שתף קטע נבחר

יו"ר ועדת הבריאות מאיים לבטל את רפורמת התמרוקים שאושרה לפני שנתיים

ח"כ אלי אלאלוף טוען לסחבת מצד משרדי האוצר והכלכלה באישור התקנות החדשות בענף ובהתנהלות מול האיחוד האירופי. נציגת חברת ד"ר פישר: "לא נעמוד בסחבת הזאת"

יו"ר ועדת הבריאות, ח"כ אלי אלאלוף איים היום (ה') לבטל את הרפורמה בייבוא התמרוקים לישראל, שאושרה בחוק לפני שנתיים. זאת, אם משרדי האוצר והכלכלה לא יסכימו לתקנות החדשות שהביא לאישור ועד הבריאות. "אנחנו טוחנים מים", מחה ח"כ אלאלוף בתום דיון בנושא שהיה קצר מהרגיל. "נבטל את הרפורמה אם משרד הבריאות לא יביא לפריצת דרך".

 

בשורה לצרכנים: תחום התמרוקים ייפתח לתחרות

משרדי הממשלה רבים, הצרכנים מפסידים - רפורמת התמרוקים בסכנת דחייה

 

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הודה כי כל תהליך הרפורמה היה לא מקצועי. "הוא נולד עקום ומתגלגל עקום", אישר בר סימן-טוב, אך הודיע כי משרדו יתפשר על כמה נושאים שבמחלוקת, כמו מתן היתרי יבוא ליצרני מותגים פרטיים נוספים, בתנאי שיוכיחו שתהליך ייצורם זהה לזה שבישראל, והרחבת מספר המדינות שכבר מורשות לייבא את התכשירים. נציג האוצר הזהיר מפני חסמים אחרים שיכבידו על יבוא המותגים הפרטיים.

 

ח"כ אלי אלאלוף (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ אלי אלאלוף(צילום: אוהד צויגנברג)

 

היו"ר אלאלוף תקף את קצב הטיפול האיטי של משרד הכלכלה מול האיחוד האירופי, בסוגיה שתאפשר שיתוף פעולה וכניסה מהירה לשוק הישראלי של מוצרים המותרים לשיווק בארצות האיחוד. הוא טען שהמשרד כבר בזבז שנתיים ומדשדש למרות שחוק הרפורמה אושר עוד ב-2016. "בקצב הזה לא נתקדם גם בשנתיים הבאות", אמר.

 

עו"ד דבי מילשטיין, המשמשת כיועצת משפטית במשרד, אמרה בתגובה כי זהו "תהליך לא פשוט המחייב הדדיות".

 

יו"ר מועצת המנהלים של מפעל ד"ר פישר, ד"ר נורית הראל, התרעמה על כך שלדבריה מאלצים אותם להשקיע מיליונים בהכשרת כוח אדם נוסף ליישום הרפורמה - ללא תמורה. לא נעמוד בסחבת הזאת. אתם מתמהמהים בעניין יבוא מקביל ושוכחים את התעשייה המקומית".

 

אלאלוף הבטיח לקיים בהקדם דיון שיוקדש כולו להיבטי הרפורמה על התעשייה המקומית. ח"כ מירב בן ארי (כולנו) ביקשה עוד הקלות לייבוא מטורקיה. אלאלוף: "כשטורקיה תתייחס לישראל כמו דרום קוריאה נתייחס אליה בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: אוהד צויגנברג
אלי אלאלוף
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים