שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אפליקציית המוניות PickUp: מתחרה חדשה ל-Gett

  אחרי UberTaxi ו-Raxi, מצטרפת היום לשוק הזמנת המוניות גם PickUp. האפליקציה, בפיתוחה הושקעו כ-4 מיליון שקלים, תנסה להתחרות ב-Gett. המודל העסקי: גביית עמלה של 10% מהנהגים

  התחרות על הנוסע הישראלי מתגברת: היום (ג') הושקה אפליקציה נוספת להזמנת מוניות, בשם PickUP, בהשקעה של 4 מיליון שקלים. בראש קבוצת המשקיעים עומד יצחק זיזוב, מבעלי חברת Bigapps. בימים אלו נמצאת החברה במהלכו של סבב גיוס נוסף.

    

  זוהי למעשה השחקנית הרביעית שנכנסת לשוק המוניות. היא מצטרפת לשלוש אפליקציות קיימות נוספות: Gett, הוותיקה מכולן, Uber Taxi ו-Raxi שהושקה לפני כחודש. לא ברור האם התחרות הגדולה אכן תוזיל את מחירי הנסיעה, אך היא בהחלט עשויה לשפר את איכות השירות ואת זמינות הנהגים בשעות העומס.

   

  מונית עם לוגו של אפליקציית PickUp (צילום: יח
  (צילום: יח"צ, באדיבות PickUp)

  מבחינת נהגי המוניות, מפעילי האפליקציה מתחייבים שלא יקבעו דמי סדרנות חודשיים קבועים, אלא תשלום עמלה בגובה של 10% מהנסיעה, כאשר התקרה מוגדרת בסכום של עד 1,000 שקלים בחודש. כלומר, נהג שלא יבצע נסיעות, לא יחויב בתשלום באותו החודש. עמלת הסליקה לחברת האשראי כלולה בעמלה הבסיסית.

   

  הנהגים לא יהיו מוגבלים לאפליקציה זו בלבד, אלא יוכלו לעבוד במקביל עם תחנות מוניות ועם אפליקציות מתחרות. עד כה, גייסה החברה כ-2,000 נהגים במסגרת חודש ההרצה הראשון. לטענת מפעילי האפליקציה, נוצרו שיתופי פעולה עם כמחצית מתחנות המוניות בארץ, והם במגעים עם תחנות נוספות.

   

   

  מבחינת הנוסעים, התשלום ל-PickUp יכול להתבצע באשראי באמצעות האפליקציה, או במזומן במונית. דמי הזמנת מונית בגובה של 4.80 שקל יוכלו להיגבות בכל נסיעה, לשיקול דעתו של הנהג.

   

  לטענת מפעילי האפליקציה, מחוץ לשעות העומס ובנסיעות קרובות סביר להניח שלא יגבו דמי נסיעה. ואולם, בינתיים אין לצרכן דרך לדעת לפני ההזמנה האם יגבו ממנו דמי הזמנה או לא. החברה מפעילה מוקד הזמנות הפעיל 24/7, כולל שבתות וחגים. לנוסע יש אפשרות לדרג את הנהגים וכן לראות היסטורית נסיעות שכוללת את פרטי הנהגים.

   

  לפני כחודש הושקה אפליקצית Raxi, ששיווקה את עצמה כאפליקציה חברתית שלא גובה כלל דמי סדרנות או אחוזים מהנסיעה, למעט 1.5% דמי סליקת אשראי.

   

  בחודש נובמבר האחרון בלם בית המשפט את שני שירותי הנסיעות שהציעה חברת אובר (אובר דיי ואובר נייט). זאת, בשל העובדה שהסעת נוסעים בתשלום ללא רישיון מנוגדת לחוק בישראל. לאחר צו המניעה הפסיקה אובר להפעיל את שני השירותים האלו, אך ממשיכה להפעיל את אפליקציית Uber Taxi, שירות הזמנת מוניות רגילות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים