שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו לא הזכיר את המשטרה בנאום, הדוברת: "מצטערת שלא אמרו תודה"
  רה"מ הודה בחנוכת השגרירות האמריקנית בירושלים לחיילי צה"ל, לשב"כ ולמוסד - אבל נמנע מלהזכיר את המשטרה בעוד המפכ"ל אלשיך נוכח באירוע. דוברת המשטרה לפידות לאולפן ynet: "לוחמי יס"מ ומג"ב ושוטרי סיור דאגו שהטקס יעבור בשלום, מצטערת שלא אמרו להם תודה"

   

  דוברת המשטרה, ניצב-משנה מירב לפידות, התייחסה הבוקר (יום ג') לנאום שנשא ראש הממשלה בנימין נתניהו בחנוכת שגרירות ארצות הברית בירושלים ובו הושמטה מדבריו מילת תודה ללובשי המדים הכחולים והמסונפים אליהם. "אני מצטערת בשביל השוטרים שלא אמרו להם תודה", ציינה לפידות בריאיון לאולפן ynet.

  מירב לפידות דוברת משטרה כנס לשכת העיתונות הממשלתית בנימין נתניהו (צילום: הלל מאיר, TPS, עמית שאבי)
  הדוברת לפידות וראש הממשלה נתניהו(צילום: הלל מאיר, TPS, עמית שאבי)

  בטקס אתמול בירושלים השתתפו כמעט כל ראשי מערכת הביטחון, ובכללם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, ראש המוסד יוסי כהן וגם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך.

   

  עם זאת, המשטרה הושמטה מנאומו של נתניהו, שאמר: "אנחנו כאן בירושלים מוגנים על ידי החיילים האמיצים של צבא ישראל, שמונהג על ידי הרמטכ"ל איזנקוט, והחיילים האמיצים מגנים על הגבול בעוד אנו מדברים. אנו מצדיעים להם, ולחברי מערכת הביטחון, השב"כ והמוסד שמפקדו נמצא איתנו היום, אנו מצדיעים לכם".

   

  על השאלה האם במשטרה נעלבו בעקבות השמטת שם הארגון מהנאום, השיבה הדוברת לפידות כי "יש אלפי שוטרים שנמצאים בשטח מלפני פסח, פחות או יותר. אין להם פסח, לא חג ראשון ולא חול המועד, אין להם את כל חגי העצמאות ובימי זיכרון הם נמצאים בחוץ".

   

  היא הוסיפה כי "אתמול במסגרת אירוע השגרירות ולפני זה ביום ירושלים שוטרים נמצאים בכבישים, ברחובות, עושים סדר ציבורי, שומרים על החיים של האזרחים במדינת ישראל ומצילים חיים מדי יום ביומו. אני מצטערת בשבילם שלא אמרו להם תודה, אבל צריך לשאול את מי שאמר, למה הוא אמר תודה לאחד ולא אמר תודה לשני".

   

  -זה צרם?

  "אני לובשת מדים כבר שנתיים וחצי ואני מחשיבה את עצמי היום שוטרת. כן. כשאני מסתכלת מחוץ לשגרירות, עומדים מאות לוחמי יס"מ, לוחמי מג"ב, שוטרי סיור, אתה רואה את השוטרים על כל מגוון המדים שלהם ואתה מסתכל על כולם מבחוץ ואומר כל מי שנכנס אתמול לשגרירות עבר דרך מחסומים משטרתיים רבים ודואגים שהטקס הזה יעבור בשלום. חבל".

   

  -והכול לדעתך בגלל החקירות?

  "אתה אמרת את זה, לא אמרתי למה, אין לי מושג. אמרתי לך, צריך לשאול את מי שבירך למה בירך אחד ולא אחר. אני לא יודעת מה מניע אותו ואני רוצה להאמין שזו טעות אנוש של מי שסייע בידו לכתוב את הנאום. אני מניחה שראש הממשלה מודה לכל הלוחמים באשר הם, בין אם הם במדי צה"ל או בין אם הם במדי משטרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הלל מאיר, TPS, עמית שאבי
  הדוברת לפידות ורה"מ נתניהו
  צילום: הלל מאיר, TPS, עמית שאבי
  מומלצים