שתף קטע נבחר

סקר מגלה: כמה ישראלים רוכבים על אופניים

אמסטרדם זה פה: אם במקרה לא שמתם לב למה שקורה סביבכם ברחוב – ישראל היא כבר מזמן מעצמת אופניים. כעת סקר חדש חושף את הרגלי הרכיבה שלנו. יכולים כבר לנחש את התוצאות?

לרכוב זה הלנהוג החדש: בשנים האחרונות ישראלים רבים אימצו מחדש את הרכיבה על אופניים כאמצעי תחבורה יעיל, נגיש ופשוט. אולי זה בגלל כניסת האופניים החשמליים לחיינו, עומסי התנועה הבלתי אפשריים, המגמה האקולוגית שסוחפת את העולם בשנים האחרונות, או אולי אפילו אלה כולם יחד, מה שבטוח – האופניים כאן כדי להישאר.

 

כתבות נוספות:

הרבה יותר משבילי אופניים: כך מעודדים רכיבה בעמק הסיליקון

כך רכבתי אל ההימלאיה בלי לראות

לרוץ עם הטבע: הצצה ל"מרוץ הרי הגעש בגולן"

 

תקנות תעבורה חדשות, שבילי אופניים שצצים בכל מקום ועידוד רכיבה ברשויות המקומיות. לצד אמצעי התחבורה הטכנולוגיים החדשים ישראל בהחלט חוזרת למקורות. מבין הערים שלקחו את עידוד הרכיבה צעד קדימה בולטת ירושלים שב-27 באפריל תקיים אירוע רכיבה מרכזי - GFNY "גראן פונדו ניו יורק" וב-11 במאי אירוע נוסף - "סובב Yes Planet ירושלים 2018". שני האירועים יתקיימו כחלק משבועיים ייחודיים בהם ייקחו חלק למעלה מ-6500 רוכבים מקצועיים וחובבים וביניהם גם כ-300 רוכבים בינלאומיים.

 

לקראת אירועי האופניים הצפויים בעיר ערכה עיריית ירושלים סקר באמצעות חברת גאוקרטוגרפיה בנושא רכיבת אופניים. התוצאות מוצגות לפניכם.

 

לא מפגרים מאחור. רכיבה על אופניים בישראל ()
לא מפגרים מאחור. רכיבה על אופניים בישראל

 

קודם כול, אז כמה אנחנו באמת רוכבים?

מהסקר עולה כי 40% מהישראלים נוהגים לרכוב על אופניים, מהם 48% נוהגים לרכוב למעלה מפעם בשבוע. מדובר במספר המהווה הוכחה כי רכיבת אופניים הפכה לאחד מענפי הספורט האהובים על הישראלים.

 

וסוג האופניים הפופולרי ביותר הוא...

12% מהישראלים רוכבים על אופני כביש, 8% על אופני שטח, 8% על אופניים חשמליים, ו-4% רוכבים גם על אופני שטח וגם על אופני כביש. 8% ציינו כי הם רוכבים אך אינם יודעים לאפיין את סוג האופניים.

 

עד כמה רחוק אנחנו רוכבים?

28% רוכבים מעל 10 ק"מ בממוצע בכל פעם שהם יוצאים לרכיבה, 18% רוכבים בין 11-20 ק"מ ואילו 8% רוכבים בין 21 -40 ק"מ. 60% מהרוכבים ציינו כי הם רוכבים עד 10 ק"מ בממוצע בכל רכיבה.

 

גבר רוכב לעבודה על אופניים ()
רבים זונחים את הרכב לטובת רכיבה לעבודה

 

רוכבים מול רוכבות

47% מהגברים ציינו כי הם רוכבים לעומת 34% מהנשים. באופני הכביש יש שוויון מגדרי של 12% בין גברים לנשים, אך הגברים מובילים ברכיבה על אופני שטח: 11% לעומת 5% בלבד בקרב הנשים.

 

לאופניים אין גיל

אחוז רוכבי הכביש בקרב גילאי 18-34 עומד על 8%, בקרב גילאי 35-54 על 17%, ומעל גיל 55 14.4%. אחוז רוכבי השטח בגילאי 18-34 עומד על 12%, בגילאי 35-54 על 5.5%, ובקרב גילאי 55 ומעלה - רק 2% רוכבים על אופני שטח.

 

משקיעים בציוד?

46% מהרוכבים ציינו כי הם מוציאים פחות מ-1000 ש"ח בשנה על אופניים וציוד רכיבה, 27% ציינו כי הם מוציאים בין 1000 ל-4000 ש"ח. פחות מאחוז אחד מהמשיבים ציינו כי הם מוציאים בין 8000 -10,000 ש"ח בשנה.

 

עם הפנים לעתיד

90% מהמשיבים לסקר ענו כי הם תומכים בסימון מוגבר של שבילי אופניים ושילוט בתוך הערים.

 

 

יודעים מה התנוחה הנכונה לרכיבה על אופניים?

 

 


פורסם לראשונה 26/04/2018 09:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הרגלי הרכיבה של הישראלים נחשפים
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים