שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיק בזק: יועץ התקשורת קמיר שוחרר למעצר בית
  יום אחרי שבית המשפט המחוזי בתל אביב קבע ששני חשודים מרכזיים בפרשה - אלוביץ' וחפץ - יישארו במעצר, החליט בית משפט השלום בעיר לשחרר למעצר בית למשך שבוע את יועץ התקשורת שחשוד בתיווך לשוחד

   

  קמיר. שוחרר למעצר בית (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  קמיר. שוחרר למעצר בית(צילום: יריב כץ)

  בית משפט השלום בתל אביב הורה בצהריים (יום ד') לשחרר למעצר בית למשך שבוע את יועץ התקשורת אלי קמיר החשוד בתיווך לשוחד בפרשת בזק (תיק 4000). קמיר מעורב גם בתיק 1270 ("מינוי תמורת זיכוי"), שבו הוא חשוד כי העביר לשופטת הילה גרסטל הצעה מניר חפץ להתמנות ליועצת המשפטית לממשלה תמורת סגירת תיק המעונות של שרה נתניהו.

   

  פרקליטתו של קמיר אמרה בדיון היום: "הגענו להסכמות בחלקה מהדברים. אני מבקשת לקצר את מעצר הבית המוסכם. הוא בעל עסק עצמאי ויש לו הרבה לקוחות שצריכים אותו, והיעדרותו לתקופה מאוד ארוכה פוגעת".

   

  השופט עלאא מסארווה, שהחליף בדיוני התיק את השופטת רונית פוזננסקי-כץ בשל מעורבותה בפרשת המסרונים, החליט לשלוח כאמור את קמיר למעצר בית למשך שבוע.

   

  בהחלטתו ציין השופט כי "לפני החלטה לשחרורו של החשוד בתנאים מוסכמים ומחלוקת מסוימת. בדיון הקודם קבעתי את קיומו של החשד הסביר בקשר לחשוד הזה". עוד נקבע בהחלטה שניתנה בהיעדרו של קמיר כי אסור יהיה לו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה למשך שלושה חודשים, למעט שותפו. עוד נקבע כי הוא יורחק ממשרדי בזק למשך 45 ימים.

   

  אתמול הודיע השופט יוסי טופף מבית המשפט המחוזי בתל אביב כי החליט לדחות את בקשת הערעור על המעצר של שניים מהחשודים המרכזיים בתיק 4000: שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק, וחפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפיכך הם יישארו במעצר עד יום ראשון.

   

  במהלך הדיון אתמול תקפה נציגת הפרקליטות את אלוביץ', המשמש גם כבעלי אתר "וואלה", תוך שהיא מפנה במרומז אצבע מאשימה גם לראש הממשלה נתניהו, ששימש גם כשר התקשורת וטרם נחקר בפרשה: "המונח סיקור אוהד חוטא למציאות. זו רתימת אתר בולט תמורת הטבות רגולטוריות מטעם שר התקשורת ומנכ"ל משרד התקשורת, ששוויין עבור 'יורוקום' בין 680 מיליון שקל במזומן ועד כמיליארד שקל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים