שתף קטע נבחר

הקלטות ראש העיר חדרה חושפות: "תחשבו שיאח"ה נמצאים איתנו בחדר"

צביקה גנדלמן צולם והוקלט על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה, מה שהוביל לחשד כי ביצע עבירות פליליות. גנדלמן, שחשד כי דבר מה אינו כשורה, ביקש לא פעם ממבקרים בלשכתו להשאיר את המכשירים הסלולריים שלהם בחוץ. בנוסף, הוקלט גנדלמן כשהוא מבטיח לקדם את נהגו

ראש עיר צביקה גנדלמן קבלן סמי שמואל לוי (צילום: יריב כץ )
חשוד שניסה לעזור לקבלן להפוך בית אבות לדיור לצעירים. גנדלמן ולוי(צילום: יריב כץ )

"תשאירו טלפונים בחוץ. תחשבו שיאח"ה נמצאים איתנו בחדר". אלה רק חלק מתוצרי ההקלטה והאזנות הסתר שהגיעו מהמצלמות וממכשירי ההקלטה שהוצבו בלשכת ראש העיר חדרה, צביקה גנדלמן, על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. גנדלמן נעצר בתחילת השבוע בחשד לביצוע עבירות שוחד בחירות, מרמה והפרת אמונים ועוד. מעצרו הוארך בשבוע.

 

תוצרי הקלטות והאזנות הסתר הם הסיבה שבמשטרה חשדו כי גנדלמן ביצע עבירות פליליות על מנת להבטיח את שלטונו גם לאחר הבחירות המוניציפאליות הקרובות. על מנת לזרז את החקירה הקימו בלהב 433 חפ"ק בתוך משטרת חדרה. אתמול זומנו כ-40 עובדים ונותני שירותים למסירת עדות בתחנה ונראה כי עובדים רבים יגיעו בימים הקרובים.

 

במהלך החקירה הסמויה הכניסו אנשי יחידת הטכנולוגיה של להב 433 מצלמה ואביזרי הקלטה שתיעדו במשך 24 שעות את המתרחש בלשכת ראש העיר. החוקרים רצו ללמוד על מערכת היחסים בין ראש העיר לבין הקבלן והיזם סמי לוי, שנחשב לדמות בעלת השפעה גדולה בעיר חדרה.

 

 

מניתוח החומרים הגולמיים ניתן לראות את ההסכמים הקואליציוניים שחתם גנדלמן עם נציגי הסיעות השונות, שחלקם בוצעו יחד עם עורכי דין. במשטרה מעריכים כי גנדלמן הבין במשך תקופה מסוימת כי ככל הנראה מתקיימת חקירה או בדיקה בענייני העירייה ועל כן התנהל בזהירות, על סף שיבוש החקירה.

 

כך למשל הוא ביקש לא פעם מדמויות שהגיעו ללשכתו להשאיר את הטלפונים בחוץ והזהיר אותם שיש מצב שהם מוקלטים. בחלק מצילומי הווידאו נראה גנדלמן כשהוא מביע זעם על היזם סמי לוי שהיה אמור, לדברי גנדלמן, "להתנהג אחרת".

 

כמו כן, בפעם אחרת הוא נשמע מבטיח לנהגו אלברט אפללו: "אקדם אותך להיות העוזר האישי שלי" לאחר שייבחר שוב לראש עיר. עיקר החקירה מתמקדת עדיין בפרויקט בית האבות של היזם סמי לוי בשכונת גבעת אולגה.

צביקה גנדלמן (צילום: נתן לבייב, עידו ארז)
חשוד כי ביצע עבירות פליליות כדי להיבחר מחדש. גנדלמן(צילום: נתן לבייב, עידו ארז)

החוקרים סבורים כי לוי לא באמת רצה שיהיה במקום בית אבות ופעל בעזרת גנדלמן לשינוי התוכניות כדי לבנות במקום בית האבות בנייה מוזלת לצעירים. מהלך זה בוצע לאור "התנגדות" של התושבים לבניית בתי האבות, ואולם במשטרה חושדים כי היה זה מהלך מתוכנן של גנדלמן וסמי לוי, לאור תמיכתו של האחרון בגנדלמן.

 

בשלב מסוים אף נתבקש גנדלמן להוציא מכתב שבו העירייה מבקשת להפוך את בית האבות לבתי דירות, אך בייעוץ המשפטי של העירייה עצרו את המהלך בטענה שאי אפשר לבצע זאת, אלא אם במשרד השיכון יבקשו לבצע את המהלך באמצעות מסמך רשמי.

 

מלבד גנדלמן, נעצרו גם הנהג שלו אלברט אפללו, ראשת הלשכה אורלי נגר והקבלן סמי לוי, ששימש בעבר כממלא מקום ראש העיר. בית המשפט האריך בשישה ימים את מעצרה של נגר, החשודה בסיוע למתן שוחד ובסיוע לקבלת שוחד. מעצרו של לוי הוארך גם כן בשישה ימים והוא חשוד במתן שוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
צביקה גנדלמן
צילום: יריב כץ
מומלצים