שתף קטע נבחר

תקיפת הילד באשפוז בתל השומר: האב הורשע במעשה מגונה

פרסום ראשון: שבוע לאחר שנגזר מאסר על תנאי על תושבת המרכז שהורשעה בתקיפת בנה בן ה-4 במהלך אשפוזו בבית החולים שיבא בתל השומר, חתם גם האב על הסדר טיעון. לפי ההסכם, האב הודה בביצוע מעשה מגונה בפני בנו בשני מקרים - ולא יישלח למאסר בפועל

 

הוריו של הילד בבית המשפט (ארכיון) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הוריו של הילד בבית המשפט (ארכיון)(צילום: מוטי קמחי)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (יום ד') תושב מרכז הארץ, שהודה בביצוע מעשה מגונה בפני בנו הפעוט בשני מקרים שונים בבית החולים שיבא בתל השומר. ל-ynet נודע כי האב חתם אתמול על הסדר טיעון עם הפרקליטות לאחר הליך גישור בין הצדדים. אם האב יעמוד בתנאים שנקבעו בהסדר, הצדדים יבקשו יחד לגזור עליו מאסר על תנאי בלבד.

 

לפני יותר משנה נחשף חשד כי ההורים פגעו בבנם, בן 4, במהלך אשפוזו בבית החולים. כתב האישום המקורי שהוגש נגד ההורים במרץ 2017, ייחס לאב שתי עבירות של מעשים מגונים. בעקבות ההסדר הורשע האב בעבירות של מעשה מגונה בפומבי בפני קטין.

 

הצדדים הסכימו כי האב יישלח לתסקיר מבחן והערכת מסוכנות. אם חוות הדעת של הערכת המסוכנות שלו כלפי אחרים תהיה נמוכה - והוא ישתף פעולה עם התכנית הטיפולית ויראה התקדמות, יבקשו כאמור הצדדים להימנע משליחתו למאסר בפועל. לפי ההסדר, גם לאחר מכן יהיה עליו לעמוד בטיפול, אחרת ההסכם יבוטל.

 

בשבוע שעבר גזר בית המשפט על האם מאסר על תנאי, גם כן במסגרת הסדר טיעון. היא הורשע בתקיפת קטין על ידי אחראי שגורמת חבלה של ממש ובתקיפה בנסיבות מחמירות. סעיף ההעללות שיוחס לה בכתב האישום המקורי הוסר. בפרקליטות החליטו להגיע להסדרי טיעון עם ההורים מתוך שיקולי טובת הילדים, שיקום התא המשפחתי וקושי ראייתי מסוים.

 

בתחילה נטען כי האם הזריקה לילד מים עם מלח

לפי כתב האישום המקורי, כשהאם ישנה במיטה הסמוכה למיטתו של הפעוט, ביצע האב מעשים מגונים מול בנו. נטען כי במהלך האשפוז, בהזדמנויות רבות, תקפה האם את הפעוט על ידי הזרקת מים עם מלח שולחני וכן אמפולות של סודיום כלוריד לעירוי של בנה. עקב המעשים הללו שלשל הפעוט, חומו עלה ונגרמו תנודות ברמת הנתרן בדמו.

 

חודש לאחר מכן הזריקה האם לפעוט מים עם מלח בכמות שהעלתה את רמת הנתרן בדמו בצורה קיצונית, והוא הועבר לטיפול נמרץ. עוד נטען בכתב האישום כי בכמה מקרים, ובלי אישור הצוות המטפל, הכניסה האם לעירוי של הפעוט אמפולות שהכילו סודיום כלוריד בריכוז של 0.9%, כלומר תמיסת מים עם מלח.

 

בעקבות מעשיה המתמשכים של האם נגרמו לפעוט חבלות של ממש כיוון שרמת הנתרן בגופו עלתה תדיר. הדבר פגע באופן חמור בבריאותו ואילץ את הצוות הרפואי לנקוט פעולות שונות על מנת לאזן את מצבו.

 

האם הסבירה בחקירתה שהזריקה מלח "כדי לעורר את הפעוט". כמו כן טענה שאין נזק בהזרקת אמפולות של סודיום כלוריד והוסיפה כי "אינה יכולה לסבול שהרופאים אומרים לה מה לעשות". עוד ציינה כי הזריקה את החומרים לבנה כשהייתה עצבנית, ומכיוון ש"רצתה שהפעוט ירגיש שהיא מטפלת בו". הפעוט אושפז מספר רב של פעמים בשנה שעברה בשל אותם סימפטומים ומבלי שניתן לכך הסבר רפואי מניח את הדעת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההורים בבית המשפט (ארכיון)
צילום: מוטי קמחי
מומלצים