שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  היסטוריה במד"א: ניידת התרמות דם להומואים בשבוע הגאווה
  לפני קרוב לשנה תיקן משרד הבריאות את הנוהל שמנע מהומוסקסואלים לתרום דם. לראשונה בישראל תוצב בשבוע הגאווה ניידת תרומות דם של מד"א מחוץ לכנס בריאות לקהילה הגאה

  לראשונה יציב מד״א ניידת תרומות דם בפתח אירועי שבוע הגאווה בתל אביב, זאת לאחר שנים בהם נאסר על גברים שמקיימים יחסי מין עם גברים לתרום דם.

   

  ביוני 2017 הודיעו במשרד הבריאות על שינוי היסטורי במדיניות קבלת תרומות הדם. עד לתקופה זו חל איסור גורף לאסוף תרומות דם מגברים שקיימו יחסי מין עם גברים משנת 1977. 

   

  על מדיניות זו נמתחה ביקורת ציבורית חריפה, עד שהוחלט לעדכן אותה ולאפשר להומוסקסואלים לתרום דם בתנאי שיצהירו שלא קיימו יחסי מין עם גברים בשנה האחרונה.

   

  בינואר 2018 ביוזמת מגן דוד אדום עודכנה שוב ההנחיה, ונמצא המנגון שיאפשר לחברי הקהילה לתרום דם.

   

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

   

  "כלל האוכלוסייה יכולים להציל חיים"

  פעילות זו, בתוספת שידרוג הבדיקות הנערכות למנות הדם לזיהוי מחלות העלולות לעבור בעירוי מאפשרים לגשר בין שמירה על בטיחותן הגבוהה של מנות ומרכיבי הדם, ורצון חברי הקהילה לתרום ולקחת חלק בהצלת חיים", אמרה פרופ' אילת שנער, סמנכ"ל שירותי הדם של מד"א.

   

  "כיום כלל האוכלוסייה יכולה להירתם למען הצלת חיים ללא תלות בנטייה המינית", אמר מנכ"ל מד"א, אלי בין: "תרומת דם הינה זכות וחובה אזרחית המשותפת לכלל אזרחי ישראל".

   

  ניידת ההתרמות תוצב בכנס הבריאות הגאה בגן מאיר שיתקיים ב-25 למאי, בפתח אירועי שבוע הגאווה.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים