שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אם הפעוטה לסייעת שנאשמת בהריגה: "תסתכלי לי בעיניים"

  אחרי הגשת כתב האישום נגד אינה סקיבנקו, שלה מיוחסת ההריגה של יסמין וינטה בת השנה וחודשיים, נערך דיון בהארכת מעצרה. האב קרא לעברה בבית המשפט: "הלוואי שתמותי בכלא"

   

  הגשת כתב האישום, היום בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  הגשת כתב האישום, היום בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  סערה פרצה היום (ב') בדיון בהארכת מעצרה של אינה סקיבנקו, הסייעת הנאשמת בהריגת יסמין וינטה בת השנה וחודשיים בפעוטון בפתח תקווה בחודש שעבר. האם דורינה וינטה קראה לעברה ברוסית: "תסתכלי לי בעיניים" והוסיפה בבכי: "היא לא הסתכלה לי בעיניים". האב ולדימיר קרא: "הלוואי שתמותי בכלא".

   

  האב אמר: "היסמין שלנו עכשיו מלאך. היא יושבת ליד אלוהים ואלוהים לא אוהב רוצחי ילדים ואת אלה שעוזרים להם. כל החיים שלי אני אתפלל לאלוהים שכל מי שעוזר לה - שיקרה להם מה שקרה לנו, ואז נראה אם זו שיטה להרדים ילדים או שזה פלילי".

  אינה סקיבנקו ()
  הסייעת הנאשמת אינה סקיבנקו
   

  הוריה הפעוטה יסמין וינטה ז
  הוריה הפעוטה יסמין וינטה ז"ל(צילום: שאול גולן)
   

  יסמין וינטה הפעוטה ()
  הפעוטה המנוחה יסמין וינטה

   

  פרקליטם של ההורים, עו"ד ולדימיר מיסיוק, אמר: "הם מאוד חששו שיקברו אותה והמקרה יישכח. פחדנו שזה יהיה אחד מאותם 12 מקרים של תינוקות שמתו בגנים ולא הוגשו בהם כתב אישום. מצבם גרוע ביותר מבחינה נפשית. איש מאיתנו לא רוצה לעבור מה שהם עוברים היום. הנחמה היחידה שלהם היא שבזכות האירוע יתחולל שינוי דרסטי בנושא בישראל. פונים אליהם מאות אנשים וחולקים איתם את כאבם".

  עורך דין לדימיר מיסיוק ()
  עורך הדין לדימיר מיסיוק המייצג את ההורים
   

  מוקדם יותר הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד סקיבנקו, ובו מיחסים לה סעיפי הריגה והתעללות בתינוקות בשמונה הזדמנויות שונות. נטען שהיא הטיחה אותם בחוזקה לעבר הרצפה, וזרקה תינוקות בכוח לתוך הטרמפולינות. חוות דעת פתולוגית שצורפה לכתב האישום קבעה כי מותה של וינטה נגרם מחנק.

   

  לפי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד מיטל אילן, בשנים 2018-2016 עבדה הנאשמת כסייעת בגן ילדים בפתח תקווה וטיפלה בקבוצת תינוקות בטווח הגילים שבין 3 חודשים עד לשנה וחצי. בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות בכך שאחזה בהם בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה, גררה אותם בכוח, הניחה שמיכות על ראשם וגופם תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום ועוד.

   

   

  בשבוע שעבר: הוריה של יסמין וינטה מדברים    (צילום: משי בן עמי, אלי סגל)

  בשבוע שעבר: הוריה של יסמין וינטה מדברים    (צילום: משי בן עמי, אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אינה סקיבנקו ()
  הסייעת הנאשמת אינה סקיבנקו

  במקרה הריגתה של וינטה מתואר בכתב האישום כי אחזה אותה בזרועה, הניפה אותה באוויר וטלטלה אותה. אז היא הטיחה אותה על מזרון לצד תינוק נוסף. לאחר מכן היא כיסתה את ראשם של התינוקות בשמיכה עבה, הידקה אותה סביבם ונשענה עליהם תוך שהיא מתעסקת בטלפון הנייד שלה.

   

  כאשר התינוקות החלו לנוע מתחת לשמיכה הידקה הנאשמת את אחיזתה בהם והניחה עליהם גם את ראשה, ומנעה בכוח כל ניסיון של התינוקת להשתחרר מאחיזתה ולהוציא את ראשה תחת השמיכה. הנאשמת לא הסתפקה בזה ועטפה וכרכה את השמיכה סביב ראשה ופלג גופה העליון של התינוקת מבלי להשאיר לה כל פתח לנשימה, ונשכבה שוב על גבי התינוקות המכוסים בשמיכה, בעודה צופה בטלפון הנייד שלה ואוזניות באוזניה. באותן דקות ניסתה התינוקת להשתחרר מלפיתת החנק של הסייעת ללא הצלחה.

   

  רק לאחר כעשר דקות בהן שכבה הנאשמת על התינוקות הכלואים בשמיכה, היא התרוממה מעליהם והתירה את השמיכה שהייתה כרוכה סביב ראשה וצווארה של יסמין וינטה. כשהבחינה הנאשמת כי התינוקת אינה מגיבה, כיסתה שוב את ראשה בשמיכה ושבה לעסוק בטלפון הנייד שלה. התינוקת נשארה מכוסה בשמיכה על גופה וראשה במשך כשעה וחמישים דקות, עד שנמצאה ללא רוח חיים על ידי סייעת אחרת. 

   

  "מסוכנותה הגבוהה נלמדת מנסיבות ביצוע העבירות, נסיבות יוצאות דופן באכזריותן", נכתב בבקשת המעצר של הפרקליטות. "היא התעללה בתינוקות כדבר שבשגרה, בעודה אמונה על ביטחונם ושלומם". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים