שתף קטע נבחר

גם ליברמן נגד המפכ"ל: "אנשים נרצחים פה, שיתמקד במיגור הפשיעה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן מתייצב לצד ראש הממשלה, ואומר בעקבות דברי רב-ניצב רוני אלשיך שחוקרי נתניהו היו נתונים למעקב כי "אלשיך צריך להתמקד במיגור הפשיעה ולא בריאיונות לתקשורת". עוד אמר כי "ראש הממשלה מתפקד מצוין למרות החקירות"

  

 

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן מתייצב הערב (יום ה') נגד מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך ולצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ואומר בריאיון לרדיו "קול ברמה" כי "אלשיך צריך להתמקד במיגור הפשיעה ולא בראיונות לתקשורת. נרצחים כאן אנשים, שהמשטרה תטפל בזה". בכך הגיב לדברים שאמר אלשיך בריאיון לאילנה דיין בתוכנית עובדה, שבו טען בין השאר כי חוקריו של נתניהו היו נתונים למעקב.

 

על חקירות ראש הממשלה אמר ליברמן כי "ראש הממשלה מתפקד מצוין למרות החקירות". הוא הצהיר שלא יפרק את הממשלה גם אם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, "רק אחרי פסיקה משפטית ואין חכם כבעל הניסיון, שזוּכּה פה אחד".

 

ליברמן אמר על הריאיון של מפכ"ל המשטרה ל"עובדה": "אני מצטער על כל המחזה הזה, חילופי מהלומות בתקשורת. כל אחד צריך לעשות מה שמוטל עליו לעשות. בלי הרבה יחסי ציבור, כל בן אדם זכאי כל עוד לא הוכח אחרת, חזקת החפות שמורה לכל אחד. הגוף היחידי המוסמך לקבוע האם בן אדם אשם או זכאי זה רק בית משפט. כל השאר זה ממש פוליטיקה מיותרת".

 

 

על שאלה שלפיה המפכ"ל רמז שראש הממשלה שכר חוקרים נגדו אמר ליברמן: "אני חושב שכל זה מיותר לגמרי... אני חושב שכמה פחות דיבורים וכמה שפחות קביעות מראש כרגע, ככה זה יותר בריא, ואני מציע לכולם להירגע ולחכות. יש עוד תהליך ארוך. מפכ"ל המשטרה צריך להתמקד במאבק בפשיעה. מה ששמעתי היום באוטו בדרך לכאן זה שעוד פעם מנסים לחסל עד מדינה או קרובים של עד מדינה. ראינו שהגיעו רעולי פנים ונכנסו לבית ספר וירו בתלמיד. יש פה אלימות גואה ואני מציע שהמשטרה תתמקד במאבק בפשיעה. ראש ממשלה צריך להתמקד בניהול מדינה וזהו".

 

על השאלה כיצד מתפקד נתניהו תחת עננה השיב ליברמן: "אני חושב שהוא מתפקד טוב מאוד ואני לא רואה שום סיבה לפרק את הממשלה ולגזור את הדין מראש. מי שבסופו של דבר יחליט זה בית המשפט, אם בית משפט לא החליט הבן אדם זכאי". הוא התייחס לסערת הרבנים הדתיים לאומיים ולסוגיית גיוס בנות לצה"ל: "הרבנים אליהו ואבינר הם משיחיסטים", תקף ליברמן, "מעולם לא היו תלונות של הדתיים לאומיים על שירות מעורב שקיים משנת 48. הגדוד המעורב הראשון הוקם בשנת 2004 בלי התנגדות שלהם".

 

השר אביגדור ליברמן והמפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)
השר אביגדור ליברמן והמפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך(צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)

מוקדם יותר הערב שב נתניהו ותקף את מפכ"ל המשטרה על הטענות ש"גורמים בעלי השפעה" אספו חומרים על חוקרים המעורבים בתיקי נתניהו. "דמיינו איך הייתם מרגישים אם חוקרי המשטרה שמנהלים חקירה נגדכם היו טוענים שהפעלתם חוקרים פרטיים נגדם ונגד משפחותיהם?", כתב נתניהו בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "האם חוקרים שחושבים שהנחקר עוקב אחריהם, או שולח מתלוננת על הטרדה מינית כנגד ראש היחידה שלהם, יכולים לעשות את מלאכתם באופן אובייקטיבי? ומה זה אומר על ההמלצות שלהם?", הוסיף ראש הממשלה.

 

"לכן אין כאן שום התקפה אישית - לא על המפכ"ל ולא על אף אחד אחר", טען נתניהו. "השאלה האמיתית היא טוהר החקירה. והדרך היחידה לברר אותה היא על ידי חקירה אובייקטיבית, בלתי תלויה ומהירה".

  

"לא אנו הזמנו את הראיון ב'עובדה', לא אנו שמנו מילים בפיו של איש, ולא אנו קבענו את עיתוי הראיון בסמוך לפרסום ההמלצות. הטענות שהושמעו הן חמורות והן צריכות להדיר שינה מעיני כל אדם הגון. צריך לחקור את האמת ומיד. גילוי האמת וההקפדה על טוהר החקירה לא יחלישו את משטרת ישראל. להפך, הם רק יחזקו אותה ואת שלטון החוק". 

 

בריאיון, ששודר ימים ספורים לפני ההכרעה הצפויה במשטרה על ההמלצות בחקירות נתניהו, אמר אלשיך: "אמרתי שיש לחצים על גורמים שעוסקים בחקירה, שמסתובבים סביב החוקרים אנשים שמרחרחים בשטח... כדי לאסוף אינפורמציה על הקצינים. זה אומר שמתחילים לשאול שאלות על חוקרים של המשטרה ומסתובבים סביב שכניו, ואנחנו יודעים לומר שזה גורמים שזה מקצועם", הוסיף אלשיך ואף ציין כי הגורמים שעומדים מאחורי החוקרים הפרטיים הם "רבי כוח".

 

"בסוף אנחנו יודעים מי הגורמים האלה, ככל הנראה מישהו צריך לשלם להם - ולכן זה מאוד הפריע לנו", ציין המפכ"ל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
אביגדור ליברמן והמפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
מומלצים