שתף קטע נבחר

ראש עיריית רמת גן לשר הביטחון: זמן את הרב שפירא לבירור

מתקפה נגד ראש ישיבת ההסדר ברמת גן ומבכירי רבני הציונות הדתית, בעקבות דבריו נגד הלהט"ב: ראש עיריית רמת גן דורש משר הביטחון לזמנו לבירור וכן רומז לקיצוץ בתקציבי הישיבה - וקבוצת להט"ב ברמת גן מתכוונת לקיים הפגנה מולה. "איש שמתבטא כך לא יכול להמשיך ולעסוק בחינוך"

 

ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, תוקף את ראש ישיבת ההסדר בעיר, הרב יהושע שפירא, וקורא לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, לזמנו לבירור בעקבות דבריו נגד קהילת הלהט"ב שפורסמו כאן אמש (יום ג'), במסגרתם כינה את תרבות הלהט"ב "חולי הולך ומתפשט".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

״רמת גן תמיד הייתה ותמיד תישאר עיר פלורליסטית ומכילה, המתייחסת בכבוד ובסובלנות לכל תושביה", אמר זינגר. "לא ייתכן שאנשי חינוך ייצאו בביטויים שיפגעו בקהילות גדולות בעיר ומחוצה לה". הוא הגדיר את אמירות ראש הישיבה "חשוכות ופוגעניות״, ורמז כי ליברמן צריך לשקול את הפסקת תקצוב המוסד.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

פורום קהילה דתית גאה והארגונים "חברותא" ו"בת-קול" פרסמו הודעת גינוי משותפת לדברי הרב שפירא: "אנחנו שמחים שהפכנו לגורם מכריע בפוליטיקה הישראלית, ובו בזמן מסרבים להתייחס לכל אמירה של כוכב לרגע. אנו קוראות וקוראים לקולות המתונים, ויש רבים כאלה, לקום ולשבור את שתיקתם".

 

"תורת גועל ובורות"

קבוצת "גאווה רמת גן" הודיעה כי תקיים בשבוע הבא הפגנה מול ישיבת ההסדר - "בעד סולידרות, בעד עיר פלורליסטית", לאחר שלטענתם העיר הפכה בשנים האחרונות ל"מעוזם של רבנים הקוראים ללהט"בים חולים, מעודדים הדרת נשים ובזים למשפחות חד-הוריות". אביעד פניו, מארגן העצרת, הבהיר כי היא תביע "רוח של קבלת כולם בר״ג" וכי אין המדובר ב"הפגנה מתריסה".

 

מתוך מודעת ההפגנה מחר
מתוך מודעת ההפגנה מחר

 

ח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני), תקף את מפלגת האיחוד הלאומי, שבאירוע שלה נאמרו הדברים, וכינה אותה "מקום מסוכן" ו"כת של שנאה". לדבריו, נאום הרב שפירא חשף "תורת גועל ובורות של החשוכים ביותר".

 

"בניגוד לבנט, שמדבר על אחדות בכאילו ובפועל מטאטא מתחת לשטיח את הריקבון שקיים בביתו ה'יהודי', לרב שפירא נמאס להסתתר, והוא מוציא את הסירחון לאור", אמר. "'ההדתה זה אנחנו' (כותרת הכנס – ק"נ) - נכון. גם ההומופוביה, האפליה והשנאה זה הם!"

 

"לא יכול לעסוק בחינוך"

חברתו של בר-לב לסיעה, ח”כ קסניה סבטלובה, הוסיפה: “החושך הזה אינו חלק מערכי מדינת ישראל, ואיש שמתבטא כך לא יכול להמשיך ולעסוק בחינוך, ולהרעיל את לבבותיהם של אנשים צעירים אותם יהפוך לשונאים כמוהו".

 

הרב יהושע שפירא בכנס (צילום: הלל מאיר) (צילום: הלל מאיר)
הרב יהושע שפירא בכנס(צילום: הלל מאיר)

 

"לפני כשלוש שנים, במצעד הגאווה בירושלים, שילמה שירה בנקי ז”ל בחייה בשל אותה ההסתה נגד להט”בים המגיעה מעת לעת מרב 'תורן' זה או אחר", אמרה סבטלובה. "מחלת השנאה, הבורות והחושך של אנשים שכמותו, אלו החוליים שהולכים ומתפשטים. המדינה צריכה לטפל בחוליים האלה לפני שיהיה מאוחר מידי".

 

ראש ישיבת ההסדר ברמת גן ומי שנחשב לאחד מהבולטים שברבני הציונות הדתית – הרב יהושע שפירא – יצא אמש במתקפה על תרבות הלהט"ב בכנס השקת מצע הדת והמדינה של האיחוד הלאומי: "אנחנו לא הומופובים, אנחנו מאמינים ובריאים", הצהיר, ואנחנו לא מפחדים מתופעת הלהט"ביסטן. שונאים אותנו על השפיות שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר
הרב יהושע שפירא
צילום: הלל מאיר
מומלצים