שתף קטע נבחר

אלמנת הנרצח תוקפת את נתניהו: "מתעכב במענה לטרור"

מרים בן גל, אלמנתו של הרב איתמר בן גל שנרצח בפיגוע בצומת אריאל, תוקפת בסרטון את ראש הממשלה שטרם הגיב לנושא בניית מאות יחידות דיור בהר ברכה והפיכת היישוב לעיר: "מבינה שנתניהו עובר תקופה לא קלה, אבל זו החלטה פרסנולית שלו"

 

שלושה שבועות לאחר רצח הרב איתמר בן גל ז"ל בפיגוע דקירה בצומת אריאל, אלמנתו מרים תוקפת הבוקר (א') את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלטענתה טרם הגיב לבקשה לאשר בניית 800 יחידות דיור בהר ברכה ולהפוך אותה לעיר. 

 

לפני כשבועיים הגיע ראש לשכת נתניהו יואב הורוביץ לבית משפחת בן גל והקריא מכתב שכתב ראש הממשלה למשפחה השכולה. הוא אף אמר ש"נעשה הכול" כדי לממש את התב"ע (תוכנית בניין עיר) להר ברכה.

 

הבוקר מעבירה מרים בן גל מסר ישיר ותקיף לראש הממשלה: "בימים אלו חשוב לי קודם כל לחזק את ראש הממשלה. הוא עובר תקופה לא קלה, אולם אני יודעת שבתוך כל זה הוא ממשיך לנהל את ענייני המדינה. עם זאת, אני לא מבינה מה מעכב אותו מלתת תשובה לטרור. וזה עניין שאיתו אסור לחכות. אני מתקשה להבין מה מעכב אותו".

המכתב של נתניהו למשפחת בן גל ()
המכתב של נתניהו למשפחת בן גל

היא הוסיפה ואמרה כי "היינו שמחים אם ראש הממשלה היה יכול להודיע בקולו הבוקר על ההחלטה לאשר את הבנייה בהר ברכה כתשובה לפיגוע ובכך להביא לפיכתה לעיר, ולא רק דרך מתווכים. זו ההזדמנות כדי שיהיה ברור לרוצח הארור ולשולחיו שזו התוצאה של הרצח וזו התשובה לטרור. אני מתקשה להבין מה מעכב את ראש הממשלה מלהודיע הודעה שלא מצריכה אפילו הצבעה אלא החלטה פרסונלית שלו בלבד. זו תהיה הנחמה שלנו".

 

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "זו החלטה שלא ניתן לחכות איתה. ההחלטה הזו לאשר בניית 800 יחד בהר ברכה ובכך להפוך אותה לעיר כתשובה לפיגוע, צריכה להתקבל באופן מיידי כדי שגם למחבלים יהיה ברור שטרור מוביל לבניית ארץ ישראל, שטרור לא יחליש אותנו".

 

בהר ברכה כיום כ-5,000 תושבים. תב"ע להתנחלות אושרה בעבר אך לא במלואה. כ-800 יחידות דיור ממתינות לאישור והוקפאו בתקופת הנשיא האמריקני אובמה. הפשרה של התוכנית וקידום תוכניות הבנייה יאפשרו, כך מאמינים בשומרון, אף להכפיל את מספר התושבים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
מרים בן גל
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים