שתף קטע נבחר

הרב יהושע שפירא: הלהט"ב - "חולי הולך ומתפשט"

ראש ישיבת ההסדר ברמת גן ומי שנחשב לאחד מהבולטים שברבני הציונות הדתית - במתקפה על תרבות הלהט"ב בכנס השקת מצע הדת והמדינה של האיחוד הלאומי: "אנחנו לא הומופובים - אנחנו מאמינים ובריאים, ואנחנו לא מפחדים מתופעת הלהט"ביסטן. שונאים אותנו על השפיות שלנו"

 

 

הרב יהושע שפירא, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית , טוען כי מדינת ישראל הפכה ל"להט"ביסטן" וקרא "להילחם בעוז" על ערכי המשפחה המסורתית. בכנס השקת מצע הדת והמדינה של מפלגת האיחוד הלאומי אמש (יום ג'), שהוא נמנה עם רבניה - הגדיר שפירא את תרבות הלהט"ב "חולי הולך ומתפשט".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

תחת הכותרת "הדתה זה אנחנו" הציגה התנועה את תוכנית "ישראל יהודית", ובה היא מתחייבת, בין היתר, להתנגד לכל הכרה בזוגיות בין אנשים מאותו מין. הרב שפירא, ראש ישיבת ההסדר ברמת גן , המזוהה עם האגף השמרני בציבור הדתי (המכונה "חרד"לי"), דחה את הטענה כי מדובר בהומופוביה, והסביר כי מי שמאמצים עמדה זו הם "מאמינים ובריאים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

"אנחנו בכלל לא פובים, אנחנו חיים בלי חרדות ובלי פחדים", אמר. "אנחנו אנשים אמיצים, גיבורים ארצישראליים, ואנחנו לא נכנסים לפחד מתופעת הלהט"ביסטן". הוא מחה על כך ש"מי שאומר משהו על משפחה אמונית ובריאה נחשב לאדם עם פוביות. הוא קיצוני - ועל מה? על כך שהביע דעה שהיוותה את הבסיס לכל האנושות ולכל התורה?!"

 

"אנחנו אנשים אמיצים, גיבורים ארצישראליים, ואנחנו לא נכנסים לפחד מתופעת הלהט"ביסטן". הרב שפירא (צילום: הלל מאיר) (צילום: הלל מאיר)
"אנחנו אנשים אמיצים, גיבורים ארצישראליים, ואנחנו לא נכנסים לפחד מתופעת הלהט"ביסטן". הרב שפירא(צילום: הלל מאיר)

 

"אנחנו לא הומופבים ולא קיצונים. זה חוסר שפיות לראות בזה את הבעיה של הציונות הדתית", אמר הרב. "שהדי במרומים שהשקעתי המוני שעות לעזור למי שקשה לו בתחום הזה (חד-מיניים). אנחנו לא הומופובים - אנחנו מאמינים ובריאים. ויש חולי שהולך ומשתלט. אנחנו נכנסים למדינה שנראית יותר ויותר כמו להט"ביסטן".

 

"שונאים אותנו על השפיות שלנו"

בתנועת נאמני תורה ועבודה טענו היום כי המצע החדש "מלא בשלילת האחר ובהתגוננות" ואינו משקף את עמדת הזרם המרכזי בציבור הדתי. על כך השיב הרב שפירא: "כשיש אווירת להט"ביסטן - אנחנו לא שייכים לזה. זה חוסר שפיות לראות בזה את הבעיה התדמיתית של הציונות הדתית. אנחנו מותקפים עכשיו על המצע הזה כאילו עזבנו ונהיינו חרדים. שונאים אותנו על השפיות שלנו".

 

"אנחנו מאמינים ובריאים, ויש חולי שהולך ומשתלט" (צילום: הלל מאיר) (צילום: הלל מאיר)
"אנחנו מאמינים ובריאים, ויש חולי שהולך ומשתלט"(צילום: הלל מאיר)

 

בשיאו של המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס ועל רקע התחזיות במערכת הפוליטית על פיזור קרוב של הכנסת ה-20, השיק אמש האיחוד הלאומי תוכנית פעולה חדשה בענייני דת ומדינה. המהלך, שמסתמן כיריית הפתיחה של קמפיין הבחירות, עשוי להתברר גם כגט הכריתות של התנועה ממפלגת הבית היהודי, לאחר איחוד הסיעות בשנים האחרונות. 

 

תחת הכותרת "הדתה זה אנחנו", הציגו ראשי האיחוד הלאומי ורבניה את תוכנית "ישראל יהודית", שתהיה חלק בלתי-נפרד ממצע המפלגה. המסמך מתייחס לסוגיות דת-מדינה - רובן שנויות במחלוקת ציבורית קשה בשנים האחרונות - ומטבע הדברים מצדד בעמדה השמרנית. כך בנושאי שמירת השבת במרחב הציבורי, הריבונות הישראלית בהר הבית, שירות נשים בצבא ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר
הרב יהושע שפירא
צילום: הלל מאיר
מומלצים