שתף קטע נבחר

7.5 שנות מאסר לרב מצפת שתקף מינית נשים

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר את העונש על הרב עזרא שיינברג, שהודה במסגרת הסדר טיעון כי תקף מינית שמונה נשים במסגרת טיפול שאותו כינה "הרפיה"

 

הולך לכלא. הרב שיינברג (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
הולך לכלא. הרב שיינברג(צילום: גיל נחושתן)

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (ג') 7.5 שנות מאסר על הרב עזרא שיינברג, שעמד בראש קהילה דתית בצפת ותקף מינית שמונה נשים.

 

בחודש יולי הורשע הרב שיינברג במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות מין בנשים במסגרת טיפול שאותו כינה כ"הרפיה". הפרקליטות דרשה לשלוח את הרב ליותר משמונה שנות מאסר.

 

במשרד המשפטים ציינו לאחר ההרשעה כי "מדובר בתיק מורכב, המתנהל יותר משנתיים כאשר הנאשם נתון במעצר. במהלך ניהול המשפט הציגה ההגנה ראיות חדשות ומשמעותיות, שיש להן השפעה ממשית על האפשרות להוכיח את העבירות, בחלק מהאישומים. בעקבות זאת, החליט הרכב השופטים להפנות את הצדדים להליך גישור פלילי בפני שופטת מגשרת. לאחר שמיעת עמדות הצדדים ובחינת עיקר הראיות, המליצה לצדדים השופטת המגשרת, יפעת שטרית-חדד, לסיים את התיק בהסדר טיעון, על פי מתווה שהציעה".

 

במסגרת הליך הגישור, נפגשו המתלוננות בתיק הן עם השופטת המגשרת והן עם פרקליטת מחוז צפון, שהסבירה להן, בין היתר, את זכויותיהן וכן באופן כללי, את מהות הראיות החדשות ואת השלכותיהן האפשריות בפן המשפטי והאישי. עמדתן של כלל המתלוננות, הן אלו המסכימות להסדר והן אלו שהסתייגו ממנו, נשמעה ונבחנה על ידי הפרקליטות בלב פתוח, וניתן לה משקל בין יתר השיקולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
הרב שיינברג
צילום: גיל נחושתן
מומלצים