שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: המזון שמפחית את הסיכוי להיכנס להריון

  ידוע שאלכוהול וסיגריות פוגעים בסיכוי להיכנס להיריון, אבל מה עם פיצה או המבורגר? מחקר חדש: אכילת ג'אנק פוד יותר מ־4 פעמים בשבוע מקטינה את הסיכוי להיריון ב־12%

  מחקר חדש ומקיף מצביע על חשיבות הרגלי התזונה במהלך החודשים שבהן נשים מנסות להיכנס להיריון: אחרי אלכוהול, משקאות ממותקים ועישון סיגריות, עכשיו מתברר שיש גורם נוסף שעלול לפגוע בסיכויים להרות – אכילה מרובה של ג'אנק פוד.

    

  מחקר חדש ומקיף, שנערך באוניברסיטת אדלייד ושפורסם בסוף השבוע בירחון המדעי Human Reproduction, מצא שלנשים שאכלו ג'אנק פוד כמו פיצות, המבורגרים וצ'יפס ושהמעיטו בצריכת פירות, לקח זמן רב יותר להיכנס להיריון. מנגד, נשים שאכלו פחות ג'אנק פוד ויותר פירות הצליחו להרות ביתר קלות ובפרק זמן מהיר יותר.

   

   

  אוהבת ג'אנק פוד? אולי לא כדאי אם את רוצה להיכנס להריון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אוהבת ג'אנק פוד? אולי לא כדאי אם את רוצה להיכנס להריון(צילום: shutterstock)

  תזונה נכונה בכל מצב

  המחקר נערך על 5,598 נשים באוסטרליה, ניו זילנד ואנגליה. מדובר בנשים שזה היה ההיריון הראשון שלהן, ושטרם ילדו בעבר. החוקרים בדקו באמצעות שאלונים, שניתנו לנשים בחודשים הראשונים להיריונן, את הרגלי התזונה שלהן בחודשים שלפני הכניסה להיריון. המחקר ניטרל גורמים שיכולים השפיע על התוצאות כמו: גיל האישה, השמנת יתר עישון או צריכת אלכוהול - שידועים כמשפיעים לרעה על סיכויי הכניסה להיריון.

    

  מהמחקר עולה שאכילה מרובה של ג'אנק פוד, למעלה מארבע פעמים בשבוע, מקטינה בממוצע את הסיכוי להיכנס להיריון בכ־12%, ומאריכה את משך הזמן הנדרש בניסיונות להרות בממוצע של חודש לפחות.

    

  מנגד, צריכה של פירות משפרת את סיכויי הכניסה להיריון ומקצרת את משך הכניסה להיריון. נשים שאכלו מנת פירות לפחות שלוש פעמים בשבוע, היו בעלות סיכוי גבוה בכ־10% בממוצע להיכנס להיריון, ומשך הכניסה להיריון התקצר אצלן בשבועיים לפחות, בהשוואה לנשים שצרכו פירות בתדירות נמוכה של עד שלושה פירות בחודש.

    

  "הבעייתיות במחקר היא שהוא לא בדק גם את הרגלי הצריכה של בני הזוג של אותן נשים", אומר פרופסור שלמה משיח, מומחה לפוריות. "ידוע לנו, שגם אצל גברים תזונה נכונה, בריאה ומאוזנת ויותר פירות וירקות משפיעים על הפוריות ועל איכות הזרע. תזונה ואורח חיים נכון חיוניים לבריאות בכלל, ולאישה המתכננת להיכנס להיריון בפרט. ג'אנק פוד הוא אוכל עתיר בשומנים בכלל ובשומן טראנס בפרט, בסוכרים ובמלחים ומקשה על הכניסה להיריון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  המזון שיעזור להיכנס להריון
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים