שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אפקט טראמפ? צניחה במספר התיירים הסינים לישראל
  מספר התיירים הסינים שהגיעו לישראל בחודש ינואר עמד על כ-6,700 בלבד – צניחה של 27 אחוזים. על פי הערכות: הסיבה היא אזהרת מסע שפרסמה סין בעקבות הכרזת נשיא ארה"ב על ירושלים כבירת ישראל

  תיירים סינים בים המלח (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  תיירים סינים בים המלח(צילום: Shutterstock)
     

  משרד התיירות רואה בסין פוטנציאל תיירותי חשוב ומאמין כי אפשר להביא לישראל מיליון סינים בשנה, אבל נתוני חודש ינואר מלמדים על צניחה של 27 אחוזים במספר התיירים שהגיעו מסין לישראל (רק 6,700) ועמידה במקום בכניסות תיירים מהונג-קונג (כ-400 תיירים בלבד). נתונים אלה בולטים עד רקע גידול מתמשך בכניסות תיירים לישראל שעמד בחודש ינואר על 22 אחוזים בהשוואה לינואר 2017. סך התיירים שהגיעו בחודש שעבר לישראל היה 256 אלף.

   

  על פי הערכות בענף התיירות, הסיבה לירידה במספר כניסות התיירים מסין היא הכרזת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על ירושלים כבירת ישראל, דבר שהביא להוצאת אזהרת מסע מסין לישראל. במשרד התיירות מאמינים כי מדובר בירידה נקודתית בלבד, זאת בעיקר נוכח החלטת חברת התעופה הסינית היינאן לפתוח עוד שני קווים מסין לישראל.

   

  הנתונים לגבי כניסות תיירים לישראל מגלים גם כי מתאילנד ומהפיליפינים היה בחודש שעבר גידול של 100 ו-120 אחוזים, בהתאמה. מספר התיירים שהגיעו מארצות אלה היה 1,300 (ביחד) ויש אפשרות שחלק גדול מאותם תיירים הגיעו למעשה לעבודה בישראל.

   

  עוד עולה מנתוני משרד התיירות כי בחודש ינואר חל גידול של 55 אחוזים בכניסות תיירים משבדיה, גידול של 50 אחוזים בתיירות מספרד וגידול של 39 אחוזים בתיירות מגרמניה וכן מאיטליה. התיירות מפולין, עוד לפני משבר חוק השואה הפולני, גדלה בחודש ינואר ב-148 אחוזים ולישראל הגיעו כ־17 אלף תיירים פולנים.

   

  התיירות מרומניה גדלה ב-69 אחוזים (7,600 תיירים) והתיירות מצ'כיה גדלה ב-70 אחוזים (1,700 תיירים). עוד גידול משמעותי לעומת שנה שעברה, נרשם בקרב התיירים מאסטוניה, ממנה הגיעו לישראל בינואר האחרון 600 תיירים, צמיחה של 200 אחוזים בהשוואה לינואר 2017.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים