שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לאה גולדין: "נתניהו רק מפריע, מצרים עשתה לו זובור"

  בעקבות האישור להכניס לרצועה את גופתו של מהנדס חמאס שחוסל, תקפו הוריו של סגן הדר גולדין את ראש הממשלה ואת השר ליברמן: "הם נכשלו. הם אפילו לא פנו לא-סיסי. זה עוד ניצחון של חמאס על ממשלת ישראל"

   

   

  לאה גולדין: מצרים עשתה זובור לנתניהו    (צילום: משי בן עמי)

  לאה גולדין: מצרים עשתה זובור לנתניהו    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לאה ושמחה גולדין, הוריו של סגן הדר גולדין שגופתו מוחזקת בידי חמאס מאז מבצע צוק איתן, ממשיכים לתקוף את ממשלת ישראל ואת העומד בראשה בנימין נתניהו. במסיבת עיתונאים שערכו הבוקר (יום ד') התייחסו ההורים לכך שמצרים תאפשר להכניס לרצועה דרך מעבר רפיח את גופתו של מהנדס חמאס פאדי אל-בטש, שחוסל ביום שבת במלזיה. זאת בזמן שגופותיהם של הבן הדר ושל סמל אורון שאול מוחזקות בידי הארגון ברצועה, כמו גם האזרחים הישראלים אברה מנגיסטו, הישאם שעבאן א-סייד וג'ומעה אבראהים אבו ענימה.

   

  לאה גולדין: "צריך לומר ביושר שבמקרה הזה עיקר הכישלון של ראש הממשלה הוא בתפקידו כשר החוץ. נתניהו, המתאם (לשבויים ונעדרים ירון בלום) והקבינט נכשלו בעניין כניסת הגופה של המחבל אל-בטש לעזה במיוחד במישור הדיפלומטי. הזובור שההנהגה המצרית עשתה לנתניהו וליברמן נובע מכך שהממשלה מעולם לא דרשה את השבתם".

   

  לדבריה, "אי העברת גופת אל-בטש לקבורה אינה מוסרית ונוגדת את האסלאם. גם אי הבאתם של אורון והדר אינה מוסרית ונוגדת את היהדות. המצרים לא יודעים זאת כי ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ נתניהו מעולם לא פנו לא-סיסי או לכל גורם בינלאומי אחר. למעשה, משרד החוץ שבראשו עומד נתניהו ברוב המקרים רק מפריע לנו. רק בשבוע האחרון עברו ביוזמתנו בפרלמנט האירופי והקנדי החלטות הקושרות את השבת החיילים והאזרחים הישראלים המוחזקים על ידי חמאס בכל יתר הנושאים ההומניטאריים בעזה".

  שמחה גולדין לאה גולדין הורים הדר גולדין (צילום: מוטי קמחי)
  לאה ושמחה גולדין, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

  ליברמן ונתניהו. "עשו להם זובור" (צילום: רויטרס, אלכס קולומויסקי) (צילום: רויטרס, אלכס קולומויסקי)
  ליברמן ונתניהו. "עשו להם זובור"(צילום: רויטרס, אלכס קולומויסקי)

  אברה מנגיסטו, אורון שאול והדר גולדין ()
  אברה מנגיסטו, אורון שאול והדר גולדין

  פאדי אל בטש (צילום: EPA)
  המהנדס שחוסל, פאדי אל-בטש(צילום: EPA)

  משפחת גולדין פנתה השבוע למתאם השבויים והנעדרים ירון בלום, למתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, ולמזכירו הצבאי של ראש הממשלה, תא"ל אליעזר טולדנו, בדרישה שהממשלה לא תאפשר להשיב לקבורה בעזה את גופתו של אל-בטש.

   

  האב שמחה גולדין: "מאז מוצאי שבת פעלנו רבות והפכנו כל אבן מול ממשלת ישראל בניסיון לרתום אותה למהלך חשאי שימנע או ישהה את הגעת גופתו של מחבל חמאס פאדי אל-בטש לקבורה בעזה. מניסיון שצברנו הבנו שהאינטרס של חמאס להביאו לקבורה בעזה זו הזדמנות שנוצרה להביא לפתרון סוגיית חיילי צה"ל והאזרחים שנמצאים בידי חמאס.

   

  "לאחר שלושה ימים ברור שהתוצאה הסופית היא כישלון מהדהד. בעוד כמה שעות גופת המחבל תעבור מעבר רפיח והלווייתו תהפוך לאירוע תודעתי ופסטיבל תקשורתי שיציג לפלסטינים ולכל העולם המערבי את הניצחון על בנימין נתניהו. עוד ניצחון של חמאס מול ממשלת ישראל.

   

  אילן, אחיו של אברה מנגיסטו, היום    (צילום: ישי פורת)

  אילן, אחיו של אברה מנגיסטו, היום    (צילום: ישי פורת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  אגרנש מנגיסטו (צילום: ישי פורת)
  אגרנש מנגיסטו, אימו של אברה, היום(צילום: ישי פורת)

  "ראש הממשלה וההנהגה הישראלית לא עשו כל שביכולתם למנוע את השבת גופת המחבל לעזה", הוסיף גולדין. "התברר לנו בצורה הכי בהירה שאורון שאול, הדר גולדין, מנגיסטו וא-סייד לא נמצאים בראש סדר העדיפויות של ראש הממשלה ושר הביטחון. במבחן התוצאה זה כישלון מהדהד של נתניהו, ליברמן וירון בלום. אף שאנחנו מאמינים בכנות שירון באמת מאוד רוצה להחזיר את הדר ואורון, הביתה אנחנו הבנו שהוא פשוט לא יכול. זה תלוי בשר הביטחון ובראש הממשלה".

   

  אילן מנגיסטו: "מקווה שנראה מעשים"

  הבוקר נפגשו אביו, אמו ואחיו של אברה מנגיסטו עם ראש הממשלה בלשכתו בירושלים.בפגישה שנמשכה כשעתיים נכח גם ירון בלום, הממונה על שבויים ונעדרים מטעם משרד רה"מ. בני המשפחה ציינו שהם אינם מרגישים כי מופעל לחץ או שהם מקבלים סיוע מארגוני זכויות אדם בינלאומיים, למרות שזה מקרה מובהק של הפרת זכותו הבסיסית של אזרח לחירות.

   

  המשפחה מדגישה כי במהלך הפגישה היא קיבלה אוזן קשבת מראש הממשלה שהפגין גישה פתוחה ואנושית. לדברי המשפחה, "רה"מ הבטיח לעשות הכל כדי להביא לפתרון הטרגדיה האנושית של אברה שמוחזק בעזה כבר למעלה משלוש וחצי שנים ולהביא לשחרורו", נמסר מהמשפחה. "נתניהו הביע את כאבו והבנתו למצוקה של המשפחה והבטיח לפעול בכל המישורים כדי להחזיר את אברה. המשפחה מודה על התמיכה הציבורית במאבקה ובטוחה שתמיכה זו רק תמשיך ותגדל עד שאברה יחזור הביתה".

   

  אילן, אחיו של אברה מנגיסטו, אמר היום אחרי שמשפחתו נפגשה עם ראש הממשלה נתניהו: "עידכנו אותנו בכל מיני דברים שמתפתחים והממשלה תולה תקוות שזה יכול לקדם את השבת השבויים והנעדרים. לא אכנס לפרטים אבל המשפחה דרשה מראש הממשלה שתצא אמירה ברורה שיש פה אזרח חף מפשע שמוחזק בניגוד לכל החוקים והממשלה דורשת את השבתו ללא כל מחיר. דרישה שניה – שיפעילו את כל הגופים ההומניטריים שיהיו מעורבים בפרשת אברה.

   

  "דבר שלישי – אנו מבקשים שראש הממשלה יזכיר את אברה בכל הזדמנות שהוא יכול. לכל אדם יש שם, זהות ומדינה, ואברה הוא אזרח ישראלי יהודי. לפי הבנתי, נתניהו מקבל את הדברים ואנחנו מקווים שבקרוב נראה מעשים. בינתיים אנחנו נמשיך לשבת באוהל המחאה עד שנדע מה קורה עם אח שלי אברה".

   

  אילן מנגיסטו התייחס לטענה שרעש תקשורתי מעלה את המחיר לעסקת שבויים ונעדרים. "אנחנו הדגשנו שיש אזרח שלא קשור לסכסוך והממשלה צריכה לזעוק על העוול ההומניטרי שנעשה. אני חושב שהממשלה מתחילה להבין את הזעקה של המשפחה. למערכת הביטחון יש כוח וזרועות ארוכות אבל לצערי אין מידע חדש על אח שלי אברה. נקודת ההנחה היא שיש עדות שהוא נכנס חי והוא בידי חמאס. כרגע אין מידע אחר שסותר את זה, וזה מפיח בנו תקווה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  לאה ושמחה גולדין, הבוקר
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים