שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בקשת נתניהו להאזין לבכירים: הפרויקט הסודי והסירוב של ראש השב"כ

  פרטים חדשים בפרשה: לפי הדיווחים בערוצי הטלוויזיה, רה"מ חשש מדליפה בפרויקט אסטרטגי לפני כחמש שנים, שלו היו מאות שותפי סוד. "תפעיל את כל הכלים, כולל האזנות", ביקש נתניהו, אך יורם כהן סירב להאזין לקולגות בצה"ל ובמוסד. נתניהו פנה עקב כך לממונה על הביטחון: "מטרתי לא לפלוש, אלא להרתיע"

   

  נתניהו מגיב: "שקר מוחלט"

  נתניהו מגיב: "שקר מוחלט"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פרטים חדשים על פרשת "ההאזנות לרמטכ"ל ולראש המוסד": יממה לאחר שבתוכנית "עובדה" פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לראש השב"כ לשעבר יורם כהן וביקש ממנו להשתמש ב"יכולות המיוחדות" של השב"כ לצורך "פיקוח" גורף, כולל האזנה לטלפונים לשורה של שותפי סוד, בהם הרמטכ"ל וראש המוסד - מתבררים פרטים נוספים.

   

  ראש המוסד דאז תמיר פרדו החליף בתפקיד את מאיר דגן, ואילו הרמטכ"ל באותה תקופה בני גנץ החליף את רב אלוף גבי אשכנזי. זמן קצר לאחר מינוים, גילה נתניהו כי שניהם סבורים שזו תהיה טעות לשלוח את חיל האוויר לתקוף לבד את פרויקט הגרעין האיראני.

   

  לפי הדיווחים בערוצי הטלוויזיה, ב-2012 וב-2013 נרקם פרויקט אסטרטגי סודי ביותר, שהיו לו מאות שותפי סוד - בצה"ל, במוסד ובגופים אחרים. אותם מאות שותפים הוחתמו על חובת סודיות, אך נתניהו חשש שקיימת דליפה. הוא פנה לראש השב"כ דאז כהן וביקש ממנו להגביר את הפיקוח על כל שותפי הסוד, ביניהם גם הרמטכ"ל וראש המוסד. "תקים צוות ותפעיל את הכלים שיש לך, כולל האזנות", ביקש נתניהו מכהן.

   

  ראש המוסד: האזנה - חוסר האמון הכי גדול    (צילום: באדיבות התוכנית "עובדה")

  ראש המוסד: האזנה - חוסר האמון הכי גדול    (צילום: באדיבות התוכנית "עובדה")

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  ראש השב"כ ענה לנתניהו כי אף שהוא שותף לדאגה לביטחון המידע, הוא לא מתכוון להאזין לקולגות שלו במוסד ובצה"ל. במקום זאת, הציע כהן לנתניהו להטיל זאת על המלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון), גוף שאין לו יכולות האזנה חודרניות כמו של השב"כ.

   

  נתניהו קיבל את עצתו של כהן ולפי הדיווח בחדשות 2 אמר לו: "המטרה שלי היא לא לפלוש. המטרה שלי היא להרתיע". כהן לא העמיד בפני המלמ"ב אף אמצעי, ובסופו של דבר התקיימה ישיבה בהשתתפות היועץ המשפטי לממשלה ורבים אחרים ובה הוחלט כי אכן המלמ"ב הוא שיבצע זאת. הדבר הובא לידיעת כולם, כולל הרמטכ"ל, ראש המוסד וכל שותפי הסוד, על מנת להרתיע אותם.

   

  מוקדם יותר אתמול ראש השב"כ כהן הגיב רשמית לראשונה לפרסום ואמר: "איני נוהג בדרך כלל להתייחס בתקשורת לשיח המקצועי המתקיים בין ראש ממשלה לראש שב"כ. אולם, הפרסומים בתקשורת על אודות הנחיות של ראש הממשלה שניתנו לי כביכול בעודי מכהן כראש השב"כ - להאזין ספציפית לטלפונים של גנץ ופרדו - אינם נכונים". בתגובת כהן הוא אמר כי "ספציפית", ההנחיה להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד, אינה נכונה - אך לא התייחס ליתר הפעולות שעל פי הדיווח התבקש לבצע על ידי נתניהו.

   

  נתניהו הכחיש בתוקף את הדיווח וצייץ בטוויטר: "‏מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט. אין גבול לשקרים!". בסרטון שפרסם בשעות הצהריים חזר על כך נתניהו: "זה שקר מוחלט. לא רק אני אומר את זה, גם ראש השב"כ לשעבר אומר - זה הבל, זה שקר".

   

  פרדו הגיב שלשום ב"עובדה": "לשים האזנה זה חוסר האמון הכי גדול שיכול להיות. אני מעולם לא ביקשתי לשים האזנה על מישהו מעובדי המוסד. מעולם. זה לא חלף אפילו בדעתי. בעיניי זה מחוץ לכללי המשחק. אני לא רוצה להאמין שבמדינת ישראל שהיא מדינה דמוקרטית, ראש הממשלה יבקש מראש השב"כ לשים האזנה על הרמטכ"ל או עליי. אם הוא לא מאמין בנו, הוא יכול לגרום לנו לסיים את התפקיד תוך עשר דקות", אמר ראש המוסד לשעבר. "זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. אם הייתי יודע דבר כזה, הדבר הנכון שהייתי צריך לעשות זה לקום וללכת ולהגיד, זה לא המשחק שלי".


  פורסם לראשונה 01/06/2018 21:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי, אמיל סלמן, יאיר שגיא
  כהן, נתניהו ופרדו
  צילום: מוטי קמחי, אמיל סלמן, יאיר שגיא
  מומלצים