שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סופית: רופאים עולים מצרפת לא יצטרכו הכשרה

  כיום יש כ-100 רופאים מומחים ברפואת המשפחה שעלו מצרפת לישראל, ועל פי הערכות, ההחלטה תעודד עוד כ-500 רופאי משפחה לעלות. בחודשים הקרובים ייבחנו בשנית כל הפניות של רופאים שלא הוכרו כמומחים בעבר

  רופאים עולים מצרפת יוכרו כמומחים בארץ. כך סוכם בין ההסתדרות הרפואית בישראל לעמותת "גבהים" של קרן רש"י, המסייעת לעולים להשתלב בעבודה.

   

  השינוי סולל את הדרך לעליית מאות רופאי משפחה מצרפת ואת שילובם במערכת הבריאות בלי לעבור שוב את כל מסלול ההכשרה למעט תקופה קצרה לבדיקת התאמתם.

   

  בהסתדרות הרפואית הציבו שני תנאים: ניסיון של 10 שנים ומעלה כמומחה ברפואת משפחה, והכרה במומחיותם על ידי לשכת הרופאים הצרפתית. בחודשים הקרובים ייבחנו בשנית כל הפניות של רופאים שלא הוכרו כמומחים בעבר, ובקשות חדשות מרופאים המתכננים עלייה.

    

  10 שנות ניסיון כדי להיחשב מומחים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  10 שנות ניסיון כדי להיחשב מומחים(צילום: shutterstock)

   

  יוכלו לקבל הכרה כרופאים מומחים

  עד כה נדרשו מאות רופאי משפחה מצרפת להתמחות שנה במרפאה של קופת חולים, ולאחר מכן לעבור בחינות כדי לקבל אישור להעסיקם כ"מומחים". הדרישות האלה הציבו חסם משמעותי בפני העולים, שראו בכך החמרה בתנאי העסקתם כמתמחים מהשורה.

    

  קושי נוסף שבו נתקלו נגרם מהקצאה נמוכה יחסית של תקנים להתמחות של רופאים עולים על ידי הקופות בגלל חשש הקופות שרבים מהם לא יעברו את המבחן.

   

  התוצאה הייתה שרבים מהרופאים נאלצו להסתפק ברישיון לעבוד בישראל כ"רופא כללי" (ללא מומחיות), תואר המקנה שכר נמוך יותר ומקשה על מציאת עבודה. כיום יש כ-100 רופאים מומחים ברפואת המשפחה שעלו מצרפת לישראל, ועל פי הערכות, ההחלטה תעודד עוד כ-500 רופאי משפחה לעלות.

    

  "רופאי המשפחה מצרפת יקבלו תמריץ משמעותי להשתלב בתחום מומחיותם, ומערכת הבריאות הישראלית תקבל לשורותיה כוח אדם רפואי איכותי ומנוסה העשוי להקל על המחסור ברופאי משפחה בארץ", אומר אורן מזרחי, מנהל תוכנית "עולים מדיקל" של עמותת גבהים.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  רופאים מצרפת יוכלו לעבוד בארץ
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים