שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עוד הסדרים ב"עוקץ האינסטלטורים": "ניצלו קשישים בביתם"

  שני מעורבים נוספים בפרשת עוקץ הקשישים, שנחשפה בתוכנית "יצאת צדיק", צפויים לרצות כחמש שנות מאסר. השניים הורשעו במרמה ועושק בנסיבות מחמירות וכן בהתחמקות משלומי מס בהיקפים של מיליוני שקלים

   

  "עוקץ האינסטלטורים" ב"יצאת צדיק"    (באדיבות "קשת")

  "עוקץ האינסטלטורים" ב"יצאת צדיק"    (באדיבות "קשת")

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נמשכת ענישת המעורבים בפרשת העוקץ הגדולה: בית משפט השלום בתל אביב הרשיע הבוקר (יום א') את אריאל ברוכים ורן לחיאני, שהודו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות ועבירות מס בהיקפים של מיליוני שקלים. השניים מעורבים בפרשת "עוקץ האינסטלטורים", שנחשפה בתוכנית "יצאת צדיק" של חיים הכט.

   

  לפי כתב האישום המתוקן, שאושר בהסדר, ברוכים ולחיאני ניהלו בין 2010 ל-2017 עסק בתחום האינסטלציה שמושתת על מרמה מתוחכמת תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים.

   

  נקבע כי השניים פעלו בתחבולות מול הלקוחות ויצרו מצגים כוזבים לגבי זהותם וזהות קבלני המשנה שאותם שלחו לבית הלקוחות. הם גבו מחירים שונים ללא קשר לתקלות שאותן התבקשו לתקן. פעמים רבות התקלה לא תוקנה כלל, על אף שנגבה תשלום בעבור התיקון. ברוכים ולחיאני הפיקו הכנסה מעבודות אינסטלציה בהיקף של כ-8 מיליון שקלים ופעלו להתחמק מתשלום מס בהיקף של כ-5,700,000 שקלים.

   

  במסגרת הסדר הטיעון הוסכם כי עונשו של לחיאני יעמוד על 5.8 שנות מאסר בפועל ועונשו של ברוכים יעמוד על 4.8 שנות מאסר בפועל, וזאת בתנאי שישלמו את חובם לרשויות המס. היה ולא ישלמו, יוחמר עונשם ויעמוד על 80 חודשי מאסר בפועל ללחיאני ו-68 חודשי מאסר לברוכים. בנוסף, הוסכם כי יוטל על השניים פיצוי לנפגעי העבירה לפי שיקול דעתו של בית המשפט.

   

  אחד מקבלני המשנה של הנאשמים, אושרי אבוטבול, הורשע באחרונה בהסדר טיעון בעבירות מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות, פריצה לבתי קשישים תוך התחזות לעובד ציבור, גניבה מבתי קשישים ועבירות נוספות. במסגרת הסדר הטיעון הוסכם כי עונשו של אבוטבול יעמוד על 70 חודשי מאסר, לצד פיצוי לנפגעי העבירה.

   

  עו"ד ליאור אשכנזי, שמייצג את ברוכים, מסר בתגובה: "כפי שאמרתי ביום הראשון, הטענות שמרשי עמד בראש הכנופיה וצפוי לעונש מאסר דו-ספרתי הסתיימו בקול ענות חלושה. מרשי מסיים את התיק בעונש הנמוך ביותר מכול הנאשמים, פחות מחצי ממה  שרצתה התביעה מלכתחילה, באופן שתואם לראיות בתיק וזה אני גאה".

   

  עו"ד אלה ויינברנד, סנגוריתו של לחיאני, מסרה: :הגענו להסדר טיעון לאחר שכתב האישום תוקן משמעותית ומשקף את חלקו של מרשי בפרשה באמת ולא כפי שפורש בכתבות ובתוכניות טלוויזיה".

   

  עורכי הדין אורנה גלבשטיין, רינת ברנדל ואילן רוטביין מפרקליטות מיסוי וכלכלה מסרו: "במשך שנים הנאשמים עשקו ורימו את לקוחותיהם, רבים מהם קשישים, בתוך ביתם מבטחם, ברגעי מצוקה תוך ניצול גילם, חוסר הבנתם וחולשתם. גם לאחר חשיפת מעשיהם בתקשורת לא הורתעו הנאשמים והמשיכו בפעילות המרמה. את ההכנסות ממעשיהם העלימו הנאשמים מרשויות המס וגרמו לנזק של מיליוני שקלים לקופת המדינה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים