שתף קטע נבחר

בראשון: המפכ"ל יגיע לכנסת להתעמת עם הטענות נגדו

אחרי ביטול הדיון, ועדת הפנים תתכנס בתחילת השבוע בנוגע להתבטאויות המפכ"ל רוני אלשיך בתוכנית 'עובדה', אבל היא תדון גם בתלונה שעורך דין פרטי הגיש נגד המפכ"ל. לפי התלונה, אלשיך הדליף לכאורה לאילנה דיין כי ראש הממשלה ימסור עדות בפרשת הצוללות

 

המפכ"ל אלשיך וראש הממשלה נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי) (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)
המפכ"ל אלשיך וראש הממשלה נתניהו(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)

התשובה של הליכוד להמלצות המשטרה נגד ראש הממשלה ? ח"כ יואב קיש (הליכוד) יכנס ביום ראשון את ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לדיון על אמירותיו של מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך בתוכנית 'עובדה' של אילנה דיין, לגבי מעורבות של גורמים "רבי כוח" בחקירות ראש הממשלה נתניהו. אלא שמלבד הדיון הצפוי שנדחה מהיום בשל העיתוי הרגיש, התווסף סעיף נוסף לסדר יומה של הוועדה, הנוגע לתלונה שעו"ד פנחס פישלר הגיש במחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) נגד המפכ"ל אלשיך, שהועברה לוועדה ותעלה לדיון. 

 

במקור, הדיון היה אמור להתקיים הבוקר והמפכ"ל אף אישר את הגעתו לדיון. המפכ"ל הוזמן בין השאר בשל דבריו כי חוקרים פרטיים עקבו אחר החוקרים שעסקו בתיקי נתניהו. אלא שאמש, בשעת לילה מאוחרת ואחרי פרסום ההמלצות נגד נתניהו, הודיע חבר הכנסת קיש כי בשל העיתוי הנפיץ הדיון יידחה. הבוקר (ד') קיבל קיש העתק מתלונה שהוגשה למח"ש נגד אלשיך, ול-ynet נודע כי הוא החליט לקיים דיון בעניינה ולאפשר למפכ"ל להגיב.

 

באופן כללי, מחובתם של בעלי תפקידים בכירים המוזמנים לוועדות הכנסת להופיע בפניהם כשהם נדרשים. באם הם לא מופיעים, יו"ר הוועדה שזימן אותם רשאי להגיש תלונה לנציבות שירות המדינה.

 

 

 

יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת יואב קיש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת יואב קיש(צילום: גיל יוחנן)

בשעות האחרונות ווגם עוד לפני שפורסמו ההמלצות החלה מתקפה חריפה של חברי כנסת ושרים מהליכוד נגד המשטרה והמפכ"ל, ואף נרמז כי מניעיו של המפכ״ל אינם טהורים. עם או בלי קשר לדברים שנאמרו, התלונה האישית נגד המפכ"ל אלשיך מצאה את דרכה ישירות לוועדת הפנים שבראשה עומד חבר הכנסת קיש מהליכוד.

 

ההתקפות על מפכ"ל המשטרה ברשת החברתית ()
ההתקפות על מפכ"ל המשטרה ברשת החברתית


בתלונה למח"ש שהתייחסה לריאיון של אלשיך בתוכנית 'עובדה', נכתב כי "התוכנית הוקלטה הרבה לפני שפורסמה בתקשורת הידיעה על כך שנתניהו עומד לתת עדות בפרשת הצוללות. אילנה דיין מספרת כך: "לפני חודש אתה אמרת מול המצלמה שראש הממשלה צריך לבוא לתת עדות בפרשת הצוללות. אתה מבטיח הבטחה... בענייני ראש הממשלה, ואפילו להביא אותו לתת עדות בפרשת הצוללות אתה לא מצליח?" אלשיך צוחק ותוהה: "למה את חושבת שאני לא מצליח?" ודיין השיבה: "כי אנחנו ישבנו לפני חודש, אמרת לי מול המצלמה הזאת שראש הממשלה צריך לבוא לתת עדות, יוזמן לתת עדות בפרשת הצוללות". ואז אלשיך, (בלי להתבלבל...) הגיב: "בוודאי. רק כמו שאת מבינה, יש שיקולים מתי נכון לעשות מה". (סוף ציטוט... )".

 

עוד נכתב בתלונה למח"ש: "הנה כי כן, לראשונה מודה המפקח הכללי של המשטרה בפה מלא, בפרהסיה, קבל עם ועדה, מול מצלמות ומיקרופון, כי עבר, לכאורה עבירה חמורה: הוא הדליף, לכאורה, חומרי חקירה רגישה - אולי הרגישה ביותר לעיתונאית באותו ריאיון 'בלעדי'. הבדל הוא בין אותה הדלפה בסתר לבין הודאה בגלוי, לעיני המצלמה קבל עם ועדה, קבל עם ועולם אותו מצאנו כאן".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי
המפכ"ל אלשיך וראש הממשלה נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי
מומלצים