שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו לצד מרקל נגד איראן: "מדהים שמאיימים כיום להשמיד מיליוני יהודים"
  ראש הממשלה נועד עם קנצלרית גרמניה, ודן עמה בהרחבה באיום האיראני על רקע החלטת הנשיא טראמפ לסגת מהסכם הגרעין. נתניהו סיפר לקנצלרית על הקשרים עם מדינות ערב מול אותו איום, והקנצלרית אמרה כי "ההשפעה של איראן באזור מדאיגה"

   

   

  דברי נתניהו בברלין, הערב    (צילום: רועי אברהם, לע"מ)

  דברי נתניהו בברלין, הערב    (צילום: רועי אברהם, לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה הערב (ב') בפגישתו עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל את האיום האיראני בהשמדת יהודים - "יותר משישה מיליון יהודים נוספים", דברי נתניהו. "רק אתמול אמר שוב מנהיג איראן חמינאי שישראל היא סרטן שיש למגר והיא תמוגר מעל פני האדמה. מדהים שבתחילת המאה ה-21, יש מי שמדבר על השמדת ישראל, כלומר, להשמיד יותר משישה מיליון יהודים נוספים. לא ייאמן שזה מה שקורה, אך בפני זה אנו ניצבים. איראן קוראת להשמדתנו אך היא גם מנסה לשים ידיה על נשק גרעיני כדי להוציא אל הפועל את תוכניותיה לרצח עם. אנו יודעים זאת בוודאות".

   

  נתניהו אמר כי "יש לנו הזדמנויות נהדרות אך אנו עומדים גם בפני אתגרים גדולים. אני חושב שהאתגר הגדול ביותר שניצב בפני העולם המתורבת הוא הסכנה ממדינות איסלאם קיצוניות שדבקות בדרך הטרור ושואפות להשיג נשק גרעיני. הסכנה הגדולה ביותר טמונה באיראן". הוא אמר כי ישראל מפתחת קשרים עם מדינות ערב בין היתר בשל הדאגה המשותפת מאיראן. נתניהו אמר את הדברים בתום הפגישה בין השניים בברלין, והדגיש כי "שנינו מסכימים ששאלת השפעתה האזורית של איראן מדאיגה, בייחוד לביטחון ישראל". 

   

  בנימין נתניהו פגישה עם אנגלה מרקל ב ברלין גרמניה (צילום: רויטרס)
  נתניהו: "הסכם הגרעין - רע מאוד"(צילום: רויטרס)

   

  "כפי שאמרה הקנצלרית מרקל, חלקנו עם הממשלה הגרמנית ועם המומחים הגרמנים מידע שהשגנו מארכיון הגרעין איראני הסודי. אנו מסכימים עם הדברים שאמרה הקנצלרית מרקל, שחשוב שהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית תחקור את איראן בהתבסס על המידע החדש הזה, מידע רב שישראל סיפקה גם לסבא"א. חשוב גם שנמנע מאיראן להשיג נשק גרעיני. אנו מתחייבים לכך ואני מתחייב שוב שלא נאפשר לזה לקרות".

   

   

  הפגישה בין נתניהו למרקל    (צילום: לע"מ)

  הפגישה בין נתניהו למרקל    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "צריך להתמודד יחד מול איראן, נותנת החסות הגדולה ביותר לטרור", אמר ראש הממשלה והודה למרקל על מחויבותה האישית לביטחונה של ישראל. "אני רוצה להבטיח לך שידינו מושטות לשלום לשכנינו. יש שינויים באזור שלנו ואני חושב שהם שינויים מאוד מבטיחים. יש לנו קשרים מתפתחים עם מדינות ערביות, גם בשל הדאגה המשותפת מאיראן ופעולותיה האלימות, אך גם מעבר לכך".

   

  נתניהו אמר כי הסכם הגרעין הוא "הסכם רע מאוד", ואינו עונה לאיום הטילים הבליסטיים. נתניהו אמר כי ישראל מכבדת את הממשלה הגרמנית ואת מדיניותה של הקנצרלית, אך הוא לא מסכים עם כמה משיטותיה.

    

  בנימין נתניהו פגישה עם אנגלה מרקל ב ברלין גרמניה (צילום: רויטרס)
  מרקל: "מודאגים מהפעילות האיראנית באזור"(צילום: רויטרס)

  "אנחנו מעריכים את המדיניות של הקנצלרית מרקל. יש לנו אי-הסכמות מדי פעם אבל הן יותר על שיטה ולא על מטרות", אמר נתניהו. "הבעיה בהסכם הייתה שבתמורה לאי-העשרת אורניום לפצצה כיום, היא תוכל להעשיר כמויות בלתי מוגבלות של אורניום למאה, מאתיים פצצות בתוך שבע, שמונה שנים, עשר שנים".

   

  "איראן רוצה להתרחב ולשלוח את המיליציות השיעיות שלה כדי להמיר את הסונים", הזהיר נתניהו. "פעולותיה של איראן עלולות להצית מלחמת דת וההשלכות של כך יביאו לעוד פליטים שכולכם יודעים היטב לאן פניהם מועדות".

   

  "ההסכם נותן לאיראן את היכולת לפתח צנטריפוגות מתקדמות פי 40 ואף יותר מזה. שנינו הסכמנו שהעסקה לא מתמודדת עם הטילים הבליסטיים ובתוקפנות האיראנית".

   

  נתניהו הזכיר את פרישתה של ארצות הברית מהסכם הגרעין ואמר כי הוא סיכם עם מרקל על הטיפול באיראן ברמה המעשית. "צריך לראות מה עושים עם הדבקות האיראנית בהשגת נשק גרעיני. צריכים לפעול יחד נגד תוקפנות נוספת".

   

  מרקל ציינה כי "גרמניה תומכת בזכותה של ישראל לשמור על ביטחונה, ואמרנו זאת לאיראן בכל הזדמנות. המטרה המשותפת של גרמניה וישראל היא למנוע מאיראן להגיע לנשק גרעיני, וכעת נותר להתמודד עם השאלה כיצד להשיג זאת".

   

  רה"מ הזכיר את נאומו בקונגרס האמריקני ואמר: "ביקשתי מהקונגרס - אל תהפכו את ההגבלות על איראן לתלויות בשנים, אלא התנו אותן בשינוי ההתנהגות. אנחנו רואים שינוי בהתנהגות האיראנית: היא פולשת לתימן, לסוריה, מעבירה נשק קטלני ומפיצה הרס במזרח התיכון. ההסכם העניק לאיראן את הכספים הדרושים כדי לממש את מטרותיה".

   

  "פינינו את עזה, וחמאס שורף את שדותינו"

  נתניהו ציין "המדינות הערביות מבינות שישראל יכולה לתרום טכנולוגית לפיתוח האזור ולפיתוח עמיהם. זה הבסיס להתפתחות השלום עם הפלסטינים. אולי זה לא אפשרי כיום, אבל זה יהיה אפשרי מחר".

   

  "חמאס בוודאי מסרב להכיר בשתי מדינות ואומר בגלוי שהוא רוצה בהשמדתה של ישראל", אמר ראש הממשלה. "עזבנו את כל רצועת עזה והם הפכו אותה למחנה צבאי שממנו יורים אלפי רקטות, שורפים את השדות שלנו ורוצים לחדור ולרצוח חברי קיבוצים ומושבים.

   

  "שני מיליון תושבי עזה מונהגים על-ידי מי שמחויבים להשמדתנו. לתושבי יהודה ושומרון עדיין יש אפשרות לבחור במשא ומתן לשלום. הם דחו את ההצעות הנדיבות מטעם ממשלות ישראל וארה"ב של אולמרט, קלינטון ואובמה שרצו לחדש את המו"מ.

   

  אבו מאזן אמר שהוא לא מוכן להצעות האמריקניות משום שטראמפ פרו-ישראלי, אני לא דחיתי הצעות מטעם ממשל אובמה מהסיבה הזו. אם אתה רציני בנוגע לשלום, אז שב למשא ומתן, הכר בכך שלא נוכל להכיר בטריטוריה פלסטינית נוספת שמשמשת נגדנו".

   

  "הבעיה היא לא היעדר המדינה הפלסטינית, אלא קיומה של ישראל. גם הפלסטינים בגדה המערבית אומרים שלא יכירו בישראל", אמר נתניהו. "וזאת הסיבה שהסכסוך אינו נפתר. לא מדובר בסכסוך טריטוריאלי. הם מסרבים להכיר במדינה יהודית בכל גבול. אם תשאלו אותי מה הדבר היחיד שיניע את השלום? זו ההכרה הפלסטינית בזכותם של היהודים למדינה במולדתם. רק כך זה יתחיל".

   

  נתניהו נשאל במהלך מסיבת העיתונאים על פרשת ההאזנות לכאורה לראש המוסד לשעבר תמיר פרדו ולרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, והשיב: "אני רוצה להבהיר - אני לא ביקשתי אף פעם שיצותתו לרמטכ"ל או לראש המוסד. כל השיח בנושא הזה מעבר לכך מיותר, לא ראוי ולא תורם לביטחון ישראל".

   

  בהכנת הכתבה השתתף איתי משיח
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתניהו לצד מרקל נגד איראן: "מדהים שמאיימים כיום להשמיד מיליוני יהודים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים