שתף קטע נבחר

סיוע לשף שהסתבך: רפי כהן זוכה לתמיכת ישראל אהרוני

השף רפי כהן ביקש מביהמ"ש להשהות את הליכי הכינוס שנפתחו בעניינו לאחר שנקלע לקשיים כלכליים, במטרה להשתקם. לצידו של כהן התייצב השף ישראל אהרוני. ביהמ"ש: לקיים הידברות בין כהן למנהל המיוחד

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן היום (ד') בבקשה לצו המאסר שהוגש נגד השף רפי כהן, על ידי המנהל המיוחד שמונה לעסקיו בשל אי תשלום חובות לקופת הנושים.

 

כתבות ארכיון שפורסמו בפרשה:

צו כינוס נכסים לרפי כהן: "14 מיליון שקל חובות"

השף רפי כהן נעצר שוב: "איים לרצוח את שותפו לשעבר"

השף רפי כהן נעצר בחשד לאיומים על עובדי בנק: "זה שקר"

המפרק הזמני של רפאל: רפי כהן חייב כ-2 מיליון שקל

עובדי מסעדת רפאל מבקשים את פירוקה

 

אתמול פנה כהן בבקשה דחופה לבית המשפט בבקשה להשהות את הליכי הכינוס שנפתחו בעניינו לאחר שנקלע לקשיים כלכליים וזאת במטרה לאפשר לו לשקם את מצבו. את המסמך הגיש לבית המשפט בא כוחו, עו"ד שמעון גרוס, שנרתם לסייע לו לאחר שלקוחות אחרים שלו - איש העסקים מודי בן ש"ך והשף ישראל אהרוני פנו אליו לאחר שכהן שטח בפניהם את מצבו.

ישראל אהרוני ורפי כהן, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ישראל אהרוני ורפי כהן, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
נשיא בית המשפט, איתן אורנשטיין, אפשר למנהל המיוחד לבוא בהידברות עם באי כוחו של כהן, בניסיון להביא לפתרון המצב, ובתוך כך נמחקה הבקשה להוצאת צו מאסר לשף כמו גם בקשתו מאמש לדחות את הליך הכינוס נגדו.

 

לצידו של כהן התייצב בבית המשפט השף ישראל אהרוני. כהן ביקש כאמור מבית המשפט לאפשר לו לייצב את מצבו הכלכלי ולחזור למוטב "לפני שגורמים לאדם לאבד את כל מה שהוא בנה בגלל מצבו הרפואי ובגלל שהוא לא יודע להתנהל בצורה נכונה", כך לפי באי כוחו.

 

השף כהן נקלע לקשיים כלכליים ולהליכי פשיטת רגל במאי האחרון ושופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין מינה את עו"ד ליאור כספי כמנהל מיוחד לנכסיו ולנכסי החברות שבבעלותו. אולם, לפי המנהל המיוחד, כהן לא שיתף עמו פעולה ואף לא שילם את הסכומים שהיה אמור להעביר לקופת פשיטת הרגל, בהיקף של 15 אלף שקל ומשכך ביקש להוציא נגדו צו מאסר.

 

"לעצור את המדרון המשפטי"

"שולחי", כתב עו"ד גרוס לבית המשפט, "הינה לעזור לחייב, לעצור את המדרון המשפטי בו הוא מצוי ולנסות לסייע לו לחזור למסלול חייו התקין, לחזור לאיתנו ולאפשר לו להקדיש את מלוא זמנו, כוחו, מרצו וכישוריו, כפי שהיו לו לאורך כל השנים ועד לתקופה האחרונה ולשוב לדרך המלך".

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
  

הבקשה מנתה את נכסיו ואת חובותיו של כהן, במטרה להציג את גרסתו בפני בית המשפט. כך מצוין כי בבעלותו דירת מגורים בתל אביב ובבעלות חברת ההשקעות שלו דירה נוספת. בהתאם לשמאות ראשונית שנערכה לדירות שווי הדירה שבבעלותו הינה 8 מיליון שקל ושווי הדירה נוספת כ-7.5 מיליון שקל. עוד מצוין כי מסעדת רפאל שהייתה בבעלות חברת המסעדות של כהן נמכרה ביולי האחרון בתמורה ל-1.2 מיליון שקל, סכום שאמור להיות בקופת הכינוס.

 

בנוסף, כהן מקבל תמלוגים מסלטי צבר, של כ-60 אלף שקל בחודש ותמלוגים נוספים בהיקף של כ-200 אלף שקל בשנה על ספריו ומשימוש בשמו. באשר לחובותיו, נטען, כי אינם עומדים על 14 מיליון שקל כפי שטוען המנהל המיוחד שמונה לנכסיו, ובמקסימום מדובר בכ-7 מיליון שקל כשלטענת כהן עצמו החובות לא עולים על 4 מיליון שקל.

 

המנהל המיוחד ציין בדיון כי כהן ואהרוני הגיעו למשרדו וכהן הביע בפניו חרטה על התנהלותו עד כה בהליך והבטיח לשתף פעולה באופן מלא. "אני סבור", אמר עו"ד כספי בדיון, "שצריך לאפשר לכהן, בנסיבות החדשות שהציג, מלווה באנשים שבאופן כנה חתמו על הסכמות - לסייע לו לדחות את התיק על מנת שיוטב לו".

 

צפו: מעצרו של רפי כהן בחודש נובמבר 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אהרוני וכהן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים