שתף קטע נבחר

אלוביץ' על פרשת בזק: לא עברתי כל עבירה

אחרי ההתפתחות הדרמטית אתמול בתיק 4000, התייחס בעל השליטה בבזק למעצרים. מטעמו נמסר: "שאול אלוביץ מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו. אנו מציעים להתאזר בסבלנות ולא למהר להסיק מסקנות. אנו סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו, ניתן יהיה להיווכח שלא עבר כל עבירה"

 

בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ' הגיב הערב (יום ב') להתפתחויות בתיק 4000. מטעמו נמסר כי הוא "מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו. אנו מציעים להתאזר בסבלנות ולא למהר להסיק מסקנות. אנו סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו, ניתן יהיה להיווכח שלא עבר כל עבירה".

 

הפרשה, שבה נעצרו אתמול שבעה מעורבים - בהם בכירים מאוד בבזק ויועץ תקשורת המקורב לראש הממשלה - עוסקת ביחסי הגומלין בין סביבתו של נתניהו לבין בכירי חברת "בזק" ופורטל "וואלה", ובאפשרות שבין השאר ניתן סיקור מפרגן לראש הממשלה ומשפחתו תמורת קידום אינטרסים כלכליים של החברות.

 

 

אתמול עצרה המשטרה שבעה חשודים, בהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק ושני אישים המקורבים לנתניהו. השניים כיהנו בעבר בתפקידים בכירים ביותר בלשכת ראש הממשלה - אחד מהם יועץ תקשורת בכיר והשני כבר נקשר לפרשה פלילית אחרת שנחקרת במשטרה. חברת בזק הודיעה לבורסה על החקירה המחודשת אך לא פירטה מעבר למה שנכתב בהודעת המשטרה.

 

פרקליטי החשודים בפרשה מעריכים כי המשטרה מחזיקה בעדות דרמטית שמהווה "שובר שוויון" - וזאת הסיבה לכך שרובם העדיפו לא להילחם בבקשת להארכת המעצר, והסכימו לחמישה ימים.

  

מעצרם של שישה מהעצורים הוארך כאמור בחמישה ימים, למעט בכירה בבזק שמעצרה הוארך בארבעה ימים. בינתיים הוטל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה והדיונים בבית המשפט התנהלו בדלתיים סגורות.

 

העצורים מובאים לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
העצורים מובאים לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

גורמים המעורים בפרשה: "לא יהיה מנוס מלזמן את נתניהו לחקירה"

בעבר בדק מבקר המדינה את הקשרים בין נתניהו לחברת בזק, שבבעלות שאול אלוביץ', ופרסם דו"ח בנושא ביולי אשתקד, שהתייחס לניגוד העניינים של נתניהו, כתב בדו"ח כי "היה על משרד המשפטים למצות את בדיקותיו בנוגע לשאלה אם לפני גיבוש הסדר ניגוד העניינים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' דנו בנושאים שבתחום אחריותו של משרד התקשורת ושל השר העומד בראשו.

 

"בלא מיצוי הבדיקה, לא הוסר החשש שהם דנו בנושאים אלה, ולא ניתן היה לבחון את השלכות הדבר על החלטות שבהן היה מעורב ראש הממשלה במסגרת תפקידו כשר התקשורת לפני גיבוש ההסדר".

 

המבקר גם בדק את ניגודי העניינים של נתניהו במסגרת תפקידו כשר התקשורת, והוא מתייחס לקשריו עם ידידו האישי אלוביץ', בעל השליטה בבזק ויו"ר החברה. בפרק אחר הוא מתייחס ל"פגמים יסודיים בהליך קבלת ההחלטות" של משרד התקשורת והמנכ"ל שלמה פילבר, שמונה על-ידי נתניהו, בנוגע להקלות שניתנו לחברת בזק בהקשר למיזוג עם yes.

 

גורמים המעורים בתיק 4000 העריכו אמש כי לא יהיה מנוס לחוקרי המשטרה לזמן בקרוב את ראש הממשלה בנימין נתניהו לחקירה בפרשת בזק. בידי החוקרים ראיות של ממש לבקשות שהתקבלו בנוגע לסיקור מפרגן לבני משפחת נתניהו באתר "וואלה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, יובל חן
נתניהו ואלוביץ
צילום: EPA, יובל חן
מומלצים