שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אלון חזן: "ירושלים חשובה לי הרבה יותר ממסי"

  המאמן הזמני של נבחרת ישראל אמר בהמשך לסערת הביטול של ארגנטינה: "אם זה בגלל שהמשחק מתקיים בבירה - אז עם כל הכבוד, מסי הוא הגדול בדורו אבל ירושלים היא לנצח". בן שהר למקורביו: "כבר אין חשק לשחק, חבל שבגלל פוליטיקה אירוע ספורטיבי לא יכול להתקיים". דובר ההתאחדות: "לארגנטינה בכלל לא היה לו"ז מתוכנן"

   

  השיחה המלאה עם אלון חזן באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  השיחה המלאה עם אלון חזן באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בתוך כל סערת הביטול של נבחרת ארגנטינה, כמעט שוכחים שגם נבחרת ישראל הייתה אמורה לשחק במשחק הידידות באצטדיון טדי שתוכנן למוצאי שבת. השחקנים עדיין מחכים להודעת ההתאחדות לכדורגל, שמצידה עדיין לא קיבלה הודעה רשמית על ביטול המשחק. ב-16:30 תקיים ההתאחדות מסיבת עיתונאים בהשתתפות היו"ר עופר עיני והמנכ"ל רתם קמר.

   

  מסי לא בא: ארגנטינה ביטלה

  ארגנטינה הודיעה להפקה על ביטול ההגעה לישראל

  הארגנטינאים הציעו: שחקו נגדנו בברצלונה

  דריו פרננדס: "זה מגוחך ואבסורדי"

  "בגלל ה-BDS ילדים חולים לא יפגשו את מסי"

  אופסייד סטורי / רז שכניק

   


   

  בן שהר אמר למקורביו: "עדיין לא הודיעו לנו תשובה סופית, אם המשחק בוטל או בספק. זה לא רשמי מבחינתנו עדיין. כבר אין חשק לשחק. כולם ציפו להגעת ארגנטינה לארץ, למסי וכו', אבל בסוף זה לא יצא לפועל. חבל מאוד שבגלל פוליטיקה אירוע ספורטיבי ענק לא יכול להתקיים, זה מאוד מבאס".

   

  מואנס דאבור באימון (צילום: עוז מועלם)
  שחקני נבחרת ישראל באימון(צילום: עוז מועלם)

   

  המאמן הזמני של הנבחרת, אלון חזן, אמר בעקבות ההתפתחויות: "התבשרתי כמו כולם במפתיע וזה מאכזב. אם הביטול מגיע בגלל שהמשחק בירושלים אז אני יכול להצטער על כך שאנשים לא יזכו לראות את מסי, אבל עם כל הכבוד לנבחרת ארגנטינה ושיהיה להם בהצלחה - כישראלי ויהודי ירושלים חשובה לי מכל דבר אחר, הרבה יותר ממסי וארגנטינה. מסי הגדול בדורו, אבל ירושלים היא לנצח".

   

  "מבחינה ספורטיבית, בוודאי שזה מאכזב", אמר חזן בריאיון לאולפן ynet. "הייתה פה חגיגה גדולה לקראת הגעה של נבחרת ארגנטינה, רגע לפני שהיא מתחילה את המונדיאל. מסי הוא אולי גדול הכדורגלנים בעולם והייתה אמורה להיות חוויה לכל חובב כדורגל... אמרו לי כבר שזה סופי. ברגע שעלתה האפשרות שהמשחק הזה מבוטל, אז אנחנו לוקחים בחשבון שאכן הוא יבוטל".
   
  אלון חזן (צילום: אורן אהרוני)
  חזן. "לא רואה שום פסול בכך שהעבירו את המשחק לירושלים"(צילום: אורן אהרוני)
   

  בימים האחרונים כשראינו הפגנות בארגנטינה ושמענו על לחץ של ארגונים ושל ה-BDS לביטול המשחק, חשבת שזה משהו שיכול לקרות?

  "לא, לא חשבתי שזה צריך לקרות, אני חושב שיש הרבה דברים שקורים בעולם והרבה מקומות שיש בהם מחאה כלפי גופים כאלה ואחרים. אני יודע שתמיד הרבה יותר נוח לנחות ולעשות את הדברים נגד ישראל, אנחנו גם לא חיים בפלנטה אחרת ויודעים שגם זמרים שאמורים להגיע לפה סופגים איומים ומחאות, וכל אחד בוחר את הבחירה שלו. לשמחתי גם בוחרים כן להגיע לישראל. לא האמנתי ששחקני כדורגל ונבחרת ארגנטינה בסופו של דבר ייכנעו ללחצים האלה, אבל אני לא שופט אף אחד, כל אחד בנקודה שהוא נמצא בה מקבל את ההחלטות".

   

   

   

  שמענו בשעות האחרונות כבר האשמות נגד הפוליטיקאים בארץ, גם נגד שרת התרבות והספורט מירי רגב, אתה חושב שיש משהו בטענות האלה?

  "לא מעניין אותי צד פוליטי כזה או אחר, מירי רגב היא שרה בממשלת ישראל והיא תעשה מה שהיא רואה לנכון במסגרת תפקידה, וכך גם כל האחרים. משחק של ישראל מול ארגנטינה, איך היה אפשר להוציא אותו מתשומת הלב הציבורית? יכול להיות שאנשים נתנו קומבינות יתר, אבל לכל אחד יש את השיקולים שלו. בשיקול הכללי בחרו להתעקש להביא את המשחק הזה לירושלים, כי ירושלים היא בירת ישראל. אני לא רואה בזה שום פסול. יכול להיות שדרך כזו או אחרת לא הייתה מספיק ראויה, אבל אני לא חושב שמדינת ישראל צריכה לרצות מישהו בכך שנגיד 'טוב, נוותר על ירושלים, רק בואו אלינו'".

   

  "אני לא קשור ולא מתערב בשיקולי התאחדות הכדורגל הארגנטינאית, טוב לי כישראלי פשוט, אפילו אחד כזה שלא עולה למונדיאלים. הם יעשו את השיקולים שלהם, אבל אני חושב שמי שנותן לפוליטיקה ולשיקולים אחרים להיכנס לספורט בסופו של דבר ייפגע בהמשך בדברים אחרים. אני יכול רק להצטער על ההחלטה".

   

  דובר ההתאחדות, שלומי ברזל: "לארגנטינה בכלל לא היה לו"ז מתוכנן"    (צילום: אלי סגל)

  דובר ההתאחדות, שלומי ברזל: "לארגנטינה בכלל לא היה לו"ז מתוכנן"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ההתאחדות תגיש לפיפ"א תלונה נגד ג'יבריל רג'וב

  ראש מערך ההסברה של ההתאחדות לכדורגל, שלומי ברזל, אמר ל-ynet הבוקר (רביעי): "אנחנו קוראים את המפה, אני מעריך שהסיכוי שהמשחק יתקיים הוא די קלוש, ואני מניח שבסופו של דבר גם נקבל את ההודעה הרשמית של ההתאחדות הארגנטינאית. ההתנהלות של המשחק הזה היתה התנהלות שונה מאחר שהוא אורגן על ידי חברה פרטית, קומטק. בין ההתאחדויות היה פחות קשר מרגע שאושר קיום המשחק הזה, אז לא קיבלנו לו"ז".
   
  אתה מאשר שלא היה לו"ז ולא היה מועד הגעה רשמי?

  "כן. המועד שאנחנו קיבלנו היה שהם יגיעו ביום חמישי, אבל הדברים לא נסגרו, עד הרגע האחרון הם לא נסגרו אחד לאחד".

   

  מסי, אגוארו ודי מריה (צילום: EPA)
  מסי, אגוארו ודי מריה(צילום: EPA)

   

  מה אתה חושב שהכריע את הכף?

  "אני חושב שבסופו של דבר ההתבטאויות החריגות, לא רק בעידן של פוליטיקלי קורקט, של ג'יבריל רג'וב, מה שהוא עשה והאופן שבו הוא איים על שחקני ארגנטינה ועל מסי, פגיעה פיזית באנשים האלה - זה משהו שאני לא זוכר שקרה אי פעם ברמה בינלאומית".

   

  ההתנהלות של רג'וב גרמה לארגנטינאים לחשוב פעמיים?

  "בפירוש כן, זה דבר שקיבל תהודה. אני לא זוכר אי פעם יו"ר התאחדות, לא משנה של איזו מדינה, מעז לעמוד מול המצלמות ולהגיד: 'תשרפו את החולצות של מסי'. לכן אנחנו גם מגישים תלונה רשמית לפיפ"א, לגורמים הבכירים ביותר, כדי למצות את הדין עם ג'יבריל רג'וב ועם הרשות הפלסטינית".

   

  ג'יבריל רג'וב. בהתאחדות לכדורגל זועמים על התבטאויותיו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ג'יבריל רג'וב. בהתאחדות לכדורגל זועמים על התבטאויותיו(צילום: AFP)
   

   

  אתה חושב שמסי ממש חשש לחייו? שאין כאן עניין אנטי ישראלי, אנטי ירושלים, אלא ממש פחד?

  "ארגנטינה הייתה בישראל, אם אני לא טועה ארבע או חמש פעמים, אז אני לא חושב שיש משהו לארגנטינאים נגד ישראל. הקשר בין ההתאחדויות הוא קשר מצוין, אף אחד לא חושב שהמשחק הזה לא יתקיים. קרה משהו בימים האחרונים. כשמגיעים למצב של איומים על שחקנים ערב מונדיאל, על שחקנים שרוצים להתרכז במונדיאל וצריכים לדאוג למשפחות שלהם, הם מרימים טלפונים למשפחות ובסופו של דבר זאת לא אווירה מתאימה לקיום משחק כדורגל, מה לעשות". 

   

  "אני חייב להגיד שמהבוקר אנחנו בתרחיש של הלקאה עצמית. ג'יבריל רג'וב והרשות הפלסטינית פעלו ככל יכולתם נגד המשחק הזה, גם כאשר לא היה ברור אם המשחק הזה יתקיים באצטדיון סמי עופר או בטדי", הוסיף ברזל. "אני חושב שההתנהלות בעניין הכרטיסים למשחק הייתה יכולה להיות הרבה יותר טובה, אבל זה לא מה שהפיל את הפור. גם כשאירחנו כאן ב-2013 את גמר אליפות אירופה לנבחרות צעירות הפלסטינים ניסו לטרפד את זה. הם פעלו כאשר שיחקנו בטדי גם במוקדמות גביע העולם ובמוקדמות אליפות אירופה".

   

  מנכ"ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי: "זה עוד לא סופי"    (צילום: אלי סגל)

  מנכ"ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי: "זה עוד לא סופי"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ברגע שתהיה הודעה רשמית על ביטול ההתמודדות, הנבחרת תקבל הודעה על פיזור והמשימה הבאה תגיע רק בספטמבר בגביע האומות. "שיגמרו כבר את הסיפור הזה. מתעסקים בכרטיסים, במסי, במחאות, אבל יש גם אותנו, שחקני הנבחרת", אמר אחד משחקני נבחרת ישראל. חזן כבר העביר מסר שלפיו לא יהיה משחק: "שייהנו מהחופש".

   

  שחקנים בנבחרת אמרו על אופציית העברת המשחק לברצלונה: "זו כבר תהיה פשיטת רגל של ישראל. ארגנטינה לא רוצה להגיע לפה ומזיזים לברצלונה? אף אחד לא עושה לנו טובה. מבחינתנו שלא יהיה משחק. מעבר לברצלונה יניב לגיטימציה של ביטולי משחקי נבחרת ומשחקים של קבוצות באירופה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים