שתף קטע נבחר

הסייעת חשודה שהרגה את יסמין: "התנהגה כאילו לא קרה כלום"

דורינה וינטה, אמה של יסמין בת השנה וחודשיים שנהרגה על-פי החשד בידי סייעת בפעוטון, אמרה בריאיון לאולפן ynet: "ראיתי כמה קטעים מהתיעוד, לא הייתי מסוגלת לצפות בזה עד הסוף. יסמין הייתה הכול בשבילי. אני בוכה כל היום". לדבריה, הסייעת שוחחה עמה בטלפון אחרי התקרית: "היא הייתה רגועה ושאלה אותי איך אני מרגישה, היא הייתה בטוחה שהיא לא עשתה כלום"

 

 

יממה אחרי שנחשפו החשדות נגד הסייעת בפעוטון בפתח תקווה, שמחצה למוות לכאורה את הפעוטה יסמין וינטה בת השנה וחודשיים, אומרת אמה דורינה בריאיון לאולפן ynet כי יומיים לאחר האירוע שוחחה עמה הסייעת בטלפון: "היא הייתה כל כך רגועה. היא הייתה בטוחה שהיא לא עשתה כלום".

 

וינטה הוסיפה כי היא צפתה בכמה קטעים מהתיעוד הקשה שבו נראית הסייעת כשהיא אוחזת בידה של הפעוטה וזורקת אותה על המזרן; לאחר מכן היא נראית כשהיא נשכבת עליה ומשחקת בטלפון הסלולרי שלה – עד שיסמין נושמת את נשימותיה האחרונות.

 

הוריה של יסמין וינטה ז
הוריה של יסמין וינטה ז"ל(צילום: משי בן עמי )

"הסייעת טוענת שהיא חשבה שיסמין ישנה", סיפרה האם. "היא אמרה שהיא ניסתה להעיר אותה וניסתה להציל אותה. היא התנהגה כאילו כלום לא קרה". ויש לה גם מסר להורים האחרים: "תשמרו על הילדים שלכם ואל תבטחו בגנים. יסמין מתה בשביל כל הילדים".

 

מוקדם יותר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי וינטה שבה לישראל שלשום עם בעלה לאחר שקברה במולדובה את בתה. למרות הקושי, היא מתכוונת להגיע לבית המשפט. "אני רוצה להסתכל לסייעת בעיניים, שתדע שיסמין הייתה בנאדם עם משפחה שאהבה אותה כל כך. היא לא אישה, היא מפלצת".

 

יסמין וינטה הפעוטה ()
יסמין וינטה

לדברי דורינה "יסמין הייתה ילדה מושלמת. רק שבועיים לפני שהיא מתה היא התחילה ללכת. היא הייתה חייכנית, ילדה שמחה כל כך ויפה, ובגלל מעשה אכזריות של אישה אחת היא לא איתנו. היא מתה בשביל כל ילד וילד בגן הזה".

 

מממצאי החקירה מעלים חשד לפיו הצעירה, בת 23 מאוקראינה, תושבת ארעית שהועסקה כסייעת בגן, גרמה למותה של הפעוטה סמוך לשעה 14:00 ב-16 במאי, כאשר השכיבה אותה ופעוט נוסף לישון. החקירה חשפה את המקרה אף שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה היתה כי אין חשד לעבירה.

 

 

במהלך בדיקת נסיבות האירוע החל צוות החוקרים לגבות עדויות מצוות הגן, מגורמי רפואה וכן מהורי הפעוטה - נתינים מולדביים. הם הוציאו צו חיפוש לגן, ובמהלך החיפוש התגלה במקום מכשיר מקליט וידאו דיגיטלי (DVR) שאליו היתה מחוברת מצלמת אבטחה שצוות הגן סבר שאינה פועלת. החוקרים צפו בסרטון של המצלמה שחלשה על חדר המשחקים וגילו לכאורה שמהלך ההריגה צולם במלואו. צוות הגן - המנהלת בת ה-50 מפתח תקווה, סייעת נוספת (33) תושבת ארעית מרוסיה, וכן הסייעת החשודה בהמתה נעצרו לחקירה שבמהלכה עומתו עם סרטון האבטחה.

 

בסרטון נראית החשודה העיקרית סוחבת את הפעוטה ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלוייה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה. היא השליכה אותה בחוזקה לקרקע ופניה נחבטו במזרון. הסייעת סחבה פעוט נוסף, השכיבה אותו לצד הקורבן, נטלה שמיכה, זרקה אותה על הפעוטות באופן שכיסה את כל גופם ואז נשכבה עליהם עם פלג גופה העליון כשגופם משמש לה מעין כרית, תוך שהיא צופה במסך הסלולר שהיה בידיה. כאשר הפעוטה החלה לזוז הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע.

 

מצפייה ממושכת בסרטוני האבטחה, התברר כי זו לא הייתה הפעם הראשונה שהסייעת נהגה באלימות כלפי הפעוטות בגן. סרטונים אחרים חשפו עוד למעלה מעשרה מקרים אחרים, שבהם נראו הסייעת החשודה בהמתה, וכן הסייעת הנוספת, מפעילות כוח על הפעוטות במקום.

 

הסייעת הנוספת ומנהלת הגן שוחררו בתנאים מגבילים, והסייעת החשודה בהמתה הוחזקה במעצר. אתמול, עם גיבוש התשתית הראייתית נגדה, הובאה החשודה לדיון נוסף בהארכת מעצרה, במהלכו הוגשה בעניינה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. מעצרה של הסייעת החשודה הוארך בחמישה ימים ועדיין קיים צו איסור פרסום על זהותה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משי בן עמי
הוריה של יסמין ותמונתה
צילום: משי בן עמי
מומלצים