שתף קטע נבחר

נתניהו: להקים ועדת חקירה לפעילות הקרן החדשה

ראש הממשלה האשים שוב את הקרן החדשה בביטול ההסכם עם רואנדה לקליטת מבקשי המקלט. "הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל", הוא כתב

 

בנימין נתניהו מודיע בפייסבוק על הקמת ועדת חקירה נגד הקרן החדשה ()
פוסט של רה"מ נגד הקרן החדשה
 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כתב הערב (יום ג') בחשבון הפייסבוק שלו כי ביקש מיו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, להוביל את המהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה לישראל. לדברי נתניהו, "הקרן מסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

 

נתניהו חזר הערב על דבריו כי "הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל". הוא כתב עו כי "הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג׳ורג׳ סורוס".

 

ראש הממשלה תקף בחריפות את הקרן בהמשך הפוסט: "מטרת העל של הקרן היא מחיקת הציביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67' שבירתה ירושלים. מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון 'עדאלה'. אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארצות הברית, שלאורך זמן הייתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן זה עשרות שנים".

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הגיבה לדברים: "הדמוניזציה המדומיינת של ראש הממשלה עולה שלב. אם הוא מאמין במה שהוא אומר מדובר בפרנואיד, אם הוא לא מאמין מדובר בשקרן מסית. בכל מקרה מדובר במצב שמעלה חשש אמיתי לשלומם של אנשי הקרן החדשה וארגוני החברה האזרחית. אם הקרן החדשה אחראית פה על משהו, זה על קידום ארגוני החברה האזרחית שנאבקו יחד איתנו על פיתרון סביר והגיוני שבא לידי ביטוי במתווה של אתמול. מה שצריך לחקור זה את הפליק פלאק שהביא לביטולו".

 

אמש הסביר נתניהו מדוע השעה את המתווה בנוגע למבקשי המקלט, וגם אז הסביר: "בשבועות האחרונים, בלחץ אדיר על רואנדה של הקרן החדשה לישראל וגורמים באיחוד האירופי, רואנדה התקפלה מההסכם וסירבה לקלוט מסתננים מישראל שהוצאו בכפייה. במצב זה החלטתי לחתור להסכם חדש שיאפשר בכל זאת את המשך הוצאת המסתננים. "עם זאת, אני קשוב אליכם, ובראש ובראשונה לתושבי דרום תל אביב", הבהיר נתניהו. "לכן החלטתי להיפגש יחד עם שר הפנים אריה דרעי עם נציגי התושבים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
נתניהו בפגישה עם תושבי דרום ת"א
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים