שתף קטע נבחר

קבינט הדיור אישר 3 פרויקטים של פינוי-בינוי להקמת 3,267 דירות

הפרויקטים הם בערים יהוד מונסון, בת ים ואור יהודה - ובמסגרתם ייהרסו 760 יחידות דיור במבנים ישנים

קבינט הדיור אישר היום (ב׳) שלושה מתחמי פינוי-בינוי בהליך המואץ בוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל). הפרויקטים הם בערים יהוד מונסון, בת ים ואור יהודה. בפרויקטים האמורים יהרסו 760 יח"ד במבנים ישנם ויבנו 3,267 דירות חדשות.

 

 התחדשות עירונית בקרית אונו: כ-1,000 דירות חדשות

לכתבות נוספות בנושא פינוי בינוי לחצו כאן

 

בבת ים, בפרויקט "שפרבר" השוכן בכניסה המזרחית לעיר ברחוב הקוממיות. במתחם של 42 דונם עתידות להיבנות 1,420 יחידות דיור על שטח בו עומדות כיום 328 יחידות דיור.

 

מתחם הפינוי בינוי ביהוד נווה מונסון הוא בפרויקט "מוהליבר", בשטח של 58 דונם, במסגרתו יוקמו 1,332 יחידות דיור על שטח בו עומדות כיום 336 יחידות דיור.

 

באור יהודה, בפרויקט 'הכלנית' בשטח של כ-12 דונם, עתידות להיבנות 512 דירות חדשות, אשר תחלפנה את 96 יחידות הדיור הקיימות במקום. כמו כן, בחודשים האחרונים אושרו בקבינט הדיור מתחמי פינוי-בינוי גם ברחובות, נתניה ולוד.

פינוי בינוי. אלפי דירות ייבנו בהליך מואץ (צילום: טל הפקות) (צילום: טל הפקות)
פינוי בינוי. אלפי דירות ייבנו בהליך מואץ(צילום: טל הפקות)
 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אמר כי "מדינת ישראל היא מדינה קטנה עם צפיפות אוכלוסייה הולכת וגדלה. התחדשות עירונית של שכונות ישנות ומוזנחות והפיכתן לאזורים פורחים ואטרקטיביים במרכז העיר הינה מרכיב מרכזי בפעילות משרד הבינוי והשיכון".

 

לדבריו, "התוכניות שאושרו היום יאפשרו בנייה של אלפי יחידות דיור לטובת בני המקום הוותיקים ולמען זוגות צעירים חדשים. אנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ במטרה לקדם תהליכי התחדשות עירונית בערים נוספות ברחבי הארץ ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל״.

 

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן, אמר כי "אנחנו ממשיכים להאיץ תהליכים ולקצר את זמני ההמתנה לאישורים. אנו שמים דגש על קידום פרויקטים גדולים שיחוללו שינוי משמעותי בתחום ההתחדשות העירונית, ובדרך זו נוכל לשנות את פניה של ישראל כבר בשנים הקרובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים