שתף קטע נבחר

גאדג'טים של דתיים: מ"עט שבת" - ועד מברג בכיפה

כמעט שבת שלום לכם. אם אתם במקרה במלון בחו"ל, קבלו את נרות השבת שמדליקים בלי אש - ואם אתם חייבים לכתוב בשבת, יש לנו בשבילכם "מקלדת שבת" שעובדת בשינוי. הראש היהודי ממציא לנו פטנטים

 

 

מנרות שבת על סוללה ועד סיכות לקרחים: הראש היהודי ממציא לנו פטנטים איך להפוך את חייהם של שומרי המצוות לנוחים הרבה יותר במסגרת ההלכה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

כך, מתמודדים רבים עם סוגיית איסור הדלקת אש בבתי מלון בשבת. עבורם המציאו במכון "צומת" (צוותי תורה ומדע) את נרות השבת הדיגיטליים, המופעלות עם נורות להט וסוללה. עם הכנסת הסוללה – מתקיימת מצוות הדלקת הנרות. קרוב ל-90 שקלים עולה התענוג. לא זול - אבל פטנט בטיחותי, נוח וגם כשר.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 • ראש עיריית רמת גן לשר הביטחון: זמן את הרב שפירא לבירור

   

  איך כותבים בשבת בלי לכתוב? באמצעות "עט שבת". זה נראה כמו עט, כותב כמו עט - אבל נעלם אחרי 24 שעות. הפטנט הזה אמור לשרת את מי שחייבים לכתוב בשבת במסגרת תפקידם, שאיננו בגדר פיקוח נפש.

   

  מהדלקת נרות (להט) ועד יין הבדלה (לנשים) ()
  מהדלקת נרות (להט) ועד יין הבדלה (לנשים)

   

  עבור רופאים ואנשי מערכת הביטחון הומצאה מקלדת השבת. היא נראית כמו מקלדת רגילה - אבל עולה קרוב ל-900 שקלים, ומופעלת בשיטה של "שינוי", עיקרון הלכתי שאמור לסייע במקרי חיוב של חילול שבת.

   

  וגם סיכות כיפה לקרחים

  ה"לדרדוס" לא חדש בשוק, אבל מעוצב היום לנשים ולגברים. מדובר בסיכת כיפה שנראית כמו כל סיכה, אבל מחביאה בתוכה אולר קטן, מברג ואילו משייף ציפורניים. למי שסיכה לא תעזור, בהיעדר שיער על הראש – המציא יראל יאיר, מעצב דתי, את כריות היניקה המודבקות מצד אחד לפדחת בוואקום, ומצד שני לכיפה, בסיכה.

   

  אסף וול וגיל סלוביק ("המתכנה"), צמד סטיריקנים דתיים, יוצאים בסדרת מותגים הומוריסטיים-משהו (אבל מסחריים בצורה רצינית ביותר) תחת "זלמן אקספרס". המוצר הראשון שלהם שמאיים לכבוש את השוק הוא יין ההבדלה ללא חשש שפם, לנשים שעד כה נמנעו משלוק של יין שהבדילו עליו.


 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים