שתף קטע נבחר

"כל עבריין מורשע יכול לפתוח גן ילדים"

בעקבות מותה של הפעוטה יסמין וינטה, תתקיים היום הפגנה של הורים במטרה לקדם את חוק הפיקוח והמצלמות בגני ילדים. אסנת ואתורי, יוזמת המחאה: "בכל מקום שבו יש חסרי ישע המדינה צריכה לקחת אחריות""במשך עשור מדברים על חשיבות חוק הפיקוח ופעם אחר פעם העניין הזה נופל", אומרת אסנת ואתורי באולפן ynet, לקראת הפגנה שתתקיים היום (א') ב-18:00 מול קריית הממשלה בתל אביב. "כל עבריין מורשע יכול לפתוח מסגרת, גם אם הוא מקים גן במחסן וזה לא משנה כמה אנשי צוות יהיו לו, הוא יכול לפתוח גן.

 

"מות הפעוטה יסמין וינטה בגן בפתח תקווה הוכיח כמה חשוב שהמקומות האלו יהיו מצולמים. אם לא הייתה מצלמה בגן המקרה הזה היה יכול להיסגר בטענה של מוות בעריסה. חשוב מאוד שנפקח על המסגרות של הילדים שלנו, חשוב שהמסגרות האלה יהיו מצולמות. בכל מקום שבו יש חסרי ישע המדינה צריכה לקחת אחריות".

 

קראו עוד:

"ילדים עד גיל שלוש מופקרים היום"

מצלמות בגן: לשבת במשרד ולראות את הילד

לא רק הגננת: 7 דברים חשובים לבחירת גן

 

"הזעם של אסנת ושל ההורים הוא מוצדק", אומר ח"כ איציק שמולי. "הרפורמה של ההסדרה על פיקוח על התחום של הגיל הרך תקועה בכנסת עשר, אולי 15 שנה, בגלל כל מיני ריבים די מטופשים".

 

מי תוקע את הרפורמה?

"בסוף זה תקוע בממשלות. גם בממשלה הקודמת, גם בזו, יש הרבה כוונות טובות, אבל בסופו של דבר שום דבר לא קורה וזה פשוט אבסורד שמפלצת מהסוג הזה, כפי שהיתה בפתח תקווה, בכלל מקבלת מראש איזשהי גישה לילדים. צריך לזכור שבצד המהלך הזה של הרפורמה חייבים לקדם את חוק המצלמות שהגשתי בכנסת כבר לפני שנתיים. כפי שאמרתם קודם, המקרה הזה מוכיח כמה חשוב שיהיו מצלמות בתוך המסגרות הפרטיות.

 

"בין 2010 ל-2015 היו 401 מקרים של תקיפת קטין חסר ישע בגנים. אתם יודעים כמה כתבי אישום הוגשו? 31. פחות משמונה אחוז. למה? כי אי אפשר להגיע להרשעות. במקרים שבהם יש תקיפה של ילד קטן, חסר ישע, שלא יכול להעיד, בסופו של דבר אם אין מצלמה, בדרך כלל התיק נסגר מחוסר ראיות. וזה דבר חמור בפני עצמו".  

 

מקרה כזה טרגי והמחאה שבעקבותיו, למעשה יכול לשנות משהו?

"חבל שמקרים כאלה הם אלו שצריכים להיות קו פרשת המים. הטרגדיה הזאת הייתה יכולה להימנע כבר מזמן. גם הטרגדיה הזאת וגם אחרות. אם הרפורמה היתה מקודמת ובעיקר אם חוק המצלמות היה מקודם. יש במשטרה מקרים שבהם נפתח כנגד אותו תוקף תיק שני ותיק שלישי, ובגלל שאי אפשר להגיע להרשעות כי אין מצלמות, הבן אדם הזה ממשיך לעבוד בתוך המסגרות הללו ואת העוול הזה, את הטירוף הזה חייבים לגדוע.

 

"צריכה להיות רפורמה אבל אי אפשר להגיד להורים - חכו שתהיה רפורמה ואז נשים אולי מצלמות. מצלמות צריכות להיות מחר בבוקר כי אם לא יהיו מצלמות הפגיעות האלו יוכלו להימשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חשוב שהגנים יהיו מצולמים"
מומלצים