שתף קטע נבחר

הניח תפילין וספג צעקות: "לא רוצים להיות חלק ממך"

"לך מכאן, אל תעשה את זה לידי", כך תועדה נוסעת בנמל התעופה בן גוריון, שחוללה מהומה כאשר נציג חב"ד וגבר ישראלי ביקשו להניח תפילין. "אם הייתי מוסלמי או נוצרי, זה היה לגביה יותר לגיטימי?" תהה הנוסע - ואישה שישבה בסמוך העירה: "האנטישמים הכי גדולים לא היו עושים את זה". צפו בתיעוד

 

 

הנחת תפילין בנתב"ג הפכה לאירוע קולני: נוסעת בנמל התעופה בן גוריון הפריעה לנציג חב"ד ולנוסע אחר, שביקש להניח תפילין בטרמינל 3. האישה דרשה ממנו לעבור מקום, והשמיעה לעברו צעקות וגידופים. אישה שישבה בסמוך, העירה לה: "האנטישמים הכי גרועים לא היו עושים את זה", אולם הנוסעת המשיכה בשלה: "אל תהיה ליד המקום שבו אני יושבת".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

המקרה אירע הבוקר (ב') – והתיעוד עלה לרשתות החברתיות. נציג חב"ד ביקש להניח תפילין לנוסע, גד קאופמן – שנענה בחיוב וביקש לקיים את המצווה. האישה זעמה על הנחת התפילין בסמוך לה, ובתיעוד היא נראית כשהיא מחקה את נציג חב"ד ודורשת ממנו לעבור למקום אחר ומרוחק, מאחר ו"יש כאן בני אדם, ציבור".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

קאופמן, מצדו, העלה פוסט לרשתות החברתיות ותיאר את שעבר עליו: "נשאלתי בנימוס על ידי איש חב"ד אם אני מעוניין להניח תפילין, השבתי בחיוב, ואז קפצה אישה עם מבט מוטרף והחלה לגדף, להציק ולהפריע". הוא הוסיף כי "אם הייתי מוסלמי או נוצרי, זה היה לגביה יותר לגיטימי?"

 

"האנטישמים הכי גדולים לא היו עושים את זה"

בתיעוד האירוע נשמעת האישה אומרת: "למה דווקא כאן? יש כאן בני אדם, ציבור. לא רוצים להיות חלק ממך". לאחר שעשתה קולות וצחקה בקולי-קולות, הסבירה את התנהגותה: "למה שאני אתן לך לעשות את זה? אתה הפרעת לי". לאחר שקאופמן אמר שהוא רק מבקש להניח תפילין בשקט, "אני לא מדבר", הגיבה האישה: "אז מה אתה עושה עכשיו?... אתה מפריע לי, לא אני מפריעה לך".

 

מהומה בנתב
מהומה בנתב"ג(מתוך הפייסבוק של גד קאופמן)

 

יושבת בספסל ליד העירה לאישה בתגובה: "האנטישמים הכי גדולים לא היו עושים את זה. לא מבזים יהודי", אך האישה המשיכה בשלה: "למה אתה מתעקש? כאן זה מקום ציבורי. אתה צריך ללכת לצד, לא להיות לידי במקום שבו אני יושבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הפייסבוק של גד קאופמן
"לכו מכאן"
מתוך הפייסבוק של גד קאופמן
מומלצים