שתף קטע נבחר

יועץ נתניהו בעבר: "אם הוא דאג לאלוביץ' מכספי מדינה - הוא צריך ללכת לכלא"

רמי סדן, לשעבר יועץ התקשורת של ראש הממשלה, התייחס באולפן ynet להערכות שלפיהן נתניהו ייחקר במסגרת תיק 4000. על תיק 1000 אמר: "שתיית ארגזים של שמפניה - שחיתות מוסרית"

 

 

גורמים המעורים בתיק 4000 מעריכים כי לא יהיה מנוס מלזמן לחקירה את ראש הממשלה בנימין נתניהו לאור החשדות כי משרד התקשורת בראשותו סידר הטבות במאות מיליונים לחברת בזק - בתמורה לסיקור מפרגן באתר "וואלה". "אם ביבי דאג מכספי מדינה לשאול אלוביץ' ונעשו דברים פליליים - הוא צריך ללכת לכלא", אמר לאולפן ynet רמי סדן, לשעבר יועץ התקשורת של נתניהו. "מנגד, אם מדובר בעלילה - מי שהמציא אותה צריך ללכת לכלא לתקופה כפולה", הבהיר.

 

המשטרה ביקשה את תיק 4000 לפני חודשים. בכיר לשעבר מעריך: "יש עד מדינה"

 

סדן, מקורבו של נתניהו ומי ששימש כיועצו במשך שלוש שנים, הוסיף כי לא היה מודע לקשר בינו לבין בעלי בזק אלוביץ', אך ציין: "אין לי ספק שהיה קשר, אבל גם אין לי ספק בדבר נוסף - שבנימין נתניהו הוא איש חכם מאוד ולא אחד שהיה מעלה בדעתו לבצע פשע".

 

רמי סדן: "נתניהו איש חכם ולא היה מעלה בדעתו לבצע פשע" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רמי סדן: "נתניהו איש חכם ולא היה מעלה בדעתו לבצע פשע"(צילום: מוטי קמחי)

יועצו לשעבר של נתניהו לא הופתע מהחשיפות האחרונות בעניינו של ראש הממשלה, בין היתר בתיקים 1000 ו-2000: "הקשר בין הון לשלטון הוא ידוע - אין לי ספק. התנהגות שכוללת שתיית ארגזים של שמפניה ועישון סיגרים אינה ראויה. מדובר במעשה מושחת מבחינה מוסרית. אני חושב שמי שהלך להיות נבחר ציבור חייב לעסוק בציבור - ולא בעצמו".

 

עם זאת הבהיר סדן כי "ללכת עד כדי הרשעה פלילית זו טעות. זה חלק מהתפיסה המוטעית של אהרן ברק שכל העולם משפט. אז לא כל העולם משפט ולא על כל שטות או כוס שמפניה הולכים לבית משפט ותובעים אדם. מעשה מושחת מוסרית ודבר פלילי הם שני דברים שונים ורחוקים זה מזה".

 

סדן סיפר כי כשהעיר לנתניהו על התנהלותו, ראש הממשלה חלק עליו: "הוא הסביר לי שדעתו שונה, וזכותו המלאה לכך. צריך להבין שראש הממשלה ורעייתו, שמותקפת בצורה אכזרית ושקרית בתקשורת, לא יכולים כמוך וכמוני לצאת בערב לנגב חומוס, אז מה שנשאר להם זה כנראה להזמין שמפניה הביתה. אין מה להתחלף איתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, יובל חן
בנימין נתניהו ושאול אלוביץ'
צילום: EPA, יובל חן
מומלצים