שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רמי לוי משלים את ההשתלטות על קופיקס

  ירכוש עוד 30% מהרשת. מנכ"ל קופיקס יקי ודמני צפוי לפרוש אחרי כשנה. רוב סניפי סופר קופיקס יוסבו לרמי לוי בעיר

  רמי לוי נמצא בתנופת רכישות: לאחר שכבר קנה 20% מקופיקס ורכש את השליטה ברשת הדרגסטור "גוד פארם", נודע ל"ממון" כי לוי משלים את ההשתלטות על קופיקס, ובקרוב ירכוש 30.01% נוספים מהון המניות של החברה ויהיה לבעל המניות העיקרי ובעל השליטה בה.

   

  רמי לוי רוכש מחצית מהרשת המוזלת גוד פארם

  רשות ההגבלים אישרה: רמי לוי נכנס כשותף לקופיקס

   

  כחלק מרכישת ה־20% מקופיקס על פי שווי של 105 מיליון שקל, עסקה שרק לאחרונה אושרה על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים, ניתנה לו גם אופציה לרכוש עוד 30.01% מהחברה במשך שנתיים. כאמור, לוי אינו מתכוון להמתין ולנצל את תקופת האופציה והוא מממש אותה כעת.

   

  בעקבות השינוי בבעלות והשינויים המבניים המתוכננים (הסבת רוב סניפי "סופר קופיקס" ל"רמי לוי בעיר" ומיזוג חלק מהפעילויות), צפוי מנכ"ל קופיקס, יקי ודמני, לפרוש לאחר כשנה בתפקיד. ודמני הובא לתפקיד באוגוסט שעבר על ידי בעל השליטה אבי כץ בעלות שכר של 2.5 מיליון שקל לשנה כדי לאשש את הרשת, שסבלה מירידה של כ־20% במכירות ועברה להפסד.

  רמי לוי וסניף של קופיקס (צלם: תומי הרפז, ענת מוסברג) (צלם: תומי הרפז, ענת מוסברג)
  רמי לוי וסניף של קופיקס(צלם: תומי הרפז, ענת מוסברג)
    

  ודמני הוביל את המהלך של הורדת מחיר הקפה חזרה ל־5 שקלים, ובה בעת הוסיף עוד מוצרים ב־8 שקלים, בתקווה שהחזרה ל־5 שקלים תחזיר את הקונים לרשת. כעת, כחלק מרכישת השליטה, העביר כץ את הניהול ללוי, בכלל זה את הסמכות למינוי מנכ"ל. לוי מינה לדירקטוריון קופיקס נציג מטעמו, יוסי סבתו, סמנכ"ל הסחר ברמי לוי, ועם הגדלת חלקו ימונו דירקטורים נוספים מטעמו.

   

  מטה קופיקס, הכולל כ־30 עובדים, יצומצם. חלק מהפעילויות, כמו רכש, ייעשו מהמטה של לוי. עם רכישת השליטה בקופיקס תמכור קרן לנטרן, בראשות ריצ'י הנטר, את מניותיה ללוי ותפרוש מקופיקס לאחר שהשקעתה לא הניבה רווחים למשקיעי הקרן. על פי ההסכם המקורי, לוי אמור לשלם 50 מיליון שקל עבור חלקו של הנטר ברשת הסופרים. לוי יקבל לידיו 30 סופרים, ובקרוב יתחיל להסב את רובם לסניפי רמי לוי בעיר. מגוון המוצרים יגדל ויכלול גם את המותג הפרטי של לוי.

   

  השיפור בתנאי הסחר שיביא עימו לוי, בתוספת ההתייעלות ופתיחת סניפים נוספים, אמור להעביר בעתיד את פעילות הסופרים לרווח, לאחר שהפסידו כמיליון שקל בחודש, ולשפר גם את רווחיות סניפי הקפה. כמו כן כוללת קופיקס מפעל לייצור כריכים ומאפים ופעילות ברוסיה, שמתוכננת להתרחב לארצות נוספות. 

   

   

  צילום: ליהי קרופניק

  צילום: ליהי קרופניק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים