שתף קטע נבחר

השף רפי כהן הוכרז כפושט רגל

בשבוע שעבר התקיים דיון אצל נשיא בית המשפט המחוזי אליו לא התייצב כהן. כנגד השף המוכר הוגשו תביעות חוב בסך של כ-11.7 מיליון שקל

השף רפי כהן, מי שהפעיל בעבר את מסעדת רפאל היוקרתית בתל אביב, הוכרז לפני כשבוע כפושט רגל. ההכרזה ניתנה על ידי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין.

 

סיוע לשף שהסתבך: רפי כהן זוכה לתמיכת ישראל אהרוני

מסעדת "רפאל" עוברת לידי השף ויקטור גלוגר

צו כינוס נכסים לרפי כהן: "14 מיליון שקל חובות"

 

השופט קבע בהחלטתו כי "בתיק זה ניתן על ידי צו כינוס נכסים לחייב רפי כהן. החייב הפעיל עסק של מסעדה, נקלע לקשיים וצבר חובות בהיקף ניכר. (...)החייב לא שיתף פעולה, לא התייצב לחקירות לפני בעל התפקיד (עו"ד ליאור כספי שמונה כמנהל המיוחד של כהן. ל"ד), לא שילם את התשלומים ועוד. בעל התפקיד אף ביקש להשית עליו סנקציה ונקבע דיון בבקשה. בדיון נעתרתי לבקשת החייב לאחר שהתייצב מר אהרוני (השף ישראל אהרוני. ל"ד) והתחייב לערוב לכך שהחייב ישתף פעולה, אך גם זאת ללא הועיל".

 

עוד עולה מההחלטה כי המנהל המיוחד של כהן הגיש דו"ח לפני הדיון בבית המשפט, וממנו עולה כי "הוגשו תביעות חוב בסכום של כ-11.7 מיליון שקל, לא הוגשו דיווחים לרשויות המס כמקובל וישנן משיכות של החייב במיליוני שקלים מחברות שבשליטתו". השופט אורנשטיין קבע בהקשר זה כי "ממכלול הנסיבות האמור, בהעידר התנגדות ובהעדר התייצבות החייב אני מכריז על החייב כפושט רגל". בית משפט מינה את עו"ד ליאור כספי לנאמן בפשיטת רגל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים