שתף קטע נבחר

נוכח מתווה שנת ה-70: בקשת חנינה שלישית של היילו לנשיא

פרסום ראשון: האסיר שנידון למאסר אחרי שהרג את מי שאנס אותו, פונה לנשיא אף שהמתווה קבע כי לא תינתן חנינה לאסירים שהורשעו בעבירות רצח והריגה, אך יהיו זכאים אלה שהיו קורבן עבירה. עורך דינו: "נבקש לראות בעניינו מקרה יוצא מן הכלל. אין ראוי ממנו"

 


יונתן היילו (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
יונתן היילו(צילום: אלכס קולומויסקי)

פרסום ראשון: יונתן היילו שהרג מי שהתעלל בו מינית ומרצה 12 שנות מאסר, פנה היום (ד') לנשיא המדינה, והגיש בקשה שלישית לחנינה נוכח המתווה הייחודי שפורסם לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל.

 

במכתב ששלח לנשיא עורך דינו של היילו, אלון אייזנברג, נכתב: "כבוד הנשיא רם המעלה, בהמשך להחלטת כבודו מיום 19 בנובמבר 2017, ונוכח המתווה שפורסם לאחרונה לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל, הנני מתכבד לפנות פעם נוספת בבקשה לחנינת מרשי בהתאם לסמכות החסד הנתונה לך מכוח סעיף 11(ב) לחוק יסוד נשיא המדינה, וזאת בעקבות דחיית בקשתו של היילו לקיצור שליש מעונשו על ידי ועדת השחרורים ולאור הליך טיפולי נוסף שעבר".

 

בהתייחסו למתווה של הנשיא ושרת המשפטים איילת שקד שפורסם לקראת חגיגות ה-70 כתב עורך הדין: "אמנם המתווה המפורסם קובע כי 'ככלל לא תינתן חנינה לאסירים שהורשעו בעבירות רצח והריגה' וכן כי 'יישקל מתן חנינה בדרך של קיצור תקופת המאסר, כך שהאסירים יוכלו לעמוד בפני ועדת השחרורים', אולם נוכח ייחודו של עניין זה ונוכח החלטתה השלילית של ועדת השחרורים, נבקש לראות בעניינו של היילו מקרה היוצא מן הכלל ולהורות על שחרורו בהקדם".

 

אלון אייזנברג ()
עו"ד אלון אייזנברג

 

הוא הזכיר כי הנשיא כבר הקל בעונשו של היילו, כשעונשו הומתק ובמקום 12 שנות מאסר קצב הנשיא את עונשו על עשר שנים ושמונה חודשים. העו"ד טען כי החלטה זו אמורה הייתה להקדים את התייצבותו של היילו בפני ועדת השחרורים הקרובה, אך שם כאמור דחו את בקשתו.

 

לדבריו, היילו עבר הליך טיפולי נוסף: "בעקבות המלצת הוועדה החל היילו בהליך טיפולי נוסף על אלו שעבר המתמקד בתחום האלימות וכעת עומד בפני סיומו בהצלחה. הוא פירט כי מצבו הרפואי של היילו אינו טוב, וגם מצבו הנפשי ודחיית בקשת בוועדת שחרורים "מוטטה אותו. נוכח הנסיבות הקיצוניות בתיק זה, ההכרה בהיותו של היילו קורבן של נפגע העבירה, וכן מצבו הרפואי והנפשי הקשה, נבקש לבחון בקשה זו בהתאם לרוח המתווה המפורסם לרגל חגיגות ה-70 בישראל ולהביא בכך לסיום מסע הייסורים שהגיע עד לקצה גבול הסבל האנושי", כתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יונתן היילו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים