שתף קטע נבחר

היועמ"ש רומז: נתניהו לא יוכל להיות מעורב במינוי מפכ"ל חדש

מנדלבליט רומז כי עקב חקירותיו, ראש הממשלה לא יוכל להיות מעורב בדיונים על הארכת כהונת אלשיך או מינוי מחליף. לארדן כתב היועמ"ש: "פנה אליי טרם תחילת העיסוק בנושא, כדי שאבחן את ניגוד העניינים הקשורים לחברי הממשלה שעניינם מצוי בחקירה"

נתניהו ואלשיך (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נתניהו ואלשיך(צילום: אוהד צויגנברג)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ביקש מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן כי לפני שיתחיל לעסוק במינוי מחליף למפכ"ל הנוכחי רוני אלשיך או בהארכת כהונתו, ייוועץ בו - כדי שיבחן אפשרות לניגוד עניינים עקב חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בכך הוא רומז כי נתניהו לא יוכל להיות מעורב במינוי מפכ"ל חדש.

 

מכתב הארכת כהונה מינוי רוני אלשיך ()

 

במכתבו של היועמ"ש לשר ארדן צוין: "לאחרונה התקבלו אצלי פניות אחדות בעניין מינוי מפכ"ל משטרה חדש או הארכת כהונתו של המפכ"ל המכהן. בפניות ניתן כי יש לקבוע שראש הממשלה ושרים אחרים מנועים מלעסוק בנושא בגין טענות לניגוד עניינים אפשרי, בהינתן העובדה שהם נחקרים על ידי המשטרה.

 

גלעד ארדן הרמת כוסית לתא כתבי המשטרה (צילום: אוהד צויגנברג)
השר לביטחון פנים גלעד ארדן(צילום: אוהד צויגנברג)

היועמ"ש אביחי מנדלבליט (צילום: EPA) (צילום: EPA)
היועמ"ש אביחי מנדלבליט(צילום: EPA)

 

"במענה לשאלות שהופנו אליך בתקשורת בנושא זה, לרבות אתמול, הבהרות שטרם התחלת לעסוק בעניין", כתב מנדלבליט לארדן. "בנסיבות אלה, הטענה לניגוד העניינים כאמור איננה רלוונטית בנקודת הזמן הנוכחית. אבקש כי טרם תחילת העיסוק בנושא, תפנה אליי כדי שאוכל לבחון את היבטי ניגוד העניינים הקשורים לחברי הממשלה ושעניינם מצוי בחקירת משטרה, ולהנחות בהתאם".

 

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני), שהעביר לפני כחודש מכתב ליועץ המשפטי בנושא, אמר הערב כי "נראה שדרישתי לקבלת חוות דעת דחופה מהיועץ המשפטי לממשלה בעניין עשתה את שלה, וכפי שמתחייב הן מבחינת טוהר ההליך והן מבחינת מראית העין, תוטל מגבלה מלאה או חלקית על מעורבות נתניהו במינוי המפכ״ל. בלתי מתקבל על הדעת שראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות ובחשדות ימנה את הגורם האחראי על מיצוי ההליך מולו".

 

בסוף חודש מרץ נחקר נתניהו במעונו בירושלים במשך כארבע שעות במסגרת פרשת בזק-וואלה (תיק 4000). במקביל, נחקרה רעייתו במשרדי להב 433. הבן, יאיר, נחקר לראשונה באזהרה במשרדי רשות ניירות ערך.

 

עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר שהו במשרדי להב 433 בזמן החקירה. גם שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, וסטלה הנדלר, מנכ"לית בזק הפורשת, נחקרו באותו יום. אדם נוסף שהגיע למשרדי להב הוא דוד שרן, ראש לשכת נתניהו לשעבר, שקשור בעיקר לפרשת הצוללות (תיק 3000). הוא מסר עדות פתוחה.

 

במהלך השבועיים שקדמו לחקירה, גבו חוקרי המשטרה עדות מחפץ, שהיה מקורבו של ראש הממשלה ויועץ התקשורת שלו. הוא נחקר בנוגע לקשר בין משפחת נתניהו לבין האתר וואלה והסיקור המפרגן שנתניהו קיבל בו, כמו גם בני משפחתו, בתמורה לכאורה להטבות הענק שניתנו לחברת בזק. ראש הממשלה ובני משפחתו עומתו בחקירה לראשונה עם הפרטים שמסר חפץ - ונדרשו לספק הסברים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, אלכס קולומויסקי
נתניהו ואלשיך
צילום: רויטרס, אלכס קולומויסקי
מומלצים