שתף קטע נבחר

התיעוד ממאה שערים: אבנים, חזיזים ואשפה על נערות

קטעים נוספים מההתעמרות בנערות שהגיעו לידינו מתעדים את מטחי האשפה והחפצים שהושלכו על הנערות, עוברי אורח שניסו להתייצב מול ההמון המתפרע כשהם זוכים לקריאות "נאצים" ו"פה זה לא הבית שלכם" - וגם הנערות כשהן ממהרות לברוח מהזירה, וההמונים דולקים אחריהן בשאגות

 

 

"תעזבו אותה, תעזבו אותה. מה קרה?" כך נשמע מספר פעמים עובר אורח שאינו חובש כיפה ונקלע למקום המהומה, כשהוא מנסה לחסום בגופו את עשרות הצעירים שניהלו מצוד אחרי שתי נערות במאה שערים. בתגובה הם שואגים לעברו: "נאצי" ו"צא טמא ממחננו".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

 

בקטעים נוספים שהגיעו לידינו נראות הנערות כשהן ממהרות לברוח מהזירה, וההמונים דולקים אחריהן בשאגות. בין היתר, הם צועקים לעברן, כפי שניתן לשמוע, "טמאות", "מטומטמות", "לכו מכאן, פה זה לא הבית שלכן" וקריאות "שיקסע" רמות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

בשלב מסוים, כשעובר אורח אחר מתייצב לצדן, הנערות לא נשארות חייבות ואחת מהן אף עונה למפגינים: "לא רוצה ללכת. בא לי להישאר פה". בתגובה היא סופגת – עם הגבר שניגש לעזור לה – מטח של אשפה, ארגזים וחפצים נוספים, כשהיא נצמדת לקיר עם חברתה, כשברקע נשמעים כל העת פיצוצי חזיזים.

 

"עשרות נערים רדפו אחריהן"

ביום ג', בשעת ערב, התגודדו עשרות צעירים בהפגנה שארגנו חרדים קיצונים מהפלג הירושלמי והעדה החרדית, בגין גיוסה של נערה חוזרת בתשובה לצבא, לטענתם. על פי עדי ראייה במקום, שתי הצעירות - נערות דתיות, תושבות שכונת מוסררה הסמוכה - נקלעו שלא בטובתן למקום.

 

 

עדי הראייה סיפרו כי המפגינים החלו בקריאות גנאי ובוז לעבר השתיים, בין היתר "שיקסע", טינופת ו"צא טמא ממחננו" – ודרשו מהן לעזוב את השכונה. הנערות לא נשארו חייבות ובמקום התפתחה תגרה מילולית שהפכה עד מהרה למרדף של עשרות צעירים אחרי השתיים, תוך צעקות וכינויי גנאי, כשהם משליכים לעברן מכל הבא ליד: מקרטונים ועד אבנים וחזיזים.

 

ארגז שהושלך פוגע באחת הנערות (צילום: א. כהן) (צילום: א. כהן)
ארגז שהושלך פוגע באחת הנערות(צילום: א. כהן)

 

דוד פרלמוטר ששהה במקום, סיפר ל-ynet כי הנערות נמלטו לכיוון כיכר השבת, שם הייתה נוכחות של כוח משטרתי. "עשרות נערים רדפו אחריהן, כיתרו אותן לפרקים, וזרקו לעברן חזיזים ואבנים", הוא אומר, ומוסיף כי "הרקע לתקיפה הוא לבושן הלא צנוע באופן יחסי לכללי המקום. וכן העובדה שהן עברו ליד מקום ההפגנה".

 

הזירה התלקחה מחדש

זמן קצר לאחר מכן סיפרו עדי ראייה כי הנערות שבו לאותו המקום בתגבור של שתי נערות נוספות ונער רכוב על אופניים, והזירה התלקחה מחדש. לטענת עדי ראייה במקום, המשטרה סירבה להתערב ולא נחלצה להגנתן של הנערות.

 

 

לטענת עדי ראייה במקום, המשטרה סירבה להתערב ולא נחלצה להגנתן של הנערות. ואף שנוכחים במקום סיפרו כי הנערות הותקפו בתחילה מבלי שהתגרו במפגינים, בחרה המשטרה להגיב כך: "מבלי להצדיק את התנהגותם המכוערת והפסולה של ההמון, הרי שמדובר באירוע במהלכו הנערות הגיעו לליבה של הפגנת החרדים, החלו להתעמת מילולית עם המפגינים, ובשלב מסוים אף התרחקו מהמקום ושבו חזרה - מה שמעלה באופן טבעי תהיות לגבי כוונתן. השוטרים שהיו באזור פעלו על מנת להרחיק את הנערות מההמון ולמנוע חיכוך פיזי בינן לבין המפגינים ככל שהיה ניתן".

 

במשטרה יציינו עוד כי "עד כה לא הוגשה במשטרה כל תלונה באשר למקרה זה, וככל שתוגש היא תיבדק ותתברר במקצועיות וביסודיות, ככל תלונה אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: א. כהן
ארגז פוגע באחת הנערות
צילום: א. כהן
מומלצים