שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זוארץ טען בתצהיר: "גם אם יש זיקה - היא חלשה"
  יו"ר ההתאחדות המיועד נעזר בעורכי דין לקראת התכנסות הוועדה שתקבע אם הוא כשיר להיבחר לתפקיד. מקורביו טוענים: "ברגע שהקבוצות תומכות בו, יש פה טיעון ברור"

  ועדה מיוחדת, הכוללת את השופטת בדימוס אסתר דודקוביץ', השופט בדימוס אלון רום ורואה החשבון אמיר חייק, התכנסה היום (ראשון) להחליט אם המועמד היחיד לתפקיד יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ כשיר להיבחר לתפקיד. ההחלטה הסופית תתפרסם מחר.

   


   

   

  הנקודה המרכזית שעמדה במרכזו של הדיון הייתה קשורה להיותו ספונסר בשנים האחרונות במכבי פתח תקווה ובהפועל מרמורק. סעיף 19 בתקנון ההתאחדות קובע כי "תפקידי הוועדה הינם לבחון את המועמד בהתייחס לאמות המידה המפורטות להלן ולקבוע האם יש בהן כדי למנוע ממנו מלכהן בתפקיד היו"ר: האם למועמד הייתה זיקה לאחת מקבוצות הליגה המקצועניות במהלך השנתיים שקדמו למועד הגשת המועדות".

   

  שינו זוארץ התאחדות לכדורגל (צילום: ראובן שוורץ)
  זוארץ בכניסה להתאחדות לכדורגל(צילום: ראובן שוורץ)

   

  שינו זוארץ התאחדות לכדורגל (צילום: ראובן שוורץ)
  היחידי שהגיש את מועמדותו לתפקיד(צילום: ראובן שוורץ)

   

  זוארץ נעזר בסוללת עורכי דין לקראת הדיון. גורמים משפטיים מטעמו טענו כי "ברגע שהוקמה המינהלת, שיש לה יו"ר שאחראי על הליגות המקצועניות, נושא הזיקה אפילו לא רלוונטי. יו"ר התאחדות אחראי על ליגות נמוכות, נבחרות, נוער ונשים".

   

  ל-ynet נודע שבתצהיר שהגיש הבהיר זוארץ כי על פי העצה המשפטית שקיבל, בפעילותו בכדורגל אין זיקה ברורה מאחר שהוא שימש כספונסר בלבד. לטענתו גם אם הייתה זיקה מדובר בזיקה חלשה שאין בה כדי למנוע ממנו את תפקיד היו"ר, משום שהוא אינו מילא תפקיד רשמי כמו חבר הנהלה.

   

  אגב, ליועץ המשפטי של ההתאחדות עו"ד עמית פינס אין כלל זכות עמידה בפני הוועדה. הוא לא יתייצב בפניה מהסיבה הפשוטה שהוא עשוי בשלב מאוחר יותר להמשיך בתפקידו תחת זוארץ. 

   

  חברי ועדת הכשירות ושינו זוארץ (צילומים: הרשות השופטת, אלעד גרשגורן, אורן אהרוני)
  חברי ועדת הכשירות: דודקביץ' וחייק וזוארץ (באמצע)(צילומים: הרשות השופטת, אלעד גרשגורן, אורן אהרוני)

   

  מה שעשוי לחזק את מועמדותו מול הוועדה היא העובדה שכל הקבוצות המקצועניות, גם מהליגות הנמוכות, תמכו במועמדותו. "אם מכבי תל אביב, מכבי חיפה או באר שבע לא היו תומכות בזוארץ, או מערערות

  על המועמדות שלו, הייתה פה בעיה ברורה", הוסיפו אותם גורמים. "ברגע שכולן יודעות מה העובדות ותומכות בו, יש פה טיעון ברור מול הוועדה". גורמים שנחשפו לתצהיר המשפטי של זוארץ מעריכים כי סיכוייו לעבור את הוועדה טובים.

   

  אם מינוי זוארץ יאושר הוא יוכרז כיו"ר ההתאחדות הבא וייכנס רשמית לתפקידו ב-30 ביולי. "זוארץ הוא יושב הראש הטוב ביותר שיכול להיות עבור הכדורגל הישראלי", אמר אחד מבעלי הקבוצות הגדולות.


  פורסם לראשונה 03/06/2018 12:46

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים