שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הקהילה האתיופית התגייסה: נמצאה תרומת מח עצם לוורקנש

  בשורות טובות לוורקנש אמביה שנזקקה לתרומת מח עצם כדי לשרוד: למעלה מ-8,300 מבני הקהילה האתיופית הצטרפו למאגר תורמי מח העצם של "עזר מציון" במבצע להצלתה. בזכות המבצע נמצא עבורה תורם מתאים. וורקנש: "מחמם את הלב לראות איך אנשים רצו לעזור לי"

  בשורות טובות לוורקנש אמביה שנזקקה לתרומת מח עצם כדי לשרוד: למעלה מ-8,300 מבני הקהילה האתיופית הצטרפו למאגר תורמי מח העצם של "עזר מציון" במבצע להצלתה של וורקנש אמביה. בתום מבצע לגיוס תורמי מח עצם מקרב בני הקהילה האתיופית, נמצאו עבורה תורם מתאים.

   

  וורקנש, בת 30, אובחנה לפני כשלושה חודשים כחולה בלוקמיה לימפוציטית. לאחר שעברה סדרה של הקרנות וטיפולי כימותרפיה, הסתבר כי רק תרומת מח עצם תציל את חייה ובגלל האופי הקשה של המחלה, עליה לקבל את התרומה במהירות.

   

  הרופאים ניסו לאתר עבורה תורמים מתאימים, אך בגלל ייצוג נמוך של בני הקהילה האתיופית במאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון" לא נמצא תורם מתאים. בני משפחתה וחבריה של ורקנש, יחד עם "עזר מציון" יצאו בשבוע שעבר למבצע בקרב בני הקהילה האתיופית לאיתור תורם מתאים עבורה.

   

  בני הקהילה התגייסו בהמוניהם למען וורקנש, שבמשך שנים התנדבה למען הקהילה האתיופית. למבצע התגייסו גם ידוענים ממוצא אתיופי, בהם טיטי איינאו, טהוניה רובל, מהרטה ברוך והכדורגלן ברוך דגו, שקראו לבני הקהילה להיבדק ולהצטרף למאגר. במקביל להתגייסות של ידוענים מהקהילה, גם ראשי הקייסים הצטרפו לקריאה להצטרף למאגר.

   

   ( )
  לא יודעת אפילו איך להודות לתורמים. וורקנש אמביה

   

  אלפים מבני הקהילה הגיעו לתרום מח עצם

  בתום המבצע התברר כי הוא עלה על הציפיות: אלפים מבני הקהילה הגיעו לתחנות הבדיקה ונתנו דגימות רוק. בתום המבצע 8,313 מבני הקהילה הצטרפו למאגר. השבוע נמצא עבורה בין התורמים הפוטנציאליים תורם בהתאמה מלאה. בשבועות הקרובים צפויה וורקנש לעבור את הליך ההשתלה.

   

  וורקנש אמרה בהתרגשות לאחר שנודעו לה הפרטים: "התרגשתי מאוד לשמוע שנמצא עבורי תורם. אני אפילו לא יודעת איך להודות לעזר מציון שהתגייסו למצוא עבורי תרומה. זה מחמם את הלב שכל כך הרבה אנשים רצו לעזור".

   

  מנהלת המאגר, ד"ר ברכה זיסר: "התרגשתי לראות את הקהילה האתיופית מתגייסת למען וורקנש. ההתגייסות והערבות ההדדית של בני הקהילה היו מדהימות. אני שמחה שהצלחנו לאסוף כמות כזאת של דגימות ושמחה שמצאנו עבורה תורם מ ושלם". עוד מוסיפה זיסר כי המאגר ישמש את כל בני הקהילה שיזדקקו בעתיד לתרומת מח עצם.

   

  כעת, לאחר המבצע, עומד מספרם של בני הקהילה במאגר על כ-20,000, ושיעורם היחסי בני הקהילה במאגר זינק ל-2.2 אחוזים, שיעור הגבוה מחלקם היחסי של בני הקהילה באוכלוסייה הישראלית העומד על 1.7 אחוזים.

   

  צפו בקריאה לתרום למען וורקנש:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים