שתף קטע נבחר

פרשת בזק: שני בכירים לשעבר בלשכת נתניהו זומנו לעדות

אחרי גל המעצרים בחקירה החדשה בתיק 4000, שני אישים שכיהנו בתפקידים בכירים מאוד בלשכת רה"מ, בהם אחד שכבר נחקר בפרשה אחרת, הגיעו לתת עדות במשרדי הרשות לניירות ערך. מנכ"ל "וואלה" אילן ישועה והעורך לשעבר ינון מגל מסרו עדות

פרשת בזק ממשיכה להסתעף: שני בכירים לשעבר שעבדו בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיעו היום (א') למשרדי רשות ניירות ערך בתל אביב לתת עדות בפרשת בזק. השניים כיהנו בתפקידים בכירים ביותר בלשכה בעבר ושמו של אחד מהם כבר נקשר לפרשה פלילית אחרת שנחקרת במשטרה.

 

עדות השניים מגיעה לאחר גל המעצרים שביצעה המשטרה במסגרת חקירה חדשה שלה בשיתוף עם רשות ניירות ערך, שהעלתה חשדות לעבירות נוספות. בין החשודים שנעצרו נמצאים נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק ושני אישים המקורבים מאוד לנתניהו. פרקליטו של שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, אמר כי מרשו הוא אחד החשודים שנעצרו.

 

כמו כן, הבוקר מסרו עדות מנכ"ל "וואלה" אילן ישועה, העורך אבירם אלעד ועורך האתר לשעבר ינון מגל. הם מסרו עדות על הטענות כי הופעל עליהם לחץ מצד אלוביץ' וסביבתו בנוגע לנושאי סיקור, בהם זה של ראש הממשלה. השלושה אינם מוגדרים חשודים. במשטרה יבדקו מי נתן את ההוראה לשנות אופי סיקור ואיך המנגנון עבד.

 

 

חברת בזק הודיעה לבורסה על החקירה המחודשת. בהודעה לא מפורט מעבר להודעה שפרסמה המשטרה.

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עוד טענה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה לא פעל לטובת אלוביץ' ובזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. בעוד שטענה כוזבת זו זוכה לכותרות ענק בתקשורת, כמעט שאין אזכור בתקשורת לפעולתם של עשרות חברי כנסת לטובת החוק לסגירת עיתון ישראל היום, תמורת סיקור אוהד ומלטף מנוני מוזס. איזו צביעות".

 

בנובמבר האחרון הודיעה רשות ניירות ערך כי מצאה תשתית ראייתית להעמדתם לדין של בעלי בזק שאול אלוביץ' ומנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. הרשות המליצה גם להעמיד לדין את בנו של אלוביץ' אור; מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר; מנכ"ל yes, רון אילון; סמנכ"ל הכספים של yes, מיקי ניימן ומזכירת בזק, לינור יוכלמן.

 

אותה יוכלמן קיבלה בשורות רעות היום לאחר שהחברה הודיעה כי היא הודחה מתפקידה כמזכירת החברה לאחר שחקירה פנימית שהתנהלה גילתה חשד שהיא האזינה לדיונים בדירקטוריון על אף שאין לה סמכות לכך. בבזק הודיעו כי הועברה מתפקידה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
שני הבכירים לשעבר, היום
צילום: אוראל כהן
מומלצים