שתף קטע נבחר

"הבנתי שהם שונאים אותי": משפחה חרדית הותקפה במאה שערים

טקס חלוקת תארים לבוגרי תואר ראשון בקמפוס חרדי הופרע על ידי הפגנה של קיצונים שניסו להתפרץ לאולם. משפחה חרדית שיצאה מהאירוע - ובה גם הורים מבוגרים - הותקפה באלימות על ידי המפגינים שקיללו, ירקו וחלקם אף תקפו פיזית את בני המשפחה: "לא כיף להיות מותקף על ידי אנשים שלכאורה אמורים לחלוק אתך את אותו המגזר", אומר דוד בן נעים שגם תיעד את תחילת האירוע

 

 

"שייגץ, בשמים ישלמו לך על כל יהודי שהפלת": משפחה חרדית שהשתתפה בטקס קבלת תואר ראשון הותקפה אמש (יום ב') כשיצאה מ"קמפוס שטראוס" - השלוחה החרדית של מכללת הדסה, הממוקם בלב השכונות החרדיות של ירושלים. המפגינים ירקו, דחפו ורדפו אחרי המשפחה עם צאתה מהאירוע, זאת לאחר שמוקדם יותר התפרץ אחד מהם אל האולם שבו התקיים הטקס תוך קריאות בוז.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

לימודים אקדמיים במגזר החרדי הם נושא שנוי במחלוקת, וגורמים קיצוניים שונים לא רואים זאת בעין יפה. אך את מה שאירע אמש בשעת חלוקת התארים למסיימי התואר בתקשורת המונים, מנהל עסקים וביו-טכנולוגיה, באולם קטן בסמוך לקמפוס - לא יכלו מארגני האירוע לצפות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

"באיזשהו שלב נכנס אדם קיצוני, התחיל לצרוח שאקדמיה זה רע וניסה לפוצץ את האירוע", מספר ל-ynet אחד הנוכחים, דוד בן נעים. "החבר'ה של המכללה הוציאו אותו החוצה ונעלו את הדלתות. חשבנו שבזה זה נגמר, אבל בסיום הטקס, כשיצאנו החוצה, גילינו כשישים איש שעומדים בחוץ וצועקים, בעוד המשטרה שומרת שלא יפרצו לאולם".

 

התלקחות בן-רגע ()
התלקחות בן-רגע

 

דוד בן נעים, בעצמו סטודנט, הגיע לאירוע שבו סיים אחיו הגדול את התואר. הוא מספר כי משפחתו שהייתה בין הראשונות לעזוב את האירוע, החלה להקדם במעלה הרחוב: "משום מה, הם החליטו שאנחנו ממארגני האירוע או משהו כזה, וכל הקבוצה הזו התחילה לרדוף אחרינו תוך כדי צעקות".

 

הוא מספר כי המרדף הנתהל אחר כולם – כולל אמו. "הסתבר שאנחנו משכנו אחרינו את כל האש, וכל השאר יכלו להתפזר בשקט".

 

תקיפה אלימה של סטודנטים חרדים

המשטרה נשארה בסמוך לאולם למנוע את כניסת המפגינים המשולהבים, אבל אלה מצאו, כך מסתבר, קורבן נוח יותר. "בהתחלה היו צעקות, אבל את יודעת איך זה עובד". הוא מספר כי לאחר שניסה להרחיק מפגין שנצמד אליו, "מישהו מהצד קפץ עליי והתחיל לתת לי מכות. תוך שנייה זה יצא משליטה".

 

 

בן נעים שתיעד את תחילת האירוע שכלל לדבריו גם יריקות, העלה לפייסבוק שלו סטטוס שבו הוא מגולל את אירועי הלילה: "הותקפתי, הושפלתי, קוללתי וקיבלתי איחולים מצמררים", הוא פתח. "אחד הדברים שלא מכינים אותך כשאתה בא ללמוד תואר ראשון, זה העובדה שיש מצב שמתישהו במהלך התואר - תותקף. תותקף על ידי חבורה קיצונית של חלאות, שמתהדרים באצטלה חרדית ותורנית, שבן-רגע הופכת למפגן שנאה, כשאתה ומשפחתך במרכזו".

 

"תשמעו", הוא ממשיך, "אין ספק שארסנל הקללות שלי השתדרג היום. כשהתחיל הבלגן, חשבתי לעצמי שהם תוקפים את כל מי שיוצא מהאולם, וברגע שאלך הכול יירגע... אולם ככל שהתרחקתי מהמקום, ואיתי החבורה הנלוזה הזו, הבנתי שהם פשוט שונאים אותי, את ההורים שלי, את האחים שלי, ובעצם את כל מי שלא מחזיק באותה דעה שלהם".

 

"עמדו שם אנשים שברור לי שיש להם בנים בגיל שלי, ואיחלו לי דברים שאני נחרד להגיד אותם. אדם מבוגר פונה לאבא שלי ואומר לו 'רשע, אתה עוד תלווה את הבן שלך...' חלילה וחס! ילד מושתן בן 14 קרא קריאות גנאי לאבא שלי, אדם בן 60 (הילד מופיע בסרטון המצורף)".

 

"עוול ליהדות"

הוא מתאר כי הוא ובני משפחתו כונו על ידי חבורת הפורעים "היטלר, נאצים וכאלה. זה פינטס. הדברים הקשים נאמרו מפי אנשים שמוגדרים 'חרדים' - אנשים שלרוב אתם נתקלים בהם אוספים כסף בבתי הכנסת. מעניין שאת הכסף של בוגרי האקדמיה הם מוכנים לקחת.

 

"לא כיף לקבל כל כך הרבה שנאה בערב אחד" ()
"לא כיף לקבל כל כך הרבה שנאה בערב אחד"

 

"הדבר שהכי הפריע לי בכל האירוע הזה הוא שגם אנשים שנושא האקדמיה רחוק מהם כמרחק פינת הקפה לחדר העישון, השתתפו בהפגנה. מה לכם חבורת 'בחורי ישיבה' רשעים וחובבי אקשן, לדחוף את ראשיכם להפגנות מסוג זה? בעיניהם תמיד תישארו מזרחים/ ליטאים סוג ז'. ברגע שאחד מכם יחזיק טלפון לא כשר באזורי מגוריהם, אתם תסבלו את אותה החרפה".

 

לדברי בן נעים, "להיות מוקף בהמון שונא, שממטיר עליך קללות ומאיים לתקוף אותך, זו לא תחושה טובה. לא כיף לקבל כל כך הרבה שנאה בערב אחד. לא כיף להיות מותקף על ידי אנשים שלכאורה אמורים לחלוק אתך את אותו המגזר. לא כיף להיות בתוך זה כשאימא שלך רועדת מפחד ואתה זה שצריך לשמור עליה וגם על עצמך, במקביל.

 

דוד בן נעים (צילום: דוד מרקוס)
דוד בן נעים(צילום: דוד מרקוס)

 

"אני בז לכם, אנשים קטנים ורשעים. אני בטוח שכשאתם חוזרים לבית שלכם, לאישה שלכם, אתם משכנעים את עצמכם שהנה עבר לו עוד יום בו קירבתם את הגאולה, עוד יום בו מסרתם נפש למען התורה ולומדיה. תנו לי לחדש לכם - אתם לא! אתם חיללתם שם שמים, עשיתם עוול ליהדות, לתורה ולדת החרדית שבשמה אתם מרשים לעצמכם לנהוג ככה". 

 

האירוע הזה מצטרף לסדרת אירועים מדאיגה של אלימות שבה נתקלים תושבים מהסביבה, רובם אגב, חרדים, מצד הפלגים הקיצוניים. על הכוונת, לצד הסטודנטים החרדים – חיילים, נערות ומבקרים מבחוץ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים