שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו ייחקר באזהרה בתיק בזק, רעייתו תמסור עדות
  חוקרי להב 433 יגיעו היום למעון ראש הממשלה כדי לחקור את בנימין נתניהו באזהרה בתיק 4000. הוא אמור גם למסור עדות בפרשת הצוללות. באותו זמן תמסור רעייתו שרה עדות בתיק בזק במשרדי להב בלוד

  ראש הממשלה ייחקר באזהרה, רעייתו תמסור עדות. בנימין ושרה נתניהו (צילום: חיים צח / לע"מ) (צילום: חיים צח / לע
  ראש הממשלה ייחקר באזהרה, רעייתו תמסור עדות. בנימין ושרה נתניהו(צילום: חיים צח / לע"מ)

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר היום (ו') באזהרה במסגרת חקירת פרשת בזק, תיק 4000, במעונו ברחוב בלפור בירושלים. במקביל לחקירתו, תגיע רעייתו שרה למשרדי להב 433 בלוד כדי למסור עדות בתיק בזק. חוקרי להב שיגיעו למעון בבלפור צפויים גם לבקש את עדותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות.

   

  שלשום שוחרר למעצר בית יועץ התקשורת אלי קמיר, החשוד בתיווך לשוחד בפרשת בזק. קמיר מעורב גם בתיק 1270 ("מינוי תמורת זיכוי"), שבו הוא חשוד כי העביר לשופטת הילה גרסטל הצעה מניר חפץ להתמנות ליועצת המשפטית לממשלה תמורת סגירת תיק המעונות של שרה נתניהו.

  החשודים בתיק 4000: שאול אלוביץ', ניר חפץ ואלי קמיר (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ) (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)
  החשודים בתיק 4000: שאול אלוביץ', ניר חפץ ואלי קמיר(צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)
   

  השופט יוסי טופף מבית המשפט המחוזי בתל אביב הודיע ביום שלישי כי הוא החליט לדחות את בקשת הערעור על המעצר של שניים מהחשודים המרכזיים בתיק 4000: שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק, וניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו. לפיכך הם יישארו במעצר עד יום ראשון.

   

  במהלך הדיון תקפה נציגת הפרקליטות את אלוביץ', המשמש גם כבעלי אתר "וואלה", תוך שהיא מפנה במרומז אצבע מאשימה גם לראש הממשלה נתניהו, ששימש גם כשר התקשורת: "המונח סיקור אוהד חוטא למציאות. זו רתימת אתר בולט תמורת הטבות רגולטוריות מטעם שר התקשורת ומנכ"ל משרד התקשורת, ששוויין עבור 'יורוקום' בין 680 מיליון שקל במזומן ועד כמיליארד שקל".

   

  מהי פרשת הצוללות?

  מהי פרשת הצוללות?

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לאור הממצאים שנאספו עד כה במסגרת פרשת הצוללות, שבמסגרתה נעצרו בכירים רבים בצמרת המדינית והביטחונית, גורמים במשטרה סברו תקופה ארוכה כי יש לחקור גם את נתניהו. נכון לעכשיו, על פי האישור שקיבלו החוקרים - הם ככל הנראה יתחילו בגביית עדות פתוחה מנתניהו, אך יוכלו להפוך את העדות בכל שלב לחקירה באזהרה.

   

  למעשה, ההתלבטות בקרב גורמי האכיפה לא עומדת השאלה אם לחקור או לכל הפחות לגבות עדות מראש הממשלה בפרשה - אלא מתי לעשות זאת. בניגוד לחקירות הקודמות של נתניהו באזהרה בפרשות 1000 ו-2000 שכבר הסתיימו ועברו להכרעת הפרקליטות, חקירה באזהרה של נתניהו בפרשת הצוללות עלולה לגרום למשמעויות שחורגות מעל ומעבר לשאלות הפליליות והפוליטיות, מאחר ומדובר בסוגיות אינטימיות של ביטחון לאומי.


  פורסם לראשונה 01/03/2018 18:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים