שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסון השיטפון: מבקר המדינה פתח בבדיקה
  צוות משולב ממשרדו של השופט בדימוס יוסף שפירא יערוך ביקורת מערכתית לבירור נסיבות האסון שבו נספו 10 בני נוער

   

  מבקר המדינה שפירא (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  מבקר המדינה שפירא(צילום: גיל יוחנן)

  מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, הורה היום (א') לאנשי משרדו להיערך לביקורת מערכתית בעקבות אסון השיטפון בערבה, שבו נספו עשרה בני נוער.

   

  את הביקורת יבצע צוות משולב מהחטיבה לביקורת מערכת הביטחון - שמופקדת בין השאר על משרד הביטחון, מהחטיבה לביקורת חינוך ורווחה - שמופקדת בין היתר על מערכת החינוך, וכן מהחטיבה לביקורת משרדי ממשלה ומוסדות שלטון - שמופקדת בין היתר על המשרד לביטחון הפנים וכל הגופים שכפופים לו.

   

  ממשרדו של המבקר שפירא נמסר כי "בהתאם לצורך ישולבו בבדיקה עובדי ביקורת מיחידות נוספות במשרד המבקר".

  מכינת בני ציון (צילום: מוטי קמחי)
  פשיטת המשטרה על מכינת בני ציון(צילום: מוטי קמחי)

  קלסרים מכינת בני ציון ()

  ארדן: חשש לשיבוש הוביל למעצר ראשי המכינה    (צילום: חגי דקל)

  ארדן: חשש לשיבוש הוביל למעצר ראשי המכינה    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במקביל, משרד החינוך הודיע אמש כי יקים ועדה בשיתוף משרד הביטחון ומועצת המכינות הקדם צבאיות, שתסדיר את פעילויות החוץ של המכינות הקדם הצבאיות. בוועדה, שבראשה יעמוד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, יהיו כאמור גם נציגים ממשרד הביטחון ומהמועצה. "לנוכח האסון הקשה נדרש טיפול מעמיק ויסודי בהסדרת פעילויות החוץ של המכינות לצורך המשך פעילותן", נמסר ממשרד החינוך.

   

  שוטרי מחלק ההונאה של מחוז תל אביב במשטרה הגיעו בצהריים לבניין מכינת בני ציון בתל אביב ואספו משם קלסרים ומחשבים במסגרת חקירת האסון בנחל צפית.

   

  איסוף החומרים התבצע בעקבות מעצרו של ראש המכינה יובל כהאן שחשוד בגרימת מוות ברשלנות. ביקורת רבה הועלתה לאחר המעצר ועלתה השאלה אם הוא היה הכרחי. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיב בריאיון לאולפן ynet לשאלת המעצר ואמר: "השאלה הזו הטרידה גם אותי ופניתי ושאלתי את המשטרה. הוסבר לי שיש פרקליט מלווה וככל הנראה היו סתירות בגרסאות וחשש משיבוש חקירה או תיאום עדויות, לכן נוצר הצורך במעצר".

   

  ארדן אמר עוד: "אני מזכיר לכולנו שבעבירה של גרימת מוות ברשלנות, תמיד מדובר באנשים שלא הייתה להם כוונה. אף אחד לא חושב חס וחלילה שהייתה כוונה למנהלי המכינה שמישהו ייפגע, אבל כך זה תמיד, גם אדם שנוהג בצורה מאוד לא זהירה על ההגה וגורם למותם של אנשים, גם הוא לא רצה שהם ייהרגו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אסון השיטפון: מבקר המדינה פתח בבדיקה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים