שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הגננת החשודה בהתעללות ניהלה בעבר משפחתון: "הילד בכה כשהבאנו אותו לשם"

  חשיפת ynet: כמה הורים ששמעו על החשדות נגד הגננת אביבה דהן מגבעתיים, הבינו בדיעבד כי גם במשפחתון שניהלה בעבר נהגה באלימות. עובר אורח דיווח לאחת האימהות כי ראה שהיא מכה את בנה, אם נוספת גילתה שהירך של בתה נשברה, "אביבה אמרה שהיא לא שמה לב". סנגורה: "לא עוסקים בשמועות"

   

  גן מתוק ראש העיר רן קוניק ה גננת אביבה דהן התעללות אלימות תינוקות פעוטות ()
  אביבה דהן מתועדת ב"גן מתוק"
  לאחר פרסום החשדות נגד הגננת אביבה (אביה) דהן מ"גן מתוק" בגבעתיים, הגיעו לידי ynet עדויות חדשות של הורים לילדים שהיו במשפחתון שהפעילה בדירתה ברחוב ההגנה בעיר, ומהן עולה תמונה עגומה. אחת מהן אף הגישה בצהריים (יום ה') תלונה נגדה במשטרה.

   

  אחת האמהות לילד שהיה במשפחתון שהפעילה דהן, היום בן 5, סיפרה כי בנה היה במקום כשנה וחצי עד לקיץ 2015. "זה היה משפחתון שהיו בו שמונה ילדים והיו אירועים שהיום אני יודעת שהייתי צריכה להתייחס אליהם בצורה אחרת", אמרה האם שהגישה תלונה במשטרה. "בכל בוקר כשהסענו את הילד למשפחתון הא היה בוכה וממלמל 'לא אביה, לא אביה', אבל אנחנו חשבנו שזה קשור לקושי בפרידה מאיתנו. סירבנו להאמין שהיא התנהגה לילדים בצורה אלימה כי מאוד סמכנו עליה. היא אישה מאוד חמה שהשקיעה בילדים, אבל בדיעבד אנחנו מגלים שהכתובת הייתה על הקיר". כעת לדבריה, "אני מכה על חטא ומתחילה להבין באיחור שלילד שלי כנראה נגרמו נזקים שמשפיעים עליו עד היום".

   

  נטע גולדשטיין-לוי על התעללות ב"גן מתוק"

  נטע גולדשטיין-לוי על התעללות ב"גן מתוק"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גן ילדים בגבעתיים בו עברו הילדים התעללות ()
  תיעוד האלימות בגן
   

  לדבריה, בקיץ 2015, כשדהן יצאה עם הילדים לגן המשחקים מתחת לביתה, דיווח לה עובר אורח שראה כי הגננת הכתה את הילד שלה. "הוא היה מאוד נסער ואמר לי שהיא התנהגה באלימות. אחרי שהבנתי שמדובר בילד אחר, הפניתי אותו לאמא שלו, והיא לא התייחסה אליו ודיווחה לאביבה. אחרי כמה דקות אביבה ירדה מהבית כדי לחפש אותו כי ככל הנראה היא רצתה להשתיק אותו. היא הייתה מאוד חשדנית ורק היום אני מבינה את זה".  

   

  אם נוספת לילד בגן סיפרה כי לאורך השנים גילתה שדהן נהגה לשקר לה. "במאי 2015 אחרי שהבן שלי חגג יום הולדת שנתיים התחלתי להבחין בהידרדרות", סיפרה. "תפסתי אותה על חם משקרת לי. היא התקשרה אליי פעם באמצע היום וביקשה שאבוא לקחת את הילד הביתה כי הוא חולה, למרות שהוא היה בריא. בהמשך תפסתי אותה בעוד שקרים. היא אמרה שהיא לא נותנת לילדים לצפות בטלוויזיה, אבל אני יודעת שהם צפו כי הילד סיפר לי על כך. במקרה אחר אביבה אמרה שלילד יש דלקת עיניים כי העיניים שלו היו אדומות, אבל זה היה בגלל שהוא בכה וזה עבר לו אחרי כמה שעות".

   

  היא הביעה תקווה שלא קרו "דברים חמורים יותר שאני לא יודעת עליהם. לפני שהיא החליטה לסגור את המשפחתון ולעבור להיות שכירה ב'גן מתוק' הילד היה חוזר הביתה מורעב ואני חושבת שזה בגלל שהיא החליטה לקצץ לילדים באוכל".

  גננת עצורה מתנצלת הורים מצלמות התעללות פעוטות תינוקות גן מתוק גבעתיים ()
  התנצלותה של אביבה דהן בפני ההורים

  מעצר ה גננת אביבה דהן חשודה ב התעללות ב ילדים בפעוטון ב גבעתיים פעוטות הארכת מעצר ()
  אביבה דהן בהארכת מעצרה

  האם, כמו הורים רבים בגן, אמרה כי לאחר ששמעה על ההתעללות ב"גן מתוק" מיד חשדה שמדובר בגננת דהן. "היתה לי תחושת בטן שזה קשור אליה, אבל לא חשבתי שהאירועים חמורים כל כך וכוללים אלימות פיזית".

   

  אמא נוספת לילדה במשפחתון של אביבה סיפרה שלאורך השנים דווקא התרשמה לטובה מהגננת, אולם במקרה נזכרה לאחר חשיפת הפרשה באירוע שזעזע אותה: "כשהבת שלי היתה בת שנה וחודש גילינו שהירך שלה נשברה. כששאלתי את אביבה מה קרה היא אמרה שהיא לא שמה לב וכנראה שהילדה הכניסה את  הרגל לסורג בלול וזה גרם לה לשבר. באותו זמן לא חשדנו בכלום כי מאוד אהבנו את אביבה וסמכנו עליה. אני בשוק שהיא חשודה באלימות כל כך קשה נגד פעוטות".

   

  אתמול הוארך מעצרה של דהן בבית משפט. השופט עלאא מסארוה קבע: "מדובר באלימות שבוצעה כלפי פעוטות שאין לשער את הנזק הנפשי שנגרם להם בתקופת שהותם בגן". היא מצדה פרסמה הודעת התנצלות להורים, ובה הסבירה: "יש לי נסיגה בריאותית שכנראה השפיעה על מצבי הנפשי, דבר שהשפיע על תפקודי כגננת. לצערי הרב, מעדתי באירוע חד-פעמי כלפי ילדה בגן. אני לוקחת אחריות מלאה ומבקשת את סליחתכם ומחילתכם בכל לבי".

   

  ליהיא בן דניאל (28), הסייעת שעבדה ב"גן מתוק", נעצרה אף היא לאחר שתועדה נוהגת באלימות בילדים. מיוחסים לה חשדות של תקיפת חסר ישע ואי דיווח על תקיפת חסר ישע. נציג המשטרה הסביר בדיון כי היא ביצעה "לאורך תקופה ארוכה מעשי התעללות חמורים בילדים בני שנתיים-שלוש. המשטרה אספה ראיות כולל ראיות פורנזיות שמוכיחות חד משמעית את מעורבותה. בזמן המעצר היא קשרה את עצמה לאירועים".

   

  סנגורה של דהן, עו"ד אלון אייזנברג, מסר בתגובה: "אני מברך על החלטת בית המשפט מאתמול שגילה אומץ שיפוטי והורה על שחרורה מחר של מרשתי למעצר בית". לגבי הטענות החדשות הוסיף הסנגור: "אנחנו לא עוסקים בשמועות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים