שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השיחה האחרונה בין החייל שנהרג לאמו: "להקים משפחה זה התפקיד של אחי, לא שלי"
  אלנה לוברסקי, אמו של רונן ז"ל, לוחם דובדבן שנהרג ליד רמאללה לפני כשבועיים, מספרת על תחושותיה אחרי שחבריו ליחידה לכדו את המחבל שפגע בו. "היה חשוב לנו שיתפסו אותו"

   

   

   

   

  אלנה לוברסקי, אמו של סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל שנהרג במהלך פעילות מבצעית ליד רמאללה, סיפרה היום (ה') לאולפן ynet על תחושותיה לאחר שנלכד המחבל שזרק על רונן את לוח השיש והרג אותו: "הרגשתי שאני עוד פעם נכנסת לרגשות חזקים שמציפים אותי, שאני מתחילה להיזכר ולחוות את כל החוויות האלו מחדש. מצד שני הרגשתי שאנחנו משלימים את התהליך הזה של פרידה מרונן, שמצאנו את מי שביצע את המעשה. אלה רגשות לא פשוטים".

   

  לוברסקי מספרת שבשיחה האחרונה שלה עם רונן עלה משהו שבדיעבד היה יכול לרמז על העתיד. "אמרתי לו: 'רונן, אני רוצה שתסיים את השירות הצבאי, תקים משפחה ותביא ילדים. אתה תפרח, אתה ילד מיוחד. אתה יכול לתרום לעם ישראל'. ככה דיברנו בינינו, שיחת אם וילד. ואז הוא אמר לי: 'להקים משפחה זה התפקיד של אריק, לא שלי'. לא הבנתי למה הוא אמר את זה, יכול להיות שהוא הרגיש משהו. אף פעם לא יכולתי להבין אותו, למה הוא לא חושב על העתיד הרחוק ולמה הוא לא בונה משהו. אנשים חושבים: 'מה יהיה איתי, איפה אגור, כמה אני ארוויח, איך אני אקים את המשפחה'. רונן אף פעם לא הרחיב על זה, אף פעם לא דיבר על זה. היה לו חשוב מה שהוא עשה כרגע, השירות הצבאי שלו". 

  אילנה ורונן לוברסקי (צילום: באדיבות המשפחה)
  אלנה לוברסקי עם בנה רונן ז"ל(צילום: באדיבות המשפחה)
   

   

  רונן ז"ל נפגע ב-24.5, ומת לאחר מכן בבית החולים. "היה חשוב לנו שיתפסו את המחבל, בוודאי שזה חשוב, כי מי שעושה כזה דבר רצוי שלא יסתובב בינינו ולא יחיה את החיים שלו בעולם הזה", אומרת לוברסקי. "הוא היה חוזר על מעשיו שוב ושוב וזה בעצם מה שהתברר לנו אחרי שתפסו אותו. זו סגירת מעגל, אבל מעגל קטן מאוד. יש לנו מעגלים הרבה יותר גדולים ומשמעותיים. אני לא נכנסת לפוליטיקה הגדולה ובוודאי שזה לא תפקידי. אני אזרח פשוט, אמא, לא רוצה לחשוב בכלל מה יתפתח מכל זה. אני מקווה שייצא מזה משהו טוב גם".

   

  רונן לוברסקי (מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )
  רונן לוברסקי ז"ל והאזור שבו נפגע מלוח השיש(מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )

  מעצר המחבל איסלאם יוסף אבו חמיד שהרג את לוחם היחידה, סמ״ר רונן לוברסקי ז״ל, במחנה הפליטים ״אל עמרי״. (צילום: דובר צה
  מעצר המחבל שהרג את לוברסקי ז״ל(צילום: דובר צה"ל)

  לוברסקי מספרת על השיחות שלה עם בנה לפני שיצא לפעילות שבה נהרג: "דיברנו בשבת הרבה, דיברנו במשך השבוע קצת. הוא לא הרחיב, אף פעם לא סיפר לי פרטים על מה שהוא הולך לעשות. הוא תמיד הגן עליי והשתדל לא לספר לי פרטים על מבצעים או על פעילות שלו. ידעתי שהוא באימונים. ככה הוא סיפר, 'אימא אני באימונים, אל תדאגי, אין משהו מיוחד. לא יודע מה יהיה השבוע'. אימא תמיד דואגת לבניה, זה משהו שהיה ברקע מאז שאריק (האח הגדול של רונן) התגייס וגם היה ביחידה קרבית".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות המשפחה
  רונן לוברסקי ז"ל ואמו אלנה
  צילום: באדיבות המשפחה
  מומלצים