שתף קטע נבחר

גם החושך לא עצר אותו: צפו ב"מליאה אלטרנטיבית" של חזן

ההרחקה למשך חצי שנה מדיוני המליאה הניעה את חבר הכנסת מהליכוד לנסות לנאום באולם צדדי במשכן. אנשי משמר הכנסת עצרו את האירוע למורת רוחו של חזן: "אני לא רוצה להגיד לכם איפה יהודים דיברו במחשכים"

 

 

ח"כ אורן חזן (הליכוד), שהורחק בשבוע שעבר שעבר למשך חצי שנה מדיוני המליאה וועדות הכנסת, כינס היום (ב') "מליאה אלטרנטיבית" באולם האודיטוריום במשכן. ואולם, במהלך הנאום הוחשך האולם ואנשי משמר הכנסת פינו את חזן מהמקום.

 

בתחילת נאומו, שנעשה במקביל לדיון שהתקיים באותה השעה במליאה, אמר חזן: "אני בסך הכול, כחבר בכנסת ישראל וכנבחר ציבור, אפילו את האור כיבו לנו. אני חושב שזו תעודת עניות ליו"ר הכנסת מה שקורה כאן כרגע. אני מדבר על כך שמערכת הביטחון צריכה להעניש ביד קשה את המרצחים והמחבלים".

ח"כ חזן ב"מליאה האלטרנטיבית", היום ()
ח"כ חזן ב"מליאה האלטרנטיבית", היום

בשלב הזה ניגש לחזן איש משמר הכנסת, שביקש להפסיק את הצילום באולם. חזן השיב לו: "למה אתה מפסיק אותי? אני לא מבין מה הבעיה. מה הבעיה שאני אשא מפה דברים? למי זה מפריע? אני חבר כנסת ואתה לא יכול להגיד לי לא לצלם".

 

למרות החשכת האולם, חזן המשיך לדבר: "אני לא רוצה להגיד לכם איפה יהודים דיברו במחשכים ואיפה יהודים היו צריכים לדבר בפחד".

 

אנשי משמר הכנסת מחשיכים את האולם ()
אנשי משמר הכנסת מחשיכים את האולם

 

כעבור כמה דקות נאלץ חזן לפנות את האולם ואיתו גם העיתונאים שנכחו במקום.

 

ועדת האתיקה של הכנסת הודיעה בשבוע שעבר כי בעקבות שלל קובלנות שהוגשו נגד חזן, בהן כמה שעסקו בהתבטאויות קשות והתנגדות בלתי הולמת כלפי חברי כנסת אחרים, כי הוא יורחק למשך חצי שנה מדיוני המליאה והוועדות. עוד קבעה הוועדה לשלול מחזן שכר של שבוע כחלק מהסנקציות שהוטלו עליו.

 

טרם כניסת ההשעיה לתוקף, כינה ח"כ חזן בנאומו האחרון במליאה את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין "סטלין". מאוחר יותר הוא התנצל בגין האמירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חזן בנאום באודיטוריום
מומלצים