שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצח אשת עד המדינה: ראש ארגון פשע נלקח לחקירה
  חמישה ימים לאחר שהמשטרה השיגה פריצת דרך בחקירת רציחתה של דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס שנרצח בעצמו, עוכבו שני חשודים, בהם ראש ארגון פשע מהדרום. סנגורו: "הוא נעצר". בהמשך יוחלט אם להביאם להארכת מעצרם. העבריין הבכיר עצור בתיק אחר בגינו הוא מואשם

  התפתחות נוספת בחקירת רצח דבורה הירש : המשטרה עיכבה היום (ב') לחקירה ראש ארגון פשע מדרום הארץ בחשד למעורבות ברצח גרושתו של עד המדינה טל קורקוס, דבורה הירש. יחד עמו עוכב לחקירה חשוד נוסף. המשטרה טרם החליטה אם להביאם להארכת מעצר. המשטרה עצרה שבעה חשודים במעורבות במעשה לפני חמישה ימים ורשמה פריצת דרך בחקירת הרצח שבוצע במרץ 2016.  

   

  עורך הדין אורי בן נתן, שמייצג את ראש ארגון הפשע, אמר כי לו המשטרה הודיעה כי מרשו עצור: "מרשי מכחיש את החשדות ואין לו כל חלק במעשה. ביום האירוע הוא תושאל על-ידי חוקרי המשטרה ואפילו לא נעצר".

  דבורה הירש ז"ל (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
  דבורה הירש ז"ל(צילום: ישראל יוסף)

  חוסל שנה וחצי לאחר רצח גרושתו. טל קורקוס ()
  חוסל שנה וחצי לאחר רצח גרושתו. טל קורקוס
  על פרטי החקירה, שאותה מנהלים חוקרי ימ"ר נגב, הוטל צו איסור פרסום. קורקוס עצמו נרצח אשתקד, כשנה לאחר רצח גרושתו, לאחר שמטען התפוצץ במכוניתו. הירש, גרושתו של קורקוס שהעיד בעבר נגד ארגון הפשע של יניב זגורי, נורתה למוות לעיני שלושת ילדיה שהיו עמה במכונית בבאר שבע.

   

  במרוצת החקירה נעצרו שישה חשודים במעורבות במעשה, אך כולם שוחררו כיוון שלא התבססה נגדם תשתית ראייתית. מאז ועד היום התיק עבר תהפוכות, עד לפריצת הדרך שהובילה למעצר החשודים בשבוע שעבר. עדיין לא ברור מתי יובא ראש ארגון הפשע להארכת מעצרו. הוא עצור בימים אלה במסגרת תיק שמתנהל נגדו בבית משפט.

   

  קורקוס ורעייתו באותו זמן, דבורה הירש ז"ל, שהו בעבר בחו"ל במסגרת התוכנית להגנת עדים, אך כעבור זמן מה הם הוצאו מהתוכנית. לאחר מכן הם התגרשו, ומאוחר יותר אף ריצה העבריין הבכיר עונש מאסר בגין עבירות אלימות נגד אשתו לאחר שאיים לרצוח אותה.

  עו"ד אורי בן נתן ()
  עו"ד אורי בן נתן

  במרץ 2016 התקרב אלמוני למכונית של הירש, בזמן ששלושת ילדיה ברכב, וירה בה למוות - ואז נמלט. קורקוס ספד בהלוויה לגרושתו בשיחת טלפון מתאו בבית הכלא אוהלי קידר. "אני מצטער", הוא אמר. נוכחים בהלוויה סיפרו כי הגרוש רמז כי הוא ינקום במי שביצע את הרצח. ככל שחלפו החודשים שב קורקוס על הבטחתו לנקום את מות אשתו. "אני כל כך מתגעגע אלייך", כתב קורקוס בפברואר האחרון בעמוד הפייסבוק שלו כשהוא צירף תמונה של קעקוע מיוחד שעשה - שמה ותאריך מותה של גרושתו. "מצאתי לנכון לקעקע את שמך והתאריך שבו נקטפת ממני על הזרוע שלי. לא אשקוט עד שהצדק ייעשה".

   

  בחודש נובמבר 2017 נעצרו יניב זגורי ומיכאל מור כחשודים ברצח טל קורקוס. מהחקירה עלה כי ערב החיסול של קורקוס, שאותו על פי החשד יזם זגורי, שתי נשים הסבו דירה באשקלון לדירת הימורים והזמינו את קורקוס למשחק - מה שבדיעבד התברר כ"כיפה אדומה". בעת שקורקוס ישב ושיחק קלפים, על פי המשטרה, עבריין בארגון של זגורי בשם אריק איטל, אחיו של אדם איטל, הטמין את המטען במכונית של קורקוס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים