שתף קטע נבחר

ארדן פנה רשמית ליועמ"ש: לחקור הטענות על מעקב אחר חוקרי נתניהו

אחרי שקרא במליאת הכנסת לא להשאיר ב"חלל האוויר" את הטענות של המפכ"ל אלשיך כי חוקרים פרטיים ביצעו מעקבים אחר מי שחקר את תיקי נתניהו, פנה השר לביטחון פנים במכתב רשמי ליועץ מנדלבליט. במכתב ציין כי אלשיך לא היה יכול לפרט בעניין: "אי-בדיקה עלולה לפגוע משמעותית באמון הציבור"

 

השר ארדן והיועמ"ש מנדלבליט (צילום: אוהד צויגנברג, יואב דודקביץ) (צילום: אוהד צויגנברג, יואב דודקביץ)
השר ארדן והיועמ"ש מנדלבליט(צילום: אוהד צויגנברג, יואב דודקביץ)
השר לביטחון פנים גלעד ארדן שיגר הערב (ד') מכתב רשמי ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה שיבדוק את טענותיו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, שלפיהן בוצעו מעקבים מצד חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה שעסקו בתיקים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

 

"מדובר באמירה משמעותית ומדאיגה שצריכה להדיר שינה מעיניו של כל מי ששלטון החוק ועצמאות רשויות האכיפה חשובים לו", כתב ארדן. "איני יכול להתעלם מהדברים הללו ולעבור עליהם לסדר היום. ניסיון להטיל מורא על חוקרי משטרה העושים את מלאכתם, הינו מעשה שאין להשלים איתו".

המפכ"ל אלשיך וראש הממשלה נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי) (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)
המפכ"ל אלשיך וראש הממשלה נתניהו(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)
 

 

 

בהמשך כותב ארדן כי הגיעו אליו פניות רבות מן הציבור ומחברי כנסת כדי לקבל תשובות. ארדן מציין כי פנה למפכ"ל אלשיך כדי לקבל הבהרות כדי להבין אם המידע נבדק ואם ידועה זהות שולחיהם של החוקרים הפרטיים ומטרותיהם. "המפכ"ל מסר לי שאין באפשרותו לפרט ולעדכן בנושא זה ולכן איני יכול כיום לתת מענה לסוגיה בעלת חשיבות ציבורית כה משמעותית", כתב השר לביטחון פנים.

 

בסיכום המכתב מציין ארדן: "בהיעדר אפשרות לקבל מידע בנושא ציבורי כה מרכזי והואיל ואין ברשותי סמכויות בתחום החקירות, אני נאלץ לפנות אליך על מנת שתעשה שימוש בסמכותך ושתורה על מיצוי החקירה בדבר הטענות. השארת נושא זה 'באוויר' בלא שהציבור יקבל את המידע על אשר אכן התרחש - עלולה לפגוע משמעותית באמון הציבור במערכות השלטוניות ולכן יש לעדכן את הציבור בקשר לבדיקה/חקירה המתנהלת או לא מתנהלת בעניין טענות אלה".

 

בשבוע שעבר שודר בתוכנית "עובדה" ראיון עם המפכ"ל אלשיך, שבו טען שידוע לו שגורמים רבי כוח מפעילים חוקרים פרטיים שאוספים מידע על החוקרים המטפלים בתיקי ראש הממשלה. הוא לא ציין את שמו של נתניהו, אולם ראש הממשלה מיהר להגיב בפוסט בפייסבוק.

 

"מזעזע לגלות שהמפכ"ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו ראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו", כתב. "הרמיזות של המפכ"ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שראש הממשלה שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

 

חילופי הדברים התנהלו ימים לפני ספורים לפני פרסום ההמלצות של המשטרה אמש, שלפיהן התגבשה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום נגד נתניהו הן בתיק 1000 (המתנות) והן בתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, יואב דודקביץ
השר ארדן והיועמ"ש מנדלבליט
צילום: אוהד צויגנברג, יואב דודקביץ
מומלצים