שתף קטע נבחר

הילדה שננשכה משחזרת: "הכלבים היו גדולים, לא הצלחתי לקרוא לאבא"

חנה גרשמן בת ה-7 ננשכה על-ידי עשרה כלבים באופקים. ממיטתה בבית החולים היא סיפרה על רגעי הפחד: "ברחתי לסבתא, אבל הם נשכו אותי. הרגשתי כאב". היא נפגשה גם עם השוטרת שהצילה אותה: "את גיבורה שלי". אמה לאולפן ynet: "לא נורמלי שכלבים מטיילים חופשי"

 

בבית החולים סורוקה עדיין מאושפזת חנה גרשמן בת ה-7, שננשכה אמש (יום ב') סמוך לביתה באופקים על-ידי עשרה כלבים משוחררים. מצבה השתפר מעט והוא מוגדר קל עד בינוני. ממיטתה בבית החולים סיפרה היום: "הכלבים היו גדולים. ברחתי לסבתא ואז הם נשכו אותי. באותו רגע הרגשתי כאב. רציתי לקרוא לאבא שלי ולא הצלחתי". הילדה נפגשה גם עם השוטרת שהצילה את חייה. "את גיבורה מקסימה שלי", אמרה השוטרת, רס"ל יעל אדרי מתחנת אופקים, לילדה.

 

 

חנה עם השוטרת שהצילה את חייה (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
חנה עם השוטרת שהצילה את חייה(צילום: חיים הורנשטיין)

בראיון לאולפן ynet סיפרה קרן, אמהּ של הילדה, כי בתה סובלת מנשיכות רבות ברגליים. "הילדה מחזיקה מעמד, ממש כל הכבוד לה", אמרה האם.

 

האם סיפרה כי כלבים משוטטים בשכונה החדשה, שבה בני משפחתה מתגוררים. לדבריה, התושבים פנו לרשויות - אך דבר לא נעשה.  "ביקשנו שיקחו את הכלבים, זה דבר לא נורמלי שהכלבים ככה מטיילים באזור", אמר האם. "יש לנו יותר מ-300 ילדים בשכונה, אם לא הילדה שלנו אז מישהו אחר היה ננשך, זה 100 אחוז. אני רוצה שיטפלו בזה ממש ברצינות, שיקחו את זה בחשבון, שיהרגו את הכלבים, שיקחו אותם, לא יודעת, שלא יהיו כלבים בשכונת מגורים".

 

סימני הנשיכה על ידיה של הילדה (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
סימני הנשיכה על ידיה של הילדה(צילום: חיים הורנשטיין)

 

לדברי האם, ילדי השכונה החרדית מפחדים מהכלבים. " פשוט מפחיד לראות את הילדים כשהם צורחים מהפחד. יש כלב, והם פוחדים שינשך אותם. האמהות מפחדות. זה ממש לא בסדר".

 

תופעה ידועה

על מנת לטפל בתופעת הכלבים שמסתובבים בשכונת המגורים ללא השגחה - התאגדו הרשויות המקומיות באשכולות. ד"ר מיקי בר קמה, ראש אשכול נגב-מערבי, הסביר כי "בעלי הכלבים לא דאגו לנקוט אמצעי זהירות בהחזקה שלהם. בנסיבות מצערות כאלה אני קורא לכל בעלי הכלבים לשמור על כלביהם בחוק. אנחנו כרשות נאבקים בתופעה הזו במבצעי לכידות ועם יחידת הפיצו"ח כדי לצמצם את התופעה הזו. צריך שתהיה תמיכה בתשתיות הסגר ולכידה, אך יש לנו מחסור חמור בכלביות".

 

האזור שבו ננשכה הילדה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
האזור שבו ננשכה הילדה(צילום: רועי עידן)

 

המועצות המקומיות התאחדו על מנת ליצור את אשכול נגב מערבי, המונה תשע רשויות על מנת לטפל בתופעה. בימים אלה מקימים את המערך כדי לאגד את המשאבים הקשורים לשירותי הווטרינריה. "עניין הכלבים המשוטטים הוא דינמי. הכלבים בעצם משוטטים ואם נמצאים היום באופקים מחר יהיו במועצה איזורית מרחבים או שדרות. אז יש צורך בטיפול בבעיות האלה".

 

עוד אמר כי "אחת הבעיות הקשות זה תמיכה בתשתיות לכידה. יש מחסור בכלביות. אתה תופס כלבים משוטטים ויש סף לקיבולת שלך. יש 23 תאים בכלביה בארבעה רשויות. התפוסה שלהם היא מלאה פלוס. הבקשות לתקציב נעשים באמצעות קול קורא. קיבלנו תקצוב להרחבת הכלביה בשדרות ל-40 תאים נוספים. אבל עדיין ישנו צורך בכמויות גדולות יותר". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים