שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הוועדה ממליצה: מינוי מנהל טכני ופורום מקצועי

  המלצות הוועדה לשיפור הכדורגל הישראלי הוגשו ליו"ר ההתאחדות. המנהל הטכני יידרש להיות חסר שאיפות לאמן בפועל. הוא יהיה מעורב בבחירת בעלי תפקידים ושותף בגיבוש תוכנית לטווח ארוך. הפורום יורכב משלושה אנשים לפחות. וגם: מה הדרישות ממאמן הנבחרת הבא?

   

  ההפסד של נבחרת ישראל למקדוניה במוקדמות המונדיאל    (באדיבות כאן11 - תאגיד השידור הישראלי)

  ההפסד של נבחרת ישראל למקדוניה במוקדמות המונדיאל    (באדיבות כאן11 - תאגיד השידור הישראלי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הוועדה לשיפור פני הכדורגל הישראלי, שהוקמה לפני מספר שבועות, הגישה היום (שלישי) את המלצותיה ליו"ר ההתאחדות עופר עיני. בוועדה היו חברים כזכור אלי גוטמן, אלי אוחנה, חיים רביבו וד"ר איציק בן מלך. הוועדה בדקה מודלים וביקשה חוות דעת מאנשי כדורגל ממספר מדינות באירופה.

   

  בראש ובראשונה מציעה הוועדה למנות מנהל טכני לנבחרת ישראל, שיהיה שותף לבחירת בעלי התפקידים האחרים בנבחרת ולהכנת תוכנית כוללת לקידום הכדורגל בישראל לטווח ארוך. בין הכישורים הנדרשים לבעל התפקיד שהוזכרו: היעדר שאיפה להיות מאמן פעיל ("ללא שאיפות לאמן בפועל!" כפי שהודגש בלשון דו"ח ההמלצות), כושר מנהיגות ויכולות ניהול, וכן יחסי אנוש טובים.

   

  גוטמן. מחפשים מנהל טכני "ללא שאיפה לאמן בפועל" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  גוטמן. מחפשים מנהל טכני "ללא שאיפה לאמן בפועל"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  כמו כן, המנהל הטכני החדש יידרש להיות "בעל יכולות מדעיות ומתודיות בתחום הספורט והכדורגל". ניסיון באימון ברמות הגבוהות מהווה יתרון למי שירצה להתקבל לתפקיד, וכך גם הכשרה והתנסות במדעי הספורט ו/או חינוך גופני. הוא יעבוד לא רק מול הנבחרת הבוגרת אלא גם מול ניר לוין, המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות.

   

  ומה הדרישות מהמאמן הלאומי הבא? לפי המלצות הוועדה, הוא יידרש להיות "בעל ניסיון באימון ובהדרכת שחקנים וקבוצה ברמה הבינלאומית", בעל תעודת פרו כמובן ובעל "יכולת מנהיגות וסמכותיות". בין הסעיפים נדרשת מהמאמן "אישיות ויכולות מנטליות ליצירת אווירה חיובית אופטימלית", ונדרשות ממנו גם יכולות גבוהות בתחום הטקטיקה. ניסיון כשחקן ברמה הבינלאומית יהווה יתרון.

   

  אלי אוחנה. בין חברי הוועדה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  אלי אוחנה. בין חברי הוועדה(צילום: עמית שאבי)

   

  בנוסף הוועדה ממליצה על מינוי פורום מקצועי שיכלול בין שלושה לחמישה אנשים לפחות - אחד או שניים מתוכו יהיו חברי ההתאחדות לכדורגל, אחד יהיה מאמן בעל ניסיון בינלאומי בנבחרות או בליגת העל, איש אקדמיה אחד מתחום מדעי הספורט עם רקע בכדורגל וכן לפחות שחקן עבר אחד בעל ניסיון בינלאומי. באחריות הפורום יהיו מעקב ובקרה אחר המנהל הטכני, פעילות הנבחרות ובעלי התפקידים, וכן קבלת דוח"ות שוטפים על ההתנהלות בנבחרות השונות.

   

  המאמן יהיה כפוף למנהל הטכני ולפורום המקצועי. הוא אינו יורשה לעסוק באימון או בתחום אחר הקשור לכדורגל מקצועני במקביל לנבחרת. כל עיסוק נוסף יעשה באישור מיוחד של המנהל הטכני והפורום המקצועי.

   

  עופר עיני (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  עופר עיני(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מעבר לכך, בין התפקידים שהוועדה ממליצה לאייש באנשי מקצוע אפשר למנות: מנהל ארגוני לנבחרת ישראל, מנהל הכשרה גופנית ומדעית בהתאחדות, רכז סקאוטינג וטכנולוגיה, עוזר מאמן, מאמן שוערים, יועץ מנטלי, מומחה בתחום התזונה, מומחה בתחום הרפואי שיהיה אחראי על הליכי שיקום מפציעות וכן צוות דוברות ושיווק.

   

  הוועדה הצביעה על כך שדרושה תוכנית רחבה לטווח ארוך שתעסוק בבעיות היסודיות בכדורגל בארץ, הנוגעות בין השאר למחלקות נוער, מועדונים, מאמנים, תוכנית משחקים ושילוב עם בתי הספר.

   

  יצויין כי עופר עיני אמור להודיע בימים הקרובים האם הוא מתכוון להתמודד על קדנציה נוספת כיו"ר. בהתאחדות לכדורגל בוחנים אפשרות שעיני ישמש כנשיא ושגריר כבוד של ההתאחדות ובמקומו ייבחר שטרן חלובה לתפקיד היו"ר. למינויו של חלובה יש מספר מתנגדים, ביניהם אשר אלון מהפועל רעננה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים